Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Chopinova: les vs. garáže – dokumentace k případu (Zachranmekohoutovice.blogspot.cz)

Seznam článků, prohlášení, videozáznamů a dalších dokumentů ke kauze.

Zachraňme Kohoutovice – Media Kit (všechny dokumenty k případu, shromážděná aktivisty)

dne 13.5.2012, Zachraňmekohoutovice

Další články v rubrice Parkování, garáže

Další články v rubrice Uzavřeno: Garáže versus les za Chopinovou

 1. Marie Sotolářová napsal:

  Česká televize natočila a dnes odvysílala pořad “Nedej se-další příběh ohrožené přírody a lidí”. Jako příklad úspěšné aktivity občanské společnosti v Brně – Kohoutovicích.  Děkujeme všem aktivním občanům i České televizi!
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/

 2. pepa napsal:

  I když nejsem v žádném případě fanda pánů Šafaříka,Zorníka či Macka tak tento web mne doslova šokujeVidím že vám by asi vyhovovalo kdyby auta měla zakázan vzjezd na území Kohoutovic.Nic se tady pro jistotu nestavělo.Nechcete taky odpojit Kohoutovice od elektřiny?Víte jak tepelné el.škodí životnímu prostředí.Taky bych zakázal provoz všech restaurací na území Kohoutovic.Stačí vám to,a nebo chcete ještě něco omezit?Na Uličce není kde parkovat ale kvůli takovejm jako jste vy se prý vůbec neuvažuje že by se třeba parkoviště udělalo z louky pod současnou radnicí.Celkem by mne zajímalo kde mají bydliště odpůrci garáží CHopinova a kde eventuální zájemci o tyto garáže.

 3. mik napsal:

  Pepo, to je zas druhý extrém. Myslím, že pravda je někde uprostřed. Když jsou v Kohoutovicích běžně 2 auta na byt a ještě více na dům, pak není divu, že není kde parkovat. Jisté řešení by podle mě byly parkovací karty. Jeden kus zdarma pro byt či dům, druhou pak za patřičný ne zrovna nízký poplatek. A parkování na území Kohoutovic mezi 18:00 a 6:00 pouze s touto kartou. Jinak odtah bez milosti.

 4. kuba napsal:

  Konečně někdo, kdo myslí kriticky i koncepčně..

 5. mik napsal:

  No, chtělo by to udělat nějakou analýzu – srovnat počet současných parkovacích míst k dispozici s počtem bytů a domů, odhadnout počty bytů bez auta (a zvážit, zda umožnit majitelům těchto bytů s parkovacími kartami volně nakládat ) atd atd.
  A jen tak mimochodem – jedny garáže se už docela jasně rýsují, a to v prostoru za kotelnou na Uličce. Parcely už jsou připraveny – byla o tom i zmínka v Kurýru včetně zamítnutí žádosti obyvatel ul. Nedbalova o využití těchto pozemků jako zahrady. Zajímavé, že tady nikdo neprotestuje.

 6. Helena Sedláčková napsal:

  K parkování – parkovací karta, jeden z konstruktivních nápadů. Vím, že se to špatně poslouchá a čte, ale bohužel si budou muset občané zvykat na to, že není povinností obce, potažmo městské části, stavět parkovací místa a parkovací domy. Stejně jako si budou muset zvykat na to, že pominula doba, kdy si mohl majitel zaparkovat auto u domu, kde bydlí. Pokud si postavíte rodinný dům, musíte si sám zajistit i parkování, buď na své koupené, parcele, případně ve své garáži. Obec vám to stavět nebude. A co se týká prognózy ohledně počtu parkovacích míst – bude to v budoucnu ještě mnohem horší. Existuje ještě určitý podíl především starší generace, která auto nevlastní. Ale až dorostou dnešní 20-30 letí, ti budou mít auto všichni, na jeden byt bude připad 2-3 auta. Já vidím řešení v parkovacích domech, podzemní, nadzemní, prostě stavět auta nad sebe a nikoliv vedle sebe. A to samozřejmě nebude zadarmo.

 7. moole napsal:

  Fandím carsharingu. Čím víc lidí si může auto dovolit, tím je to spotřebnější zboží. Pro mě už auto vůbec není opečovávaný luxus, spíš nákladná starost navíc. A to, že polovina aut před naším domem 90 % času stojí a jen zabíralo místo.. proč? Spočítejte si, majitelé, kolik Vás vlastní auto stojí, a jestli to nejde efektivněji. Aby bylo jasné, o čem mluvím: http://www.autonapul.org

Napsat komentář