Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

SAKO: změny v třídění, kovové obaly patří do žlutých kontejnerů

Do žlutých kontejnerů na plast patří i krabice od mléka a džusu, plechovky od nápojů, konzervy, obaly od pitíček, paštik, víčka zavařovací, od jogurtu, potravinové tácky.,

Od září se v Brně třídí trochu jinak. Do žlutých kontejnerů nově patří také kovové potravinářské obaly.Takže do kontejnerů „na plast“ umísťujme nejenom plasty, krabice od mléka a džusu, hliníkové plechovky od piva či limonád, ale už nyní také konzervy od paštik a dalších potravin, plechovky od kávy a čaje, obaly od pitíček, paštik, víčka zavařovací, od jogurtu, potravinové tácky, konzervy od jídel pro domácí mazlíčky – zkrátka takřka vše kovové, co v kuchyni během vaření spotřebujeme. Tuto změnu umožní automatická dotřiďovací linka, kterou Brno v těchto dnech dostavuje v areálu městské společnosti SAKO Brno. Součástí linky jsou totiž účinné separátory kovů, které umějí kovy vytáhnout z moře plastového odpadu.

Spolu s tím se v Brně začne postupně začíná sjednocovat barevný vzhled všech kontejnerů na tříděný odpad. Budou černé, stejně jako kontejnery na směsný komunální odpad, ovšem odliší se od nich barevností víka- modré víko pro papír, žluté pro plasty, nápojové kartony a kovové obaly. Změna čeká na 2 800 modrých a 3 000 žlutých kontejnerů.

Spolu stím SAKO Brno aktuálně dokončuje projekt decentně oplocených kontejnerových stání, kde nádoby na odpad budou skryty za ploty z přírodních materiálů, aby nerušily vhled ulic. 

Zdorj: Kohoutovický kurýr 9/2022

SAKO

dne 16.10.2022

Další články v rubrice Zbylé - ostatní

Napsat komentář