Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Centrum Kohoutovic – z námitky Os pro Kohoutovice ke konceptu územního plánuU zastávky Voříškova

Stávající územní plán z roku 1994 určuje jako budoucí centrum Kohoutovic plochu mezi zastávkou Voříškova a Poliklinikou. Koncept nového územního plánu však označuje tuto lokalitu jako stabilizovanou, to znamená, že není primárně určena k přestavbě či zástavbě mimo půdorysy stávajících objektů.

Místostarosta Zorník umisťuje budoucí náměstí právě sem. Do objektu zdravotního střediska chce přesunout radnici a zcela správně plánuje další zástavbu pro služby, prodejny a pohostinství kolem náměstí. Rovněž předpokládá, že se podaří vybudovat chybějící kulturní sál v dalším podlaží nynějšího zdravotního střediska.

Pokud však má být náměstí zde, je třeba v konceptu územního plánu označit lokalitu u zastávky Voříškova opět jako rozvojovou – ve shodě se stávajícím územním plánem – a kromě náměstí zahrnout i odpovídající zástavbu, která zajistí jeho mnohofunkčnost (bydlení, kanceláře, obchody, služby, kultura) tak, aby se zde pohybovaly a setkávaly různé skupiny obyvatel, a to proměnlivě v závislosti na denní (noční) době.

dne 7.5.2011, Jakub Kořínek za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Nová radnice?

Další články v rubrice Územní plán