Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Jedu do Brna. Budu umět zaparkovat?

Potřebujete jet občas do Brna autem? Do historického centra se nedostanete, ale v jeho okolí to už nemusí být problém. První hodina parkování je dokonce zdarma, o víkendech a ve svátcích je zdarma celý den. Ve všední den je ale nutné se zaregistrovat, což se nejjednodušeji udělá u parkovacího automatu.

Můžeme jen do zón B a C, do historického centra ne

Do historického centra nemůžeme vjet ani tam parkovat. Je to zóna A, která je nám, kteří tam nebydlíme, uzavřena.  

Nejblíže centru můžeme pro jízdu i parkování použít až tyto ulice: Nádražní, Benešova, Divadelní, Malinovo náměstí, Roosveltova, Husova, Besední. Projet, a zajet do parkovacího domu, můžeme také od Šilingrova náměstí, přes Dominákánskou a Veselou po Solniční.

O víkendech a svátcích parkujeme zdarma a bez registrace

O víkendech a ve svátcích můžeme parkovat na ulicích zdarma celý den, nemusíme se ani registrovat v parkovacím automatu. Vjezd do historického centra však není možný ani o víkendech.

V pracovní dny zdarma první hodina, s parkovacím lístkem

V pracovní dny záleží na tom, ve které jsme zóně. Parkovací místa jsou modře vyznačena, na ceduli bychom měli poznat, zda jde o zónu B nebo C. Zaparkujeme, najdeme parkovací automat a zadáme poznávací značku auta a dobu, po kterou budeme parkovat. Pokud překračuje hodinu, zaplatíme mincemi. Lístek nemusíme dávat za okno auta, naše údaje už jsou v systému. Platit se dá i mobilní aplikací nebo SMS. 

  1. - V zóně B musíme platit celý den i noc 30 Kč za hodinu, první hodina v zńě B za den je zdarma. 
  2. - V zóně C platíme 20 Kč za hodinu, první hodina v zóně C za den je zdarma. Platí se ale až od 17. hodiny odpolední do 6. hodiny ranní, přes den je parkování zdarma.

Obrátkové stání hlavně před nemocnicí, do dvou hodin zdarma

Parkovat zdarma můžeme v některých místech, například před nemocnicemi. Parkovací místo je vyznačeno bílou čárou místo modré a na dopravní značce může být uvedený platnost od-do a maximální povolená doba stání. Tato místa můžeme využít ke krátkodobému zaparkování, a to bezplatně. Za předním sklem auta necháme viditelně označenou dobu příjezdu, například na parkovacích hodinách nebo čitelně napsané na papírku. Bezplatné parkování platí v pracovní dny od 7 do 19 hodin maximálně na dvě hodiny. Po 19. hodině zde můžeme parkovat již bez časového omezení.

Více info hledejte na https://www.parkovanivbrne.cz/

Našli jste chybu? Kontaktujte nás.

dne 3.9.2020, Redakce podle info magistrátu

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Translate »