Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Od sousedů: Modré zóny budou v Novém Lískovci, zbude víc místa pro místní

Rezidentní parkování znamená, že bude platit člověk odjinud, co vám na noc odstaví auto před barákem. Takže zbyde víc místa pro místní. Vy sami sice budete muset nějaký ten celoroční parkovací paušálek taky uhradit, ale aspoň se budete moci podívat do očí lidem, co žádné auto nemají. No a kdo má aut víc, zaplatí už citelně víc. Nejde přece sázet auťáky před barák jako boty do botníku.

Do osmi oblastí se v příštím roce rozroste systém rezidentního parkování v Brně. Na modré čáry narazí nově řidiči v Žabovřeskách, Židenicích, Novém Lískovci i v Brně-severu. Harmonogram rozšiřování míst s placeným stáním pro následující rok schválili městští radní ve středu.

Zóny přibudou postupně, přibližně od dubna do začátku listopadu. „V příštím roce zavedeme nově oblasti 2-06 Vychodilova v Žabovřeskách, 4-06 Soběšická v městské části Brno-sever, 10-01 Rybnická a 10-02 Oblá v Novém Lískovci a 5-01 Slevačská, 5-02 Rokycanova, 5-03 Koperníkova a 5-04 Strakatého v Židenicích,“ vyjmenoval radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Brněnští představitelé zároveň odsouhlasili nařízení, které je první krokem v zavedení rezidentního parkování do oblasti kolem Červeného kopce. Systém modrých zón tam začne platit už od letošního 17. dubna. Poté se letos přidá ještě dalších deset oblastí. S vyřizováním oprávnění pro rezidenty a abonenty mohou lidé začít až měsíc před zavedením platnosti modrých čar.

Všechny oblasti, které přibydou v letošním a příštím roce, zahrne návštěvnická zóna C. V té je stání regulované ve všední dny od páté hodiny odpoledne do šesté ráno. Tehdy návštěvníci platí dvacet korun za hodinu. Tradiční parkovací automaty však lidé v zóně C nenajdou, k placení proto využijí aplikaci Park Simply, platbu prostřednictvím SMS zprávy nebo online parkovací automat.

Rozšíření systému rezidentního parkování v roce 2024 
Židenice:
oblast 5-01 Slevačská
oblast 5-02 Rokycanova
oblast 5-03 Koperníkova
oblast 5-04 Strakatého
Nový Lískovec:
oblast 10-01 Rybnická
oblast 10-02 Oblá
Žabovřesky:
oblast 2-06 Vychodilova
Brno-sever:
oblast 4-06 Soběšická

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/modre-zony-se-brno-pristi-rok-rozsireni-zidenice-zabovresky-novy-liskovec.html

Úvodní slovo: Jana Konečná

Další info viz Po zavedení modrých zón poplatek pro místní 200 korun za rok

dne 8.2.2023, Terezie Sekáčová, Denik.cz

Další články v rubrice Od sousedů

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Translate »