Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Splnění meziválečného snu Brňanů: takto má vypadat nová kaple na Kamenném vrchu

Nového místa pro setkávání i výletního cíle se už brzy dočkají obyvatelé brněnského Nového Lískovce. Radní tamní městské části tam plánují postavit novou kapli. Vyroste v parku na Kamenném vrchu v blízkosti ulice Petra Křivky. Na stavbu za zhruba deset milionů korun přispějí i lidé.

Tamní obyvatelé uvažovali o kapli v Novém Lískovci už před několika lety. „V našem archivu jsme našli, že o její výstavbě uvažovali už před druhou světovou válkou. Doteď tam žádnou církevní stavbu nemáme ani kostel. Nová kaple bude sloužit nejen lidem pro setkávání, ale i jako vycházkový a výletní cíl pro návštěvníky,“ sdělila starostka Nového Lískovce Jana Drápalová. Podle jejích slov objekt vznikne uprostřed úbočí parku na Kamenném vrchu.

Její výstavba vyjde na zhruba deset milionů korun. Možnost finančně přispět získají i lidé. „Vyhlásili jsme veřejnou sbírku a teď čekáme na souhlas od brněnských radních. Spustit bychom ji chtěli na začátku adventu. Chceme dát možnost lidem přispět, aby se s kaplí cítili více ztotožněni,“ dodala starostka.

Kaple Kamenný vrch

Podle náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka je podpora lidí při podobných projektech běžnou praxí. „Občané se finančně podíleli i na výstavbách kostelů na Lesné či v Líšni. Je to už určitá tradice,“ řekl Hladík.

V současné době architekti z Volného sdružení architektů ke kapli vytváří projektovou dokumentaci. Vyhráli soutěž na její podobu, kterou vyhlásili novolískovečtí radní. její výstavba by mohla začít už v létě příštího roku.

Zdroj a další fota: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/splneni-mezivalecneho-snu-brnanu-takto-ma-vypadat-nova-kaple-na-kamennem-vrchu-2.html

dne 20.10.2021, Gabriela Pirklová, Brněnský Deník

Další články v rubrice Co se má stavět

Další články v rubrice Od sousedů

Translate »