Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Jak volily prezidenta Kohoutovice

Nadprůměrná volební účast. Petr Pavel dostal v Kohoutovicích o 4 % víc hlasů než je celostátní průměr. Andrej Babiš dostal v Kohoutovicích skoro o 6 % víc než mu dalo celé Brno.

Petr Pavel dostal v Kohoutovicích 62,44% hlasů, což je o 4 % víc než je celostátní průměr. V rámci Brna (68,24%) to ale znamená spíš slabší podporu. Koneckonců v obecních volbách 2022 na brněnský magistrát Babišovo ANO v Kohoutovicích zvítězilo.

Proč Kohoutovice volí Babiše víc než celé Brno? Starší populací to asi nebude, protože vůbec „nejstarší“ brněnská městská část Žabovřesky dala Pavlovi rekordních 73%.

Ještě méně než v Kohoutovicích dostal Pavel v částech Starý Lískovec (58,85%), Bohunice (61%) a Vinohrady (61,41). Srovnatelnou v částech Brno-jih (62,84%) a Líšeň (63,68%). Ostatní městské části volily Pavla velmi výrazně, přes 70%, Bystrc „jen“ 67%. Možná to tedy trochu souvisí s paneláky… Pro takovou hypotézu by hovořil i argument, že v Kohoutovicích Babiše nejvíc podpořil čistě „panelákový“ volební okrsek, zatímco Pavlovi dal nejvíc okrsek zcela bez paneláků. Tak jak tak ale ani v Kohoutovicích se Babišovi nepodařilo vyhrát, a to v žádném z volebních okrsků.

 

dne 27.1.2023, iRozhlas.cz, komentář Jana Konečná

Další články v rubrice Volby