Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Louka za poštou (pod Juventusem) – pokračování

kohoutovice-sportovni-areal-vizualizace-1_galerie-225V roce 2013 byla na magistrát města Brna odevzdána petice se 726 podpisy kohoutovických občanů. Tuto petici vyprovokovala zpráva o tom, že na louce pod poštou se má stavět multifunkční areál, tzv. Černá perla. Mezi občany se zvedla vlna odporu k této stavbě a tehdejší vedení radnice na to zareagovalo a uspořádalo veřejné shromáždění s občany. Na něm zazněly jasné vzkazy vůči radnici i vůči potenciálnímu investorovi, že občané si přejí, aby louka byla zachována v původní podobě a žádnou stavbu tam nechtějí. Nyní se tento požadavek dostal do souboru změn územního plánu, které bude magistrátní zastupitelstvo projednávat v druhé polovině roku 2016. Nic není ale jisté.

Nejvíce bude záležet na hlasování zastupitelstva Kohoutovic letos v červnu. Výsledné stanovisko totiž bude mít pro rozhodování brněnského zastupitelstva velkou váhu. Připomeňme, že minulá koalice v čele se současným starostou podporovala projekt zástavby louky hotelem s garážemi, restaurací a sportovišti, tzv. Černou perlou. Využití tohoto místa pro nějaký projekt je tak stále ve hře.

Starosta Petr Šafařík pozval občany na veřejné projednání všech navržených změn územního plánu. Bude se týkat i budoucnosti louky za poštou. Přijďte vyjádřit svůj názor na její využití – zda její fuknci změnit na zeleň (park) nebo ji využít k zastavění (aktuální možnost). Nyní máte jedinečnou příležitost ovlivinit budoucí podobu tohoto místa.

 

Kdy: v pondělí 23. 5. 2016 v 17 hodin

Kde: v jídelně ZŠ Chalabalova 

 

foto vizualizace zdroj: brnensky.denik.cz

dne 13.5.2016, Zbyněk Svoboda

Další články v rubrice Hotel na louce

Další články v rubrice Územní plán

 1. Helena Sedláčková napsal:

  Ještě jednou zpětně je potřeba poděkovat všem, kteří před 3 lety petici proti stavbě na louce zorganizovali a podepsali a také těm, kteří včera na projednávání změn územního plánu přišli. Zaznělo jasné stanovisko: ať je louka dále zelená a ať se tam nic, nic, nestaví. Má smysl se zajímat o dění kolem sebe. Má smysl se zvednout a jít něco udělat.

 2. Vladimír napsal:

  No, trochu škoda je, že jsme se nedozvěděli, co si o většině navrhovaných změn myslí třeba pan starosta. Třeba to pochopíme z příštího Kurýra.

 3. Jana Konečná napsal:

  Taky by mě zajímal názor radnice, a nejen na louku za poštou, ale taky jestli radní podpoří ve Stavebním dvoře jen samé byty a domky, nebo dají prostor i domovu seniorů, ekumenickému centru a kousku té zeleně.  No a taky jsem zvědavá, jestli nás pak v Kurýru aspoň poinformují, jak tedy rozhodli. Protože v dubnu už o Stavebním dvoře rozhodovali, ale s vysvětlováním se zrovna nenamáhali. Vlatně nechápu, jak můžou o změnách územního plánu v tak velkém území Kohoutovic rozhodovat bez toho, aby lidem aspoň naznačili, jak si to tam představují. Neřku-li že by měli o tom území vést širokou debatu napříč politickými stranami a s účastí občanů. Jinak více info je v rubrice Stavební dvůr viz https://www.kohoutovice.org/stavebni-dvur/

 4. Jana Konečná napsal:

  Ještě k louce za poštou – zastupitelé v červnu souhlasili s návrhem změny územního plánu na park, je to teprve začátek procesu, takže zatím jen možnost, že by se ta změna mohla udělat.

Napsat komentář