Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Grand Prix – bývalá kavárna s “rozhlednou”

Grad Prix se říká prostorám bývalé kavárny s rozhledem až do širokého okolí na ulici Voříškova 2. V posledních letech je pronajímala městská část Brno-Kohoutovice firmě Loko Trans za 32 Kč/ m2 měsíčně, ročně 300 tisíc Kč za 777 m2. Smlouva s firmou Lokotrans skončila, ale firmě z ní plyne přednostní nabídka. Vedení radnice chystá rekonstrukci za několik milionů a nachystala zvýšení nájmu na 80 Kč za m2. Opoziční zastupitelé radě doložili, že tato částka je nesmyslně nízká a nyní jsou nabídky za 184 nebo i 296 Kč/m2 (viz zamítnutý Návrh ke “Grand prix”). A že nájem zdaleka nevydělá ani na opravy. Vedení radnice chystá znalecké ocenění.
Řada občanů Kohoutovic mezitím na internetu uvedla, že by chtěli, aby se tyto prostory po rekonstrukci využívaly tak, aby byly přístupny veřejnosti.

bžezen 2019, Jana Konečná

Bývalá kavárna “Grand prix” nabídnuta k pronájmu

12.9.2019 | radnice MČ Brno-Kohoutovice | Žádný komentář

Doba nájmu: doba určitá 5 let. Výše nájemného: min. 1.050.000,- Kč/rok (+ platná sazba DPH + inflační doložka) Zájemci o pronájem mohou své nabídky podat do 60-ti dnů od data zveřejnění záměru na adresu vyhlašovatele.

Oprava bývalé kavárny Grand Prix vyjde na 15 až 16 milionů

8.5.2019 | informace z webu radnice | Žádný komentář

Kohoutovická rada vyčleňuje z rozpočtu obce další prostředky na rekonstrukci prostoru bývalé kavárny Grand Prix na Voříškové 2. Celkově bude stát rekonstrukce více než 15 milionů Kč. Prostory bývalé kavárny měla v předchozí řadě let pronajata firma LOKO Trans za nezvykle nízké nájemné.

Pomozte starostovi počítat

11.3.2019 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí) | Jeden komentář

Pomozte starostovi spočítat, kolik dětských hřišť může opravit z výnosů nájmu firmy LOKO TRANS! Firma sídlí od roku 2004 v obecních prostorách "Grand Prix", nájemné dávají radní do oprav a investic v Kohoutovicích. Veškeré potřebné informace jsou v zadání. První řešitelka nebo řešitel, která/ý zveřejní správnou odpověď, získá chutnou odměnu z nabídky Lidlu.

Grand Prix – Loko Trans – a co dál?

8.3.2019 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí) | Jeden komentář

Budoucímu využití atraktivních obecních prostor s rozhledem na Kohoutovice, Brno i daleké okolí se v těchto dnech a týdnech místní internetové diskuse věnují nejvíc. Lidé by rádi, aby místo bylo veřejně přístupné. Politici ve vedení radnice zase chtějí, aby tam zůstala dosavadní firma s novou smlouvou.

“Rozhledna” Grand prix a magistrátní kontrola. Bude zasedání zastupitelstva.

20.2.2019 | Jana Konečná | Žádný komentář

Ve středu 27. února 2019 v pět hodin začne zasedání zastupitelstva, během kterého může přijít i odejít jako divák i každý zájemce - občan. Dotaz nebo připomínku může občan podat jen hned po zahájení, na to je tedy třeba přijít přesně. Dále se občan může hlásit o slovo jen k právě projednávaným bodům.