Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Louka za poštou (pod Juventusem) – pokračování

kohoutovice-sportovni-areal-vizualizace-1_galerie-225V roce 2013 byla na magistrát města Brna odevzdána petice se 726 podpisy kohoutovických občanů. Tuto petici vyprovokovala zpráva o tom, že na louce pod poštou se má stavět multifunkční areál, tzv. Černá perla. Mezi občany se zvedla vlna odporu k této stavbě a tehdejší vedení radnice na to zareagovalo a uspořádalo veřejné shromáždění s občany. Na něm zazněly jasné vzkazy vůči radnici i vůči potenciálnímu investorovi, že občané si přejí, aby louka byla zachována v původní podobě a žádnou stavbu tam nechtějí. Nyní se tento požadavek dostal do souboru změn územního plánu, které bude magistrátní zastupitelstvo projednávat v druhé polovině roku 2016. Nic není ale jisté.

Nejvíce bude záležet na hlasování zastupitelstva Kohoutovic letos v červnu. Výsledné stanovisko totiž bude mít pro rozhodování brněnského zastupitelstva velkou váhu. Připomeňme, že minulá koalice v čele se současným starostou podporovala projekt zástavby louky hotelem s garážemi, restaurací a sportovišti, tzv. Černou perlou. Využití tohoto místa pro nějaký projekt je tak stále ve hře.

Starosta Petr Šafařík pozval občany na veřejné projednání všech navržených změn územního plánu. Bude se týkat i budoucnosti louky za poštou. Přijďte vyjádřit svůj názor na její využití – zda její fuknci změnit na zeleň (park) nebo ji využít k zastavění (aktuální možnost). Nyní máte jedinečnou příležitost ovlivinit budoucí podobu tohoto místa.

 

Kdy: v pondělí 23. 5. 2016 v 17 hodin

Kde: v jídelně ZŠ Chalabalova 

 

foto vizualizace zdroj: brnensky.denik.cz

dne 13.5.2016, Zbyněk Svoboda

Další články v rubrice Hotel na louce

Další články v rubrice Územní plán