Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Z jednání se starostou o Oku a hotelu za poštou

Starosta Petr Šafařík pozval zástupce os Pro Kohoutovice k jednání poté, co jsme 12. 10. 2011 požádali o informace k OKU.

Z jednání vyplynulo:

Motoristické centrum v OKU:

 • Starosta: Pozemky v „Oku“ ( křižovatka Libušiny třídy a Žebětínské) patří městu (poslední směna pozemku ze soukromých rukou městu proběhla předešlý den), část už patří společnosti PS Brno Vídeňská, která tam má další pozemky pronajaty a platí ÚMČ 150 tisíc ročně.
 • Starosta: PS Brno má záměr tam postavit motoristické centrum s garážemi a možná čerpacím stojanem, možná s občerstvením, možná s prodejnou potravin.
  Arch. Kejdová: dle územního plánu tam může být benzinka, vychází to na jeden stojan. Zatím nebyla podána žádná žádost na stavební úřad a neproběhlo územní řízení.
 • Starosta: „bude nejšťastnější, když tam čerpací stojany nebudou.“ Podle jeho slov byly předchozí prohlášení o chystaném motoristickém centru s čerpacími stojany pouze vyjádřením názoru radnice, ale neslučují se s jeho osobním názorem.
 • Sdružení: K záměru stavby měla proběhnout diskuse s obyvateli Kohoutovic – politici se obyvatel Kohoutovic ani okolních domů zatím nezeptali, zda chtějí v „Oku“ motoristické centrum, benzinové stojany, nezkoumala se možnost lepšího využití „Oka“.
 • Sdružení: Starosta neudělal slíbenou červnovou anketu k tématu.
 • Sdružení: Vyjádřili jsme nesouhlas s umístěním stojanu/ů na benzín v „Oku“.

Starosta přislíbil cca do jednoho měsíce svolat jednání s PS Brno za účasti sdružení pro vyjasnění záměru.

Relaxační centrum s hotelem a garážovým domem na louce mezi Juventusem a poštou

 • Starosta dal k nahlédnutí studii objektu ve třech variantách. Studie počítá s prakticky kompletní zástavbou louky, měla by tam být vnitřní garážová stání (89 míst), cca 5-7 sportovních sálů a tělocvičen (basket, badminton, volejbal, malá kopaná, aerobic), prostory pro wellnes a fitnes, hotelové pokoje (52 lůžek), restaurace (58 míst), konferenční místnost, mateřské centrum, 2 byty 2+kk.
 • Starosta: Kulturní sál zde plánován není – je otázka, zda by se daly využít některé sportovní sály.
 • Starosta: Rada Kohoutovic i Magistrát Brna odsouhlasily budoucí pronájem a následný prodej pozemků (3 500Kč/m2).
 • Sdružení: K záměru stavby měla proběhnout diskuse s obyvateli Kohoutovic, rovněž článek s informacemi do Kurýra.

Starosta přislíbil článek do Kurýra o připravovaném záměru, dále spolupráci se sdružením formou dalších setkání či telefonního styku.

Celkově starosta nabízel spolupráci se sdružením.

dne 12.10.2011, Jaromír Franc, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Hotel na louce

Translate »