Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Na louce za poštou má být hotel, pozemek za minimální cenu

Brno schválilo pronájem a prodej louky mezi Juventusem a poštou, stát tam má hotel s parkovacím domem a sportovními sály. S občany Kohoutovic se o tom nikdo nebavil, zvláštní je i nízká cena za pozemek.

Dvě na sebe navazující louky pod Juventusem jsou překrásným krajinným prvkem, významným svojí rozlehlostí a uceleností. Díky svému umístění tudy neustále chodí lidé – někam, nebo aspoň procházkou, kromě toho slouží louky v létě pejskařům jako výběh pro psy, v zimě zase dětem ze širokého okolí i z mateřských a základních škol k zimním radovánkám.

Bez jakékoliv předchozí informace občanům Kohoutovic (k čemu je Kohoutovický kurýr?) nebo diskuse o vhodnosti využití tohoto prostoru rada MČ na své první schůzi po volbách v roce 2010 doporučila schválit zastavění a následný prodej louky mezi horní z obou luk. 6.9.2011 návrh schválili brněnští zastupitelé Brna.

12.10.2011 nám starosta Petr Šafařík ukázal studii počítající s kompletní zástavbou louky (popis viz níže “Co tam má vyrůst?”). Kulturní sál zde plánován není. Blíže viz Jednání Pro Kohoutovice se starostou.

Reportér Rovnosti Jan Spěšný nám ten den prozradil, že smlouva o stavbě je již před podpisem.

Kdo bude profitovat?

Vedle nevhodnosti plánů některých představitelů obce i města na zastavění krásné lokality (o názor občanů Kohoutovic nikdo nestál) je zde další překvapující věc:

smluvená cena minimální kupní cena, která bude pravděpodobně ještě zvýšená konkurencí nabídek
září 2011 září 2011
Kohoutovice Kamenný vrch
3.605 Kč za m2 4.800 Kč za m2

Cena, kterou rada města Brna smluvila za louku v centru Kohoutovic, je podstatně nižší, než by mohla být (viz tabulka výše). Nabídkovou soutěž, o které bylo uvažováno a ve které by se dosáhlo ceny podstatně vyšší, rada města Brna zavrhla a schválila smlouvu s jediným kupcem. Vyvstává tedy otázka: “Kdo (kromě kupce – firmy V-Honey s.r.o.) bude profitovat?”

Co tam má vyrůst?

Investor chce na louce (pozemek 2249/8) postavit objekt s hotelem (52 lůžek), parkovacím domem (89-130 stání), barem, restaurací, konferenčním salonkem, terasou a místy pro fitness, masáže, solária, sauny, badminton, aerobic, mateřské centrum a dále bufet pro zamýšlený lyžařský svah.

Co dodat?

Jakub Kořínek z os pro Kohoutovice dodává: “Rádi říkáme, že Kohoutovice jsou příjemným místem k bydlení, a jsou tak vnímány i ve zbytku Brna. Kromě toho, že je obklopují lesy, je to především příjemnou mírou zastavěnosti. Pokud ale nyní rozprodáme všechny rozlehlé volné plochy investorům, navíc pod cenou a bez sebemenší regulace, budeme se tu v nejbližších letech cítit jako na Kamenném vrchu nebo na Vinohradech.”

dne 15.10.2011, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Hotel na louce

Další články v rubrice Pozemky

Translate »