Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Hotel na louce

Vedení Kohoutovic ČSSD+ ODS a firma V-Honey chtěli v roce 2011 na oblíbené louce za poštou pod ulicí Stamicova postavit šestipatrový hotel s restaurací, sály na badminton a parkovacím domem. Občany o záměru nikdo neinformoval, vedení Kohoutovic a pak i brněnské zastupitelstvo schválilo stavbu a budoucí prodej louky investorovi. Až pak starosta Šafařík informoval občanské sdružení Pro Kohoutovice a sdružení pak upozornilo na nevhodnost stavby, nulové informace občanům i nízkou cenu za pozemek. V roce 2012 pro závadu v projektu bylo třeba schválení stavby opakovat, ale to se již podařilo kauzu dostat do novin a dotlačit radnici k veřejné prezentaci. Na zasedání brněnského zastupitelstva došlo k překvapivému neschválení opraveného projektu, za účasti iniciativy kohoutovických občanů žádajících toto neschválení. Dále vznikla občanská iniciativa Stamicova.cz a petice občanů za změnu louky na park. V březnu 2013 investor od stavby ustoupil.

Chráněno: Radnice vybírá místo pro multifunkční halu. Vrací do hry i louku za poštou.

1.3.2024 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Louka za poštou (pod Juventusem) – pokračování

13.5.2016 | Zbyněk Svoboda | Počet komentářů: 4

kohoutovice-sportovni-areal-vizualizace-1_galerie-225V roce 2013 byla na magistrát města Brna odevzdána petice se 726 podpisy kohoutovických občanů. Tuto petici vyprovokovala zpráva o tom, že na louce pod poštou se má stavět multifunkční areál, tzv. Černá perla. Mezi občany se zvedla vlna odporu k této stavbě a tehdejší vedení radnice na to zareagovalo a uspořádalo veřejné shromáždění s občany. Na něm zazněly jasné vzkazy vůči radnici i vůči potenciálnímu investorovi, že občané si přejí, aby louka byla zachována v původní podobě a žádnou stavbu tam nechtějí. Nyní se tento požadavek dostal do souboru změn územního plánu, které bude magistrátní zastupitelstvo projednávat v druhé polovině roku 2016. Nic není ale jisté.

Bez lyží, na trávě a s velkou radostí!

25.10.2015 | Helena Sedláčková | Žádný komentář

freeskiacademy-thumbNejde ani o to, abych vysvětlovala, co je to travní lyžování, ani o to, jaké byly výsledky jihomoravského poháru v tomto sportu. Důležité je to, že se ta akce konala u nás v Kohoutovicích a že mezi závodníky byla spousta kohoutovických dětí. Byla sobota 17. října 2015 dopoledne a místo toho, aby děti seděly doma u počítače, tak běhaly venku.

Připomínky k návrhu aktualizace územního plánu Brna

31.1.2014 | Dana Kalčíková, o.s. Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 19

upmb2Kontroverzní návrh aktualizace územního plánu, který zvedl obrovskou vlnu kritiky po celém Brně, nenechal chladným ani občany v Kohoutovicích. Současné vedení brněnského magistrátu zpřístupnilo svůj návrh veřejnosti sice značně nepřístupně, přesto se občanskému sdružení Pro Kohoutovice podařilo detailně prostudovat navržené změny. Členka sdružení Pro Kohoutovice Dana Kalčíková pak vypracovala k návrhu připomínky, které mohou zamezit zhoršení kvality života kohoutovických občanů. Aby tyto připomínky vzal magistrát v potaz, je nyní třeba podpisů 200 občanů, kteří Danu Kalčíkovou podpoří coby zástupkyni veřejnosti (viz pokyny na konci článku). Podpisové archy budou pak doručeny náměstkovi primátora Ladislavu Mackovi, vedoucí odboru územního plánování a rozvoje (OÚPR) Kateřině Leopoldové a primátoru Romanu Onderkovi, kteří jsou za návrh odpovědní.

