Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Velká proměna hotelu Myslivna: nově i bydlení pro Brňany a vyhlídková terasa

Známý brněnský hotel Myslivna momentálně slouží jako útočiště pro ukrajinské uprchlíky. Už v příštím roce má začít jeho modernizace, která přinese i velkou novinku.

Dlouhé roky se ukrývá v lesích nad pisáreckým údolím s řekou Svratkou. Jedinečný hotel Myslivna poskytuje zpoza stromů jedinečný výhled na výstaviště, Žlutý kopec a další části Brna. Léta sloužil hlavně ubytovaným hostům, lidé tam ale mířili i do restaurace či na nejrůznější akce, v nedávné době například na pálení čarodějnic. Soukromý majitel nyní plánuje dát komplexu modernější podobu včetně úplně nového využití.

Hlavním záměrem je modernizace v kombinaci s prémiovým bydlením. „S respektem k přírodě chceme využít zalesněné okolí pro relaxaci i volnočasové vyžití návštěvníků, budoucích rezidentů i běžných lidí. Na střeše má vzniknout vyhlídková restaurace s terasou,“ nastínila Dagmar Machancová z firmy Top Estates.

Aktuálně má majitel k dispozici územní rozhodnutí a usiluje o stavební povolení. Přestavbu chce začít v první polovině příštího roku. Zda a případně jaké části komplexu bude nutné zbourat, v tuto chvíli neví. „Provedli jsme několik odborných průzkumů a sond, jejichž výsledek vyhodnocujeme,“ vysvětlila Machancová.

Reklama:

Momentálně v hotelu pobývá dvě stě lidí, hlavně ženy a děti z válkou zasažené Ukrajiny. Zůstat mohou do konce roku, záležet bude na vývoji situace na Ukrajině.

V posledních letech se musel majitel vypořádat s klesající poptávkou po hotelových službách. Naplno jej zasáhla koronavirová pandemie, která si vyžádala několikaměsíční úplné uzavření. „Na myšlenku využití objektu částečně pro rezidenci nás tedy přivedla přetrvávající vysoká poptávka po bydlení a kritický nedostatek bytů v Brně. Umožňuje nám to územní plán,“ řekla Machancová.

Dokument vymezuje místo pod Myslivnou jako smíšenou plochu obchodu a služeb. Sloužit musí hlavně pro účely hotelu, částečně ale připouští i výstavbu bydlení. Kolik bytů tam ve skutečnosti vznikne, upřesní až vznikající projektová dokumentace. Bude jich okolo sedmdesáti.

Původně vznikla Myslivna v letech 1938 až 1939 jako výletní restaurace podle návrhu architekta Bohumila Turečka. Dostavba hotelové části měla přijít na řadu v sedmdesátých letech minulého století. „Zahájení stavebních prací plánované na rok 1975 bylo uskutečněno až o pět let později, stejně tak se neustále odkládalo i dokončení. Nakonec tam byl v listopadu 1987 místo ubytovny zahájen provoz tříhvězdičkového hotelu s kapacitou 120 pokojů se vstupní recepcí, barem, konferenčním sálem s tlumočnickými kabinami a dalším vybavením,“ popsala v Brněnském architektonickém manuálu Šárka Svobodová.
 

Redakčně zkráceno, zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/promena-brnenskeho-hotelu-myslivna-vime-co-noveho-nabidne-podivejte-se-20220310.html

dne 10.3.2022, Oldřich Haluza, Brněnský deník

Další články v rubrice Byty Kamenný vrch

Další články v rubrice Byty Nová Myslivna

Další články v rubrice Co se má stavět

Další články v rubrice Historie Kohoutovic