Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

“Rozhledna” Grand prix a magistrátní kontrola. Bude zasedání zastupitelstva.

Ve středu 27. února 2019 v pět hodin začne zasedání zastupitelstva, během kterého může přijít i odejít jako divák i každý zájemce - občan. Dotaz nebo připomínku může občan podat jen hned po zahájení, na to je tedy třeba přijít přesně. Dále se občan může hlásit o slovo jen k právě projednávaným bodům.

Mohlo by se Grand prix využít smysluplněji?

V programu mě zaujal návrh z dílny opozičních zastupitelů za KDU-ČSL a Zelené a nezávislé, aby o využití “rozhledny” Grand prix mohlo rozhodnout zastupitelstvo. Záměrem je patrně možnost, že by na vršku paneláku Voříškova 2 již nesídlila firma, ale prostory by se nějakým způsobem zpřístupnily veřejnějšímu využití. Návrh “Grand prix” Předkládá Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Magistrát kontroloval přidělování bytů i veřejných zakázek

Asi nejzajímavější bude bod Z 022 s nic neříkajícím názvem “Výsledky kontroly výkonu samostatné působnosti svěřené orgánům MČ Brno-Kohoutovice.” Magistrát totiž zjišťoval, jak si vedení kohoutovické radnice vedlo při výkonu činností svěřených jim Brnem, třeba přidělování obecních bytů nebo veřejných zakázek. Podle našich informací povedou výsledky kontroly třeba ke změně systému přidělování bytů.

Budou v Kurýru další rozhovory se zastupiteli?

Pokud projde návrh zastupitelky Dany Kalčíkové (Zelení a nezávislí), aby v Kohoutovickém kurýru pokračovaly rozhovory s dalšími zastupiteli, mohli bychom blíže poznat nejen zastupitele aktivní, ale i ty , na jejichž práci nenarazíme na zasedání zastupitelstva ani v kurýru.

Předsedou kontrolního výboru by měl být lídr opozice

Kalost nebo nekalost úmyslů vedení Kohoutovic ukáže opakovaná volba předsedy kontrolního výboru, která se minule nezdařila. Koalice v prosinci odmítla odhlasovat zastupitele Jakuba Hrušku, i když je lídrem nejsilnější opoziční strany KDU-ČSL. A jinde bývá zvykem tento post nejsilnější opozici dát.

Celý program si přečtěte na na webu radnice.

dne 20.2.2019, Jana Konečná

Další články v rubrice Grand Prix rozhledna

Napsat komentář