Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Zbytky skateparku chátrají v Kohoutovicích. Lidé: Dřevo vezmeme na zátop

Místo velkých plánů, velké zklamání. Dřevěný skatepark, který zdobil Olympijský festival v Brně teď straší v Kohoutovicích. Dřevěné překážky jsou složené v trávě u hřiště základní školy v Pavlovské ulici. Tam mělo původně sportoviště stát.

.Dřevěný skatepark se přesunul z Olympijského festivalu do Kohoutovic, kde chátrá. | Foto: Vojtěch Žáček
Představitelé kohoutovické radnice teď zvažují jiné vhodnější lokality. Sportoviště odkoupili od pořadatelů Olympijského festivalu za 230 tisíc. Části místním se nelíbí, že se představitelé o překážky nestarají a nechají je chátrat.

Osud skateparku trápí dvojnásobného mistra Evropy ve skateboardingu Vojtěcha Žáčka z brněnských Kohoutovic. „Překážky jsou všude rozházené, spoustu z nich je promočených. Bude potřeba nakoupit další nové dřevěné díly, aby byl skatepark kompletní. Nedokážu si představit, že to někdo složí,“ posteskl si sportovec.

Nadšenec tam chtěl na podzim uspořádat závody. Teď si přeje, aby překážky přežily zimu. „Bohužel závody pořádat nemohu. Snažím se alespoň domluvit s vedením radnice, ať je uskladní do sucha,“ řekl Žáček.

- původní cena 1 milion Kč

- představitelé kohotovické radnice zaplatili 230 000 Kč

- vznik skateparku místní podpořili peticí

- původní lokalita: ZŠ Pavlovská

- nová lokalita: je teprve v jednání

Nefunkční skatepark se nelíbí ani Pavlu Vernerovi, který bydlí v Líšni. Chtěl jej využívat, protože jich je v Brně málo a dlouhodobě svou kapacitou nestačí. „Překážky nikdo dodnes nesmontoval, takže tam nemůžeme jezdit. Už více než měsíc jsou přímo na dešti, dřevo není ničím ošetřené, takže se jeho životnost dramaticky snížila,“ popsal Verner.

Kohoutovický místostarosta Michal Velička potvrdil, že překážky uskladní. „Objednali jsme přestěhování překážek do objektu u Myslivny, kde budou chráněné proti dešti. Uskuteční se to tento týden, nejpozději příští týden,“ upřesnil místostarosta.

Skatepark bude stát na novém místě. „Přesnou lokalitu vám neprozradím, protože ještě není schválená, ale máme vytipované dvě. Jedna je u lesoparku, za konečnou trolejbusu. Je to dál od obytných domů, takže by tam sportoviště nemělo nikoho rušit,“ uvedl Velička. Zprovozněné má být na jaře příštího roku.

Rozložený skatepark komentují lidé i na sociálních sítích. Někteří tam o něm vtipkují. “Pokud nikdo překážky nechce, tak si je rád vezmu na zátop na zimu,” napsal muž, který si nepřál zveřejnit jméno. Jeho jméno ale redakce zná.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/drevene-prekazky-skateparku-se-vali-vsude-a-chatraji-lidem-se-to-nelibi-20211019.html

dne 19.10.2021, Gabriela Pirklová, Brněnský Deník

Další články v rubrice Co se má stavět

Další články v rubrice Sportoviště

Translate »