Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Park Kamenný vrch vznikl hned pod Kohoutovicemi

Nový přírodní park nad sídlištěm Kamenný vrch se v úterý otevřel Brňanům. Jedná se o jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu. Nabízí výhled na část sídliště a jeho okolí včetně blízkých obcí na Brněnsku. Lidé v místě najdou dvě zastřešená místa pro odpočinek s výhledem, workoutovou sestavu, posezení a ohniště.

„Smyslem záměru byla úprava bývalých zarostlých a neudržovaných zahrádek nad ulicí Petra Křivky do podoby přírodního parku a zároveň připomenutí dřívějšího využití Kamenného vrchu, kde se rozkládaly sady a vinohrady,“ řekla novolískovecká starostka a zároveň navrhovatelka projektu Jana Drápalová.

Ohniště Kamenný vrch

Lidé v místě najdou dvě zastřešená místa pro odpočinek s výhledem, workoutovou sestavu, posezení a ohniště. „Vznikly přírodní cesty k jednotlivým objektům a rampa pro snadný přístup do parku. Věřím, že se podařilo vytvořit pěkný městský park k rekreaci, a to nejen pro obyvatele blízkého sídliště, ale pro všechny návštěvníky městské části,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt uspěl v participativním rozpočtu před čtyřmi lety. Umístil se na jedenáctém místě s celkovým počtem 1 566 hlasů.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/novy-park-s-vyhledem-pro-brnany

Park Kamenný vrch altán

V úterý 12. dubna byl v Novém Lískovci slavnostně otevřen projekt Park Kamenný vrch!

Navrhovatelka Jana Drápalová přihlásila projekt s cílem zvelebit zanedbané a neudržované zahrádky nad ulicí Petra Křivky do podoby přírodního parku pro rekreaci obyvatel. V celoměstském hlasování v roce 2018 se projekt umístil na 11. místě s celkovým počtem 1 566 hlasů.

Díky projektu byly odstraněny náletové dřeviny, vybudována workoutová sestava, posezení a ohniště i dvě zastřešená odpočinková místa. Celkově bylo z participativního rozpočtu Dáme na vás poskytnuto na projekt 2 952 000 Kč.

Zdroj: Dáme na vás

Foto: Dáme na vás

dne 13.4.2022, Oldřich Haluza - Brněnský deník, Dáme na Vás

Další články v rubrice Byty Kamenný vrch

Další články v rubrice Dáme na vás

Další články v rubrice Od sousedů

Další články v rubrice Péče o zeleň

Translate »