Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Rozhledna Holedná už má vyhlídkovou plošinu. Podívejte se, jak vypadá

Výhledem z téměř pětatřicetimetrové rozhledny na kopci Holedná se první Brňané pokochají už v polovině prosince. Dělníci ve středu pokračovali osazením vyhlídkové plošiny, která byla posledním dílem konstrukce.

Dokončování stavby rozhledny Holedná.lupa-plusKliknutím zvětšíte

Dokončování stavby rozhledny Holedná. | Foto: Deník / Attila Racek

Dalším krokem bude osazování ocelových táhel, které celou konstrukci udrží pohromadě. “V tuto chvíli máme lana spuštěná z nejvyšší části stavby dolů, o víkendu nebo příští týden je ukotvíme do země,” informoval představitel firmy NBS Invest Daniel Bařák.

Největším problémem se při stavebních pracích ukázala mokrá půda. Některá technika proto musela čekat, aby se do těžce přístupných míst mohla dostat.

“Letošní rok pršelo mnohem více než tomu bylo zvykem v minulých letech, proto měly některé naše stroje potíže na podmáčený kopec vůbec vyjet. Předání hotové stavby ale naštěstí nemusíme odkládat,” poznamenal ve středu Bařák.

Rozhlednu si Brňané odhlasovali v participativním rozpočtu. Podle původních plánů měla být dřevěná a zhruba o patnáct metru nižší, hrozilo však, že výhled na  město zastíní okolní stromy.

“Proto jsme zvolili vyšší konstrukci. Kvůli stabilitě jsme ale museli vybrat stavbu z oceli, která zvýšila i cenu,” řekl deníku Rovnost již dříve náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný. Zástupci města se proto rozhodli stavbu zaplatit zvlášť. Ve finále se tak náklady vyšplhají až k šesti a půl milionům korun.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz

Další info: https://www.idnes.cz

dne 5.11.2020, Terezie Sekáčová, Brněnský Deník

Další články v rubrice Rozhledna Holedná

Napsat komentář