Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Dubnové zastupitelstvo bude k územnímu plánu

uzemni planVe středu 27. dubna od 17. hodin se na kohoutovické radnici koná zasedání zastupitelstva. Zasedání je ze zákona veřejné, přijít může každý. Pokud se chce občan na něco zeptat, příležitost dostane na samém počátku jednání - musí se přihlásit, jakmile starosta vyhlásí bod "Dotazy, podněty a připomínky občanů". Později jsou možné již jen dotazy k přímo projednávaným bodům. Občan může přijít na počátek jednání a zůstat celou dobu, může odejít dříve a nebo přijít později. Pozdější příchod se vyplatí například tuto středu kvůli návrhům změn územního plánu, které se začnou projednávat patrně ne dříve než v šest či o půl sedmé.

Starosta Petr Šafařík (ČSSD) nás v Kurýru upozornil na koncepční dokument Brna “Strategický plán pro sociální začleňování”, zastupitelstvo ale projedná i neméně závažný bod č. 18 o návrzích změn územního plánu na území Kohoutovic.

Radní doporučili zastupitelům souhlasit se změnami ve dvou lokalitách a ve zbylých pěti nesouhlasit. Souhlas má být udělen k lokalitě OKO (obnovení změny zrušené soudem v rámci balíku aktualizací bývalého náměstka primátora Ladislava Macka) a k lokalitě “Svahová, Řadová” (změna stabilizované krajinné zeleně na čisté bydlení a komunikace a prostranství místního významu).

Nesouhlas se týká například navržených změn v lokalitě “Stavební dvůr”. Návrh stanovuje počet příštích bytových a rodinných domů a snížení jejich výšky oproti nynějšímu plánu, zakotvuje plán na ekumenické centrum, 2 domy pro seniory, 2 dopravní napojení z Žebětínské a jedno z Bašného. Radní doporučili nesouhlasit se změnami kvůli hrozícímu většímu zatížení ulice Žebetínské, přičemž jiné řešení nenabízejí a podle člena komise dopravy Radima Cenka (Zelení a nezávislí) příslušná komise tento problém vůbec nedostala k projednání.

Nesouhlas má být udělen rovněž jednopatrovým nástavbám na objektu bývalých jeslí na Bellové a na objektu restaurace Na trati na Axmanové (nástavby měly být určeny na nové a intenzivnější využití zastavěného prostoru pro občanskou vybavenost), změnám v lokalitě Nad Pisárkami mezi Kohoutovicemi a Novým Lískovcem (pro variabilnější využití pro více druhů veřejné občanské vybavenosti) a změnám v lokalitě v Novém Lískovci, která malou částí zasahuje na území Bosonoh a Kohoutovic (v jedné části je dopravně napojena na ulici Nad Pisárkami).

Kdo sleduje situaci kolem neuveřejňování některých článků opozičních zastupitelů v Kohoutovickém kurýru, zaujme ho rovněž návrh aktualizace zásad pro jeho vydávání v bodě 12.

dne 23.4.2016, Jana Konečná

Další články v rubrice Územní plán

  1. Jana Konečná napsal:

    Video z dubnového zastupitelstva již zveřejněno, viz https://www.kohoutovice.org/video/  nebo nyní také v levém sloupci.

Napsat komentář