Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Pomozte starostovi počítat

Pomozte starostovi spočítat, kolik dětských hřišť může opravit z výnosů nájmu firmy LOKO TRANS! Firma sídlí od roku 2004 v obecních prostorách "Grand Prix", nájemné dávají radní do oprav a investic v Kohoutovicích. Veškeré potřebné informace jsou v zadání. První řešitelka nebo řešitel, která/ý zveřejní správnou odpověď, získá chutnou odměnu z nabídky Lidlu.

Radní: “Nájemné jde do oprav a investic….”

„Málokterý Kohoutovičák nezná bývalou kavárnu Grand Prix, která léta fungovala v nástavbě bytového domu na Voříškově 2. …. Prostory má svěřeny do své správy naše městská část, a jak mnozí obyvatelé Kohoutovic vědí, jsou dlouhodobě pronajímány firmě LOKO TRANS s.r.o. Veškeré finance získané z tohoto nájmu jsou následně investovány do oprav a investic v Kohoutovicích.“ Kohoutovický Kurýr, únor 2019, autor Rada MČ Brno – Kohoutovice.

Početní úloha: Kolik hřišť se z nájemného opraví?

Dnes tu mám netradičně slovní početní úlohu, která by měla poodkrýt, jak dobře městská část Brno – Kohoutovice hospodaří se svěřeným majetkem. Vyzkoušejte si, jak jste na tom a pomozte starostovi zjistit, kolik dětských hřišť z výnosů patnáctiletého pronájmu bývalé kavárny Grand Prix může opravit!

 

Prostory byly pronajaty firmě LOKO TRANS od 1.3.2004 do 28.2.2019. Výnosy z pronájmu v jednotlivých letech Vám ochotný úředník na radnici sepsal – viz Výnosy z pronájmu. Dále vám úředník prozradil, že od 1.3.2004 městská část v pronajatých prostorách provedla a zaplatila následující opravy:

  • V roce 2013 oprava vstupních předložených venkovních schodů, odstranění havarijního stavu. Náklady 173.000 Kč včetně DPH

  • V roce 2013 výměna vchodových venkovních dveří. Původní dveře nahrazeny protipožárními s panikovým kováním, požadavek na základě odstranění závad, po revizi technikem protipožární ochrany. Náklady 110.000 Kč včetně DPH

  • V roce 2012  nutná rekonstrukce výtahu z důvodu, že stávající výtah byl opotřebován a nevyhovoval současným technickým požadavkům. Náklady činily 1.099.000 Kč, včetně DPH.

Po ukončení nájmu v roce 2019 potřebuje celý prostor rekonstrukci pláště, která bude stát 6,12 mil. Kč. 

Předpokládejte, že nájemné bylo od 1.3.2004 utráceno jen na opravy a rekonstrukce pronajatých prostor. 

 

Oprava jednoho dětského hřiště stojí 100 000 Kč.

 

Spočtěte, kolik dětských hřišť může starosta Kohoutovic z výnosů nájmu bývalé vyhlídkové kavárny v roce 2019 opravit. (Odpověď napište do komentáře.)

 

Odměna pro nejrychlejšího řešitele (řešitelku)

První řešitel/ka, který/á zveřejní správnou odpověď, získá odměnu ve formě láhve vína Tokaji Furmint, které je nyní v akci v obchodním domě Lídl. Výstavbě tohoto obchodního domu starosta Kohoutovic velmi pomohl a označil ji za počin, na který je z minulého volebního období nejvíce pyšný. Pokud bude první úspěšný řešitel/ka nezletilý/á, získá balení jakéhokoli nealkoholického nápoje prodávaného v obchodním domě Lídl dle vlastního výběru. 

 

Příloha: Výnosy z pronájmu

 

dne 11.3.2019, Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí)

Další články v rubrice Grand Prix rozhledna

Translate »