Brno navazuje na studii proveditelnosti z roku 2022. Podle této studie teče v současnosti dešťová voda v daných lokalitách přímo do kanalizace. V suchých obdobích se nedostatečné hospodaření s dešťovými vodami projevuje v nízkých zásobách podzemních vod.
Ze studie vyplynul souhrn opatření, jak pracovat se srážkovými vodami ve stávající brněnské zástavbě. Brno může snížit množství srážkových vod odváděných do kanalizace i obnovit zásoby podzemních vod. Může to zlepšit mikroklima. Má jít o opatření blízká přírodě, například propustné povrchy nebo zachytávání vody ze střech do retenčních nádrží.
Nyní má začít příprava dokumentace k jednotlivým částem projektu, provést to má společnost JV PROJEKT VH, která vyhrála veřejnou soutěž. Příprava jednotlivých projektů má trvat dva a půl roku od podepsání smlouvy, poté se má přejít k realizaci adaptačních opatření.
dne 14.12.2024, Z info magistrátu Brna a Ekolistu
Další články v rubrice Co se má stavět
Další články v rubrice Péče o zeleň
Další články v rubrice Životní prostředí