Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Grand Prix Kohoutovice

Grand-prix-kohoutovice

„Restaurace Grand Prix Brno“, „rozhledna“, je nástavba na výškovém třináctipodlažním bytovém domě Voříškova 2 v městské části Brno-Kohoutovice. V 70. letech minulého století ji vytvořil architekt Jaroslav Černý jako dvoupodlažní restauraci se zavěšenými prosklenými fasádami ocelové konstrukce a za socialismu zde bývala vyhlídková kavárna. V letech 2004 až 2019 zde sídlila zvláštní firma Loko trans sro za velmi nízké nájemné, a měla zde být i po rozsáhlé opravě radnicí. Protesty opozice i veřejnosti vedly nejprve ke zvýšení nájemného a poté k ukončení nájmu této firmy.
Nyní po rekonstrukci je přístupné jen vrchní ze dvou pater. V jedné části sídlí svatební cestovka, v druhé části je společenská místnost s kuchyňkou. Tu začala radnice využívat pro potřeby obce a také ji nabídla veřejnosti na krátkodobé pronájmy na soukromé, firemní a kulturní akce.

Podmínky a ceny krátkodobých pronájmů od 2024
Fotky a video opraveného objektu leden 2023
Fotogalerie upravených prostor 10/2022
Video z „rozhledny“ Grand Prix před adaptací
Reportáž TV z Grand prix 5/2021
Info radnice k nákladům předpokládané opravy
Test evakuace pomocí vrtulníku

Grand Prix – ceník pronájmu pro svatby, oslavy, firemní akce

16.1.2023 | Z webu radnice | Počet komentářů: 4

GRAND PRIX ceník krátkodobých pronájmů.

Radnice opět nabízí k pronájmu „kavárnu Grand prix“

13.2.2021 | podle úřední desky radnice | Žádný komentář

Kohoutovická radnice vyhlásila záměr pronajmout prostory na vrcholu výškové budovy Voříškova 2. Mají kvalitu rozhledny, několik (cca osm) prostor, vhodných jako kanceláře a/nebo kavárna. Všechny místnosti mají nová velká okna, výhled je přenádherný, venku je terasa. Prostory byly nabízeny už před půldruhým rokem za mírně přes milion za rok, nyní nabízená cena za nájem klesla o 180 tisíc.

Bývalá kavárna „Grand prix“ nabídnuta k pronájmu

12.9.2019 | radnice MČ Brno-Kohoutovice | Žádný komentář

Doba nájmu: doba určitá 5 let. Výše nájemného: min. 1.050.000,- Kč/rok (+ platná sazba DPH + inflační doložka) Zájemci o pronájem mohou své nabídky podat do 60-ti dnů od data zveřejnění záměru na adresu vyhlašovatele.

Chráněno: Oprava bývalé kavárny Grand Prix vyjde na 15 až 16 milionů

8.5.2019 | informace z webu radnice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Kohoutovická rada vyčleňuje z rozpočtu obce další prostředky na rekonstrukci prostoru bývalé kavárny Grand Prix na Voříškové 2. Celkově bude stát rekonstrukce více než 15 milionů Kč. Prostory bývalé kavárny měla v předchozí řadě let pronajata firma LOKO Trans za nezvykle nízké nájemné.

Pomozte starostovi počítat

11.3.2019 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí) | Jeden komentář

Pomozte starostovi spočítat, kolik dětských hřišť může opravit z výnosů nájmu firmy LOKO TRANS! Firma sídlí od roku 2004 v obecních prostorách "Grand Prix", nájemné dávají radní do oprav a investic v Kohoutovicích. Veškeré potřebné informace jsou v zadání. První řešitelka nebo řešitel, která/ý zveřejní správnou odpověď, získá chutnou odměnu z nabídky Lidlu.

Grand Prix – Loko Trans – a co dál?

8.3.2019 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí) | Jeden komentář

Budoucímu využití atraktivních obecních prostor s rozhledem na Kohoutovice, Brno i daleké okolí se v těchto dnech a týdnech místní internetové diskuse věnují nejvíc. Lidé by rádi, aby místo bylo veřejně přístupné. Politici ve vedení radnice zase chtějí, aby tam zůstala dosavadní firma s novou smlouvou.

Chráněno: „Rozhledna“ Grand prix a magistrátní kontrola. Bude zasedání zastupitelstva.

20.2.2019 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Ve středu 27. února 2019 v pět hodin začne zasedání zastupitelstva, během kterého může přijít i odejít jako divák i každý zájemce - občan. Dotaz nebo připomínku může občan podat jen hned po zahájení, na to je tedy třeba přijít přesně. Dále se občan může hlásit o slovo jen k právě projednávaným bodům.