Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Těším se na rozkvetlé koniklece
Vyznává se profesor Jiří Vorlíček, držitel Ceny města Brna

Vorlicek_1-thumbCenu města Brna pro rok 2014 obdržel laureát za oblast lékařské vědy a farmacie prof. MUDr. Jiří Vorlíček, který již více než třicet let žije v Kohoutovicích. Převzal ji z rukou primátora města Brna Petra Vokřála ve středu 18. března 2015.

Touto cenou bylo vyznamenáno dvanáct osobností. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v únoru letošního roku, profesor Jiří Vorlíček se jej však nemohl zúčastnit z důvodu pobytu v zahraničí. 

Jiří Vorlíček se narodil 24. října 1944 v Havlíčkově Brodě. V letech 1973–1989 působil ve Fakultní nemocnici s poliklinikou na Pekařské (dnes FN u svaté Anny). Stál u zrodu Interní hematoonkologické kliniky ve Fakultní nemocnici Brno, jejímž přednostou byl od roku 1989 do roku 2010. Mezi lety 1997 až 2008 zastával funkce děkana a proděkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. V současné době působí Jiří Vorlíček jako profesor na Interní hematologické a onkologické klinice Lékařské fakulty MU, od roku 2009 do podzimu 2014 byl ředitelem Masarykova onkologického ústavu.  V roce 2007 mu byla prezidentem republiky udělena medaile Za zásluhy o stát v oblasti vědy.  Prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., patří mezi výrazné postavy akademické obce a je světově uznávaným odborníkem v oblasti onkologie, za což mu náleží ocenění. 

Panu profesorovi k udělení této ceny srdečně blahopřejeme! A protože žije v Kohoutovicích, což nás velmi těší, zeptali jsme se, která místa má u nás nejraději: 

„Kohoutovice mám rád, žiji tady od roku 1981. Krásná je poloha Kohoutovic. Náš dům je v podstatě obklopený lesem a i při krátkých procházkách do okolí se dostáváme do přírody. Oceňuji i klid, který Kohoutovice pro bydlení poskytují.  Každý rok se těším na rozkvetlé koniklece a vlastně na celé jaro, které mám nejraději. Domnívám se, že bydlení v Kohoutovicích je jedno z nejlepších v Brně.“

Vorlicek2E

Foto: M. Schmerková

S použitím zdroje – www.brno.cz  zpracovala Helena Sedláčková

dne 25.3.2015, Helena Sedláčková

Další články v rubrice Rozhovory

Translate »