Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Od sousedů: Po zavedení modrých zón poplatek pro místní 200 korun za rok

Po zavedení modrých zón budou obyvatelé Nového Lískovce parkovat za roční poplatek dvě stě korun za první auto. Druhé už je vyjde na osm tisíc a třetí či další na dvanáct tisíc. Lidé odjinud budou platit za každou hodinu 20 Kč, ale jen v pracovní dny od páté odpoledne do šesté ráno. První hodina je zdarma.

V následujícím roce pak bude Nový Lískovec začleněný do systému takzvaných modrých zón. „Zavedeme nové oblasti 10-01 Rybnická a 10-02 Oblá,” vyjmenoval nedávno brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl. Do Rybnické se rozšíří rezidentní parkování od 15. července příštího roku, do oblasti Oblá od 5. srpna.

Řidiči tam za stání zaplatí jen v pracovní dny od páté hodiny odpolední do šesté hodiny ráno. Za hodinu dají dvacet korun, úvodních šedesát minut je zdarma. Bezplatné bude parkování také přes den, o víkendech a svátcích.

Obyvatelé žijící ve vybraných oblastech tam pak mohou parkovat za roční poplatek dvě stě korun za první auto. Druhé už je vyjde na osm tisíc a třetí či další na dvanáct tisíc. „Snažíme se najít ještě další místa, která bychom mohli do modrých zón začlenit,” zmínil místostarosta Brázda.

Právě modré zóny by mohly podle obyvatel neutěšené situaci pomoci. „Na druhé straně tady často stojí auta, která třeba přes měsíc nevyjedou. Ti lidé tady vůbec nebydlí, jen sem odstaví auto,” upozornila obyvatelka Trávníčková.

Zdroj a celý článek: Parkování v Novém Lískovci…

dne 10.3.2023, Lucie Burianová, Brněnský Deník

Další články v rubrice Od sousedů

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Translate »