Martin Ander: Náměstek Macek chce umožnit stavět v zeleni obchody …

25.10.2013 | www.bystrcnik.cz, -vl- | Jeden komentář

radnice"Aktualizace územního plánu se dotkne všech městských částí. Pokud by vstoupil v platnost návrh magistrátu, v Bystrci by například umožnil postavit další supermarket za Albertem na Ečerově nebo stavbu jedenáctipodlažního domu na Horním náměstí," uvedl Vladimír Lošťák. V Kohoutovicích by změna umožnila zastavět například louku za poštou pod ulicí Stamicova, a to nejen její horní část, ale úplně celou. Na dotaz Kohoutovice.org uvedl předseda brněnských Zelených Martin Ander: "Navrhované změny se týkají regulativů, které se plošně promítají všude, po celém Brně. Prostě, když OUPR navrhuje umožnit stavět obchody v zeleni, tak se to samozřejmě týká i zeleně v Kohoutkách." Veřejnou diskusi o tomto tématu pořádá kohoutovická radnice 7. listopadu 2013 v 17:30 hodin v jídelně ZŠ Chalabalova. Následuje článek Viktora Lošťáka převzatý z Bystrčníka ..."

Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko

24.6.2013 | Lukáš Stejskal | Počet komentářů: 2

zastupitelstvo-2013-06Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko, a to v obou významech toho slova. U tří kontroverzních bodů programu se rozvinula živá debata: stížnost na Kohoutovického Kurýra, petice proti zástavbě louky na ulici Stamicova a ocenění bytů určených k privatizaci, kvůli kterému přišli občané v hojném počtu.

Chráněno: Na červnovém zasedání zastupitelstva se bude jednat o důležitých věcech

15.6.2013 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

radniceVeřejné zasedání zastupitelstva se bude konat ve středu 19.6. v 17 hodin a nemělo by uniknout pozornosti kohoutovických občanů.
Bude se jednat nejen o bytech, louce za poštou, ale také o závěrečném účtu. V neposlední řadě i o rozdělení více než 10 milionů, které městská část dostala nyní navíc.

Co bude s loukou za poštou?

7.6.2013 | Zbyněk Svoboda | Počet komentářů: 2

louka-za-postou

Jak již bylo dříve napsáno, 5. dubna 2013 byla odevzdána na kohoutovickou radnici petice proti zástavbě louky za poštu, a to s 682 podpisy nespokojených občanů. Stejná petice byla také odevzdána o dva týdny později na Magistrát města Brna (Brno je vlastníkem zmíněného pozemku 2249/8), a to se 726 podpisy.

Odpověď primátora na petici proti zástavbě louky za poštou

21.5.2013 | Zbyněk Svoboda | Žádný komentář

dopis_225x150Na podatelnu Magistrátu města Brna byla 18. dubna 2013 odevzdána petice se 726 podpisy zejména kohoutovických občanů, kteří nejsou spokojení s možností zástavby louky za poštou. Na požadavky petice adresované Zastupitelstvu města Brna odpověděl primátor Roman Onderka. Uvádím celý přepis textu odpovědi.

Petice proti zástavbě louky za poštou odevzdána

4.4.2013 | Zbyněk Svoboda | Jeden komentář

Louka za poštou

3. dubna 2013 byla na podatelnu radnice MČ Brno - Kohoutovice odevzdána petice proti zástavbě louky za poštou (pod Stamicovou) a žádost o vyjádření k uvedeným požadavkům. Petici podepsalo 682 občanů, kteří nejsou spokojeni s možností zástavby této louky a požadují proto změnu její funkce v územním plánu na „městská zeleň“.

Projekt sportovní haly na louce? Zapomeňte

18.3.2013 | Deník Rovnost | Počet komentářů: 4

Údajně kvůli nedostatku peněz upustil soukromý investor od výstavby víceúčelového sportovního centra v městské části Kohoutovice. Někteří místní to vítají.

Obyvatelé Kohoutovic ubránili louku před polyfunkčním centrem

13.3.2013 | Dana Kalčíková, Zbyněk Svoboda | Počet komentářů: 11

Dana Kalčíková a Zbyněk Svoboda: Obyvatelé brněnského sídliště Kohoutovice slaví úspěch. Povedlo se jim přesvědčit místní radnici a firmu V-Honey, že nechtějí, aby na louce mezi paneláky vyrostlo polyfunkční centrum, které zde firma chtěla vybudovat. Záměr od počátku vzbuzoval velkou nevoli mezi obyvateli, kterým se nakonec podařilo firmu od záměru odradit.

Investor odstoupil od výstavby na louce Stamicova

13.3.2013 | Petr Šafařík, starosta Kohoutovic | Žádný komentář

Redakce:Firma V-Honey odstoupila od záměru výstavby na louce Stamicova. Radnice přinesla informaci na svém oficiálním webu kohoutovice.cz.

Občané kohoutovické radě k „polyfunkčnímu centru“

5.3.2013 | 36 občanů Kohoutovic | Žádný komentář

Redakce: Koncem února 2013 podalo 36 občanů na kohoutovickou radnici společný dopis. Staví se v něm proti úmyslu firmy V-Honey, která chce zastavět louku za poštou polyfunkčním objektem. Zároveň vyzývají kohoutovického starostu a radní, aby se vyjádřila k 12 námitkám proti této zástavbě. Jeden z podepsaných občanů nás požádal o zveřejnění dopisu.

Zbyněk Svoboda: Hájíme oázu mezi rozpáleným betonem

22.2.2013 | www.bystrcnik.cz | Žádný komentář

V Brně-Kohoutovicích u Stamicovy ulice zamýšlí soukromá společnost V-Honey vystavět nákladem 100 milionů korun hotel se sportovišti. Budova má vzniknout na pozemcích dosud vlastněných městem, a tak je pro realizaci zásadní, zda se je politici rozhodnou investorovi prodat. Podstatné části místních lidí se záměr pranic nezamlouvá, stavbu si zde nepřejí. To dali najevo jak na veřejném projednání se zástupci radnice a investora, tak i v anketě, kterou kohoutovická radnice následně uspořádala. Nyní proti stavbě vzniká i petice. Zeptal jsem se jejího autora Zbyňka Svobody na jeho názor na plánovanou stavbu, na zisky a ztráty, které místním lidem přinese.

Kohoutovická radnice se anketou řídit nehodlá. Byla prý zmanipulovaná (Česká televize)

7.2.2013 | Česká televize | Počet komentářů: 2

ČT: Chtějí Kohoutovičtí na volném prostranství stavbu sportovního centra, nebo nechtějí? O tom měla rozhodnout anketa na webu městské části, která skončila minulý týden. Nakonec ale celou věc pouze zkomplikovala. Jak totiž uvádí zástupci radnice i odpůrců stavby, průběh ankety byl zmanipulovaný. Vedení radnice to tak nyní považuje za důvod, proč se výsledkem ankety neřídit.

Zhodnocení ankety o stavbě hotelu

5.2.2013 | Lukáš Stejskal | Počet komentářů: 27

Redakce: V anketě, kterou vyhlásila kohoutovická radnice, lidé odmítli záměr stavby na louce pod Stamicovou. Anketu se sice pokusil někdo zmanipulovat, ale Lukáš Stejskal z Kohoutovic si dal tu práci a anketu od práce "hackera" očistil. I tak je výsledek stejný: 80% hlasujících stavbu na louce pod Stamicovou odmítá, přitom jen 5% hlasujících si ji v navržené podobě dovede představit na jiném místě Kohoutovic.

S kým a o čem jedná V-Honey na kohoutovické radnici?

29.1.2013 | Dana Kalčíková | Počet komentářů: 31

Firma V-Honey chce v Kohoutovicích na louce za poštou postavit několikapatrový objekt - "multifunkční sportovní centrum", které je však spíše parkovacím domem s hotelem a restaurací. Občané, kteří se o záměru dozvěděli, vyjádřili se stavbou nesouhlas. Vyskytly se i obavy, že radnice podpoří stavbu i přes nesouhlas občanů. Požádala jsem proto radnici o zpřístupnění korespondence mezi radnicí a investorem.

Nové sportovní centrum? Anketu zmanipuloval hacker

9.1.2013 | Deník Rovnost | Počet komentářů: 7

Stovky údajných hlasujících během několika hodin minulý týden výrazně ovlivnily anketu zveřejněnou na webu radnice brněnských Kohoutovic. Hlasování mělo původně napovědět, jestli si tamní obyvatelé přejí nové sportovní centrum ve Stamicově ulici. Kvůli podezření, že anketu napadli hackeři, ji radnice pravděpodobně zru­ší.

Zmanipulovaná anketa v Kohoutovicích: Radnice problém uznává, bude ho řešit

6.1.2013 | www.bystrcnik.cz | Počet komentářů: 21

Redakce: Radnice a firma V-Honey představili občanům projekt objektu, který chce firma postavit na louce za poštou. Na veřejném setkání s radnicí 8.11.2012 kohoutovičtí občané projekt odmítli. Před vánocemi spustila radnice ještě anketu, tu napadl koncem týdne hacker. Situaci kolem ankety popsal Bystrčník. (- poznámka redakce)

Stavět či nestavět? Kohoutovická radnice zjišťuje názory anketou

2.1.2013 | www.bystrcnik.cz | Počet komentářů: 27

Redakce: Za dvanáct dnů se v anketě radnice vyjádřil zatím rekordní počet 318 občanů. Plány investora postavit "polyfunkční centrum" na louce pod Stamicovou ulicí 18% hlasujících podpořilo, 79% odmítlo. Přitom 13 % hlasujících si stavbu přeje na jiném místě Kohoutovic. Stav jsme zachytili v grafu, anketa běží do konce ledna. Situace se nyní ve svém článku dotýká Bystrčník.

Anketa k hotelu – nezveřejněný dotaz

20.12.2012 | na dotaz občana Radek Rabušic, místostarosta Kohoutovic | Jeden komentář

"Dobrý den, 13.11. jsem napsala otázku na oficiálním webu Kohoutovice.cz. Odpověď jsem dostala mailem dne 13.12. od p. Rabušice. Bohužel dodnes nikdo nezveřejnil otázku s odpovědí na oficiálním webu Kohoutovice.cz. Nevím, zda tento postup mám chápat jako jistý druh cenzury ze strany radnice. Určitě nejsem sama, koho záležitost výstavby Polyfunkčního sportovního domu zajímá. Pevně věřím, že anketa skutečně proběhne a nebude uzavřena během vánočních svátků. Proto otázku s odpovědí přeposílám ke zveřejnění na webu www.kohoutovice.org. S pozdravem..."

Kurty připraví děti o sáňkování, vadí lidem

9.11.2012 | Deník Rovnost | Počet komentářů: 5

Tělocvičny a hotel pro milionáře místo zelené louky. Tak vnímají někteří obyvatelé brněnských Kohoutovic plán soukromého investora na stavbu sportovního areálu v tamní Stamicově ulici. Společnost V – Honey jim ve čtvrtek projekt představila na veřejné debatě.

Chráněno: Hotel na louce: díl druhý

25.10.2012 | Jana Konečná za občanské sdružení Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Ve čtvrtek 8.listopadu od 17 hodin v jídelně základní školy Chalabalova pořádá radnice setkání, na kterém chce občany Kohoutovic seznámit s uvažovaným záměrem výstavby polyfunkčního objektu v lokalitě Stamicova. Tento projekt chce zrušit celou horní louku za poštou, tedy místo, které každou zimu beze zbytku využívají kohoutovické děti předškolního i školního věku k zimním radovánkám.

Hala pro badminton místo zelené louky v centru?

4.9.2012 | Rovnost | Počet komentářů: 3

Protesty občanů se zvedly proti rozhodnutí kohoutovické radnice zastavět velkou část louky v centru Kohoutovic. Projekt, který radnice označuje jako "sportovní areál", přináší kohoutovickým občanům čtyři tělocvičny pro badminton, hotel a velkokapacitní garáže. Bazény, sauny i tělocvičny už Kohoutovice mají.

Chráněno: Investor hotelu chce zastavět celou louku

8.7.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Firma V-Honey chce zastavět krásnou louku v centru Kohoutovic hotelem s garážovým domem a tělocvičnami. Nově projektovaný objekt je ještě rozložitější než ten původní, musí však teprve získat souhlas radnice. Novým projektem se také ruší neslýchaně nízká cena, kterou politici ČSSD+ODS firmě slíbili za lukrativní pozemek v centru obce. Přizve aspoň napodruhé radnice své občany k veřejnému projednání?

Chráněno: Na louce za poštou má být hotel, pozemek za minimální cenu

15.10.2011 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Brno schválilo pronájem a prodej louky mezi Juventusem a poštou, stát tam má hotel s parkovacím domem a sportovními sály. S občany Kohoutovic se o tom nikdo nebavil, zvláštní je i nízká cena za pozemek.

Chráněno: Z jednání se starostou o Oku a hotelu za poštou

12.10.2011 | Jaromír Franc, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Starosta Petr Šafařík pozval zástupce os Pro Kohoutovice k jednání poté, co jsme 12. 10. 2011 požádali o informace k OKU.