Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Byty privatizace

Privatizace obecních bytů byla završena v roce 2011, kdy o ni požádalo množství občanů, ale politici ji umožnili jen vybraným domům (radnici vedli politici ODS s ČSSD Jiří Zorník, Petr Šafařík, Radek Rabušic, Ladislav Macek a Martin Mikš). Schvalování na zastupitelstvu proběhlo nelegálně, protože občané se nevešli do přeplněného sálu. Zlou krev vyvolalo i to, že vlivní politici privatizovat mohli, někdy i více než jeden byt. V roce 2022 zkusila ODS doprivatizovat byty, které si politici v roce 2011 ještě připravili, ale ve změněných poměrech to nemohli dokončit. Dva dny před volbami to chtěl protlačit návrhem R 2090 do rady tehdejší místostarosta Michal Velička (ODS), rada ale návrh neprojednala, možná kvůli nevoli občanů na facebooku. ODS s TOP09 pak spadli o 8% oproti minulým volbám, díky alianci s uskupením Jakuba Hrušky se ale i tak opět dostali do vedení obce. Když budete sledovat úřední desku radnice, zjistíte, že i dnes občas dojde k privatizaci některého obecního bytu, dochází k tomu ale ojediněle.

Ceny nemovitostí v Brně – aplikace webu města Brna

Chráněno: Dlouhé ohlédnutí za zasedáním zastupitelstva

4.11.2016 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

zasedání zastupitelstvaPočátkem listopadu radnice zveřejnila videozáznam zasedání zastupitelstva, které proběhlo v září. Mluvilo se tam o velmi špatné úrovni kurýra, malém zastoupení opozice v komisích, lepšící se situaci s přidělováním bytů s dluhem, ztraceném a dosud nenalezeném podání občana, nesnadné situaci s bezdomovci, bytových jádrech ze sádrokartonu místo zděných, ukončení privatizace bytů, nedobrém stavu dětských hřišť, dezinformacím kolem přechodu na nový web a dalších aktuálních záležitostech.

Chráněno: Co zastupitelstvem neprošlo

3.4.2015 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

2014-nove-zastupitelstvoToho březnového podvečera 11. 3. 2015 toho zastupitelé schválili dost, zajímavější ale bylo, co neschválili. Opozice totiž podala několik návrhů na zprůhlednění práce lidí, kteří se starají o obecní majetek nebo jsou financováni obecními penězi. Žádný z nich však koaliční hradbou neprošel. Koaliční KDU-ČSL navíc pomohla opozici zablokovat již rozjetou privatizaci bytů.

Zastupitel Radek Rabušic: Sportu jsme pomohli, privatizace se příliš nezdařila

25.2.2015 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 5

rabusicPoprvé od listopadu 1989 není kohoutovická ODS součástí vládnoucí koalice. Proč se tak stalo a jak se cítí v opozičních lavicích, na to jsme se zeptali zastupitele a předsedy místní organizace Radka Rabušice.Video ze zastupitelstva, dárek od sdružení Pro Kohoutovice

21.12.2014 | Jana Konečná | Žádný komentář

dárekS předstihem dostali kohoutovičtí občané dárek k letošním vánocům. Videozáznam z prosincového zasedání zastupitelstva veřejně na webu a s ním zásadní obrat v jednání kohoutovických radních.Kdo je PRO a kdo PROTI privatizaci obecních bytů v Kohoutovicích

19.9.2014 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 10

ChopinovaČteme z volebních programů

Co slibují politici před volbami, to není totéž, co činí po volbách. Ale zkusme jim věřit a podívejme se do volebních programů stran, které kandidují do zastupitelstva městské části Brno-Kohoutovice a porovnejme jejich vzájemné postoje.

Privatizace nebo sociální ghetto?

