Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Deník Rovnost ke sporu o údolí Voříškova

FotbalV článku nazvaném "Bojují o fotbalové hřiště. Jeho odpůrci sepsali petici" se deník Rovnost pokusil uchopit nynější kohoutovický spor o jediné území, na kterém je možné postavit něco významějšího pro sport a rekreaci. Jedni chtějí další fotbalové hřiště pro spolek Tatran Kohoutovice, jiní by rádi zařízení pro sport a rekreaci široké veřejnosti:

Petici požadující veřejné projednání osudu pozemků v údolí Voříškova a nezávislou studii je možné podepsat zde: Petice k údolí Voříškova

Na jedné straně stojí fotbalisté, jimž nestačí hřiště, na druhé lidi, kteří by v brněnských Kohoutovicích chtěli místo k odpočinku. Spor o prostor ve Voříškově ulici graduje, odpůrci hřiště sbírají hlasy v petici.

Spor začal kvůli území vedle fotbalového hřiště, které postupně získalo Brno. Na místě plánuje fotbalový oddíl postavit další hřiště o rozměrech nejméně devadesát na pětačtyřicet metrů. „Chceme ho s umělou trávou. Tento týden jsem musel odvolávat trénink, protože na travnatém hřišti se nedalo hrát,” řekl předseda Tatranu Svatopluk Kreidl.

Proti hřišti se staví část kohoutovických obyvatel, kterým vadