Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Jak volily prezidenta Kohoutovice

Nadprůměrná volební účast. Petr Pavel dostal v Kohoutovicích o 4 % víc hlasů než je celostátní průměr. Ale o 5,8% míň než mu dalo Brno.

Petr Pavel dostal v Kohoutovicích 62,44% hlasů, tedy o 4 % víc než je celostátní průměr. Ale o 5,8% míň než mu dalo celé Brno (68,24%). Petr Pavel má tedy v Kohoutovicích nadprůměrnou podporu, ale v rámci Brna je tady silný i Babiš. Koneckonců Babišovu ANO daly Kohoutovice nejvyšší podporu v obecních volbách 2022 na brněnský magistrát.

Proč Kohoutovice volí Babiše víc než celé Brno? Není to tím, že patříme ke čtvrtím s nejstaršími obyvateli, protože Žabovřesky, které jsou vůbec “nejstarší” brněnskou městskou částí, daly Pavlovi 73%.

Podíváme-li se, které městské části v rámci Brna daly Pavlovi ještě méně než Kohoutovice, byl to už jen Starý Lískovec (58,85%), Bohunice (61%) a Vinohrady (61,41). Srovnatelně Brno-jih (62,84%) a Líšeň (63,68%). Bystrc dala Pavlovi 67%, ostatní městské části přes 70%. Možná to tedy trochu souvisí s paneláky… Pro takovou hypotézu by hovořil i argument, že v Kohoutovicích Babiše nejvíc podpořil čistě “panelákový” volební okrsek, zatímco Pavlovi dal nejvíc okrsek zcela bez paneláků. Tak jak tak ale ve všech kohoutovických volebních okrscích vyhrál Petr Pavel.

 

dne 27.1.2023, iRozhlas.cz, komentář Jana Konečná

Další články v rubrice Volby

  1. Marie Sotolářovà napsal:

    Nerozumím pisateli článku. Směřuje svým sdělením kam? Že máme volit jednotně? Probůh, to zde bylo před triatřiceti lety. Proto jsme chtěli změnu  pod heslem “svobodné volby”, ne?

  2. Jana Konečná napsal:

    Děkuji za reakci, mrzí mě, že to takto může působit. Jsem tak trochu hračička přes čísla a výsledky voleb jsou detailně na webu státu. Porovnala jsem, jak volily jednotlivé části Brna. Pak jsem porovnala, jak volily jednotlivé volební okrsky Kohoutovic. V obou případech mě “trklo”, že v nepanelákové zástavbě lidé volili Pavla přes 70%, v panelákové zástavbě “jen” přes 60%, někde i méně.   

Napsat komentář