19.8.2014 | Dalimil Ospalý, TOP 09 | Počet komentářů: 48

Demografický vývoj počtu obyvatel v naší městské části bohužel nevěstí nic pozitivního. Jestliže v roce 2001 byl počet obyvatel Kohoutovic 13,5 tisíc a v roce 2010 bylo 13 tisíc, tak do roku 2014 klesl o dalších 500 na současných 12,5 tisíc. S tímto trendem bychom místo dnešního problému s nedostatkem míst v MŠ řešili v budoucnu již jen nedostatek kapacity domů péče o seniory.

Chráněno: Přijďte na zastupitelstvo 19. 3. 2014 – budou interpelace, privatizace a možná i OKO

14.3.2014 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

radnice-podzim-04Březnové zasedání zastupitelstva se koná ve středu 19. března v 17 hodin v budově radnice a je veřejné. Pokud se přijdete podívat na své zastupitele, dozvíte se například o stavu privatizace bytů v Kohoutovicích nebo zda zastupitelé stojí o dotazy občanů. Možná nejzajímavější však bude bod, který na programu zasedání není - chystaná stavba v OKU, která se právě dostala do fáze územního rozhodování.

Chráněno: Chystané zasedání zastupitelstva 18. 12. 2013 – herny, Kurýr, rozpočet a špatný plán práce

17.12.2013 | redakce Kohoutovice.org | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

penizeNa veřejné zasedání kohoutovického zastupitelstva, které proběhne ve středu 18. 12 . 2013 v 17 hodin v budově radnice, by se měli zastupitelé připravit opravdu důkladně. Měli by napravit chybný návrh plánu práce a věnovat čas poněkud neprůhlednému návrhu kohoutovických radních týkajícímu se zákazu hazardních her pro celé Brno. Kromě toho mají schválit rozpočet MČ Brno-Kohoutovice na rok 2014, který jim radní připravili. Veřejné projednání návrhu rozpočtu se koná hodinu před samotným zasedáním zastupitelstva, tedy v 16 hodin.

Chráněno: Ze zápisu rady 20. 11. 2013 – pozemky soukromníků, pozemky v OKU, herny, byty

15.12.2013 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

radnice-podzim-04Druhá část článku ke schůzi kohoutovické rady 20. 11. se zabývá hlavně pozemky. Dozvíme se také, že investor parkovacího domu a Lidlu v OKU se pokouší vyjednat si mnohem lepší pozici, než kterou mu přisuzují dosavadní dohody.

Chráněno: Již trojkoaliční rada 6. 11. 2013 jednala o bytech a zakázkách

28.11.2013 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Pavlovska-25-27-29-31_01Vlk se nažere, ale koza zůstává celá - tak by se dal charakterizovat efekt rozšíření vládnoucí koalice ČSSD+ODS o KDU-ČSL (radním je od září 2013 Petr Hruška). Dříve jednohlasné schvalování všech bodů programu schůze rady je sice v nenávratnu, nicméně i tak je vše schváleno. Občan je panem "Proti" pouze upozorněn, kde má hledat zádrhele.

Chráněno: Opravený zápis schůze rady 11. 9. 2013: další privatizace se neotevírá pro Pavlovskou, ale pro Voříškovou

25.9.2013 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

radniceRadnice opravila původně zveřejněný zápis schůze rady. Bod "Žádost o opětovné projednání prodeje bytů", který se dá rozklíčovat jen po téměř detektivní práci, se nyní nevztahuje k domům na Pavlovské, ale na Voříškové.
Zápis je na internetu bohužel opět bez příloh, není zachyceno ani jmenovité hlasování radních. Ze zápisu se tedy nedozvíme, jak se postavili jednotliví radní k plánované rekonstrukci sportoviště na Bellové předtím, než ji stáhli z programu.

Chráněno: Schůze rady 24. 7. 2013 – pozemky, byty, zakázky, …

28.8.2013 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

radniceZápis schůze rady z července 2013 je na internetu stále bez příloh. Dosud jednomyslné hlasování koaličních radních z ČSSD a ODS se začíná stávat minulostí, objevily se i první protinávrhy.Kohoutovická bytová politika aneb „soulad slov a činů“ námi zvolených zastupitelů – I. díl

12.7.2013 | PhDr. Marie Sotolářová, MVDr. František Štěpančík | Počet komentářů: 6

Chopinova_3Již od roku 1981 jsme zdejšími nájemníky obecních bytů. Z vlastní zkušenosti a cíleného zjišťování faktů víme, že v Kohoutovicích neexistuje koncepce bytové politiky. Pokud není koncepcí „vydojit z nájmů obecních bytů co se dá“. To vše bez ohledu na zájmy a oprávněné požadavky nájemníků. Dovolte tedy, abychom vás postupně informovali o skutečnostech, které se týkají správy a prodeje obecních bytů v Kohoutovicích.

Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko

24.6.2013 | Lukáš Stejskal | Počet komentářů: 2

zastupitelstvo-2013-06Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko, a to v obou významech toho slova. U tří kontroverzních bodů programu se rozvinula živá debata: stížnost na Kohoutovického Kurýra, petice proti zástavbě louky na ulici Stamicova a ocenění bytů určených k privatizaci, kvůli kterému přišli občané v hojném počtu.

Chráněno: Na červnovém zasedání zastupitelstva se bude jednat o důležitých věcech

15.6.2013 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

radniceVeřejné zasedání zastupitelstva se bude konat ve středu 19.6. v 17 hodin a nemělo by uniknout pozornosti kohoutovických občanů.
Bude se jednat nejen o bytech, louce za poštou, ale také o závěrečném účtu. V neposlední řadě i o rozdělení více než 10 milionů, které městská část dostala nyní navíc.

Chráněno: Schůze rady 1. 8. 2012 – zvýšení nájmu z dílny Šalomouna

8.8.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Na prvního srpna si radní svolali mimořádnou schůzi a projednali zvýšení nájemného v obecních bytech.

Chráněno: Koalici ČSSD+ODS vyšla nekalá privatizace bytů

18.7.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Zastupitelstvo Brna posvětilo nekalou privatizaci bytů z dílny kohoutovické koalice ČSSD+ODS. Politici si zachovali moc nad rozdáváním množství zakázek i nadměrných příjmů z bytového fondu.

Chráněno: Schůze rady 6. 6. 2012 – interpelace staženy, změny v MOPu a prodej bytu.

22.6.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Jednatel MOPu rezignoval a ředitel MOPu má asi střet zájmů. Rada prodala byt na Chopinové a nedoporučila prodej zahrádky na Jurance. Nachystala čtyři veřejné zakázky bez otevřené soutěže a jednala o pozemcích v OKU. Interpelace občanů odsunula do nedohledna. Schůze rady 6.6.2012.

Chráněno: Zastupitelstvo schválilo privatizaci politikům ČSSD+ODS, občané zůstali za dveřmi

22.11.2011 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Kohoutovická radnice drží nejvyšší podíl ne-zprivatizovaných bytů v celé republice. Koalice ČSSD+ODS na druhý pokus protlačila privatizaci svým kolegům a stopku většině ostatních navzdory tomu, že průběh zasedání zastupitelstva byl nelegální, protože desítky občanů se nevešly do sálu. (Řádnou stížnost občanů na nelegálnost tohoto zasedání koalice ČSSD+ODS později odmítla.)

Chráněno: Zasedání zastupitelstva 22.6 a 21.9.2011 – privatizace, herny, Juranka

10.11.2011 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Chráněno: Kohoutovice mají nesmyslně mnoho obecních bytů

15.10.2011 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Kohoutovice se svými cca 13% prodaných bytů mají nejmenší podíl zprivatizovaných bytů v České republice (průměr ČR 74%, Praha i Ostrava 73-74%, Brno 37%). Přitom řada nájemníků, kteří se léta o byty starají a investují do nich byť „jen“ nájmem, byt zprivatizovat chce.

Chráněno: Radnice blokuje privatizaci, nájem údajně stoupne

9.10.2011 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Chráněno: ČSSD+ODS v září neprotlačili privatizaci svým kolegům a stopku většině ostatních

29.9.2011 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Chráněno: Zúžit prostor pro korupci

9.6.2011 | Jana Konečná | Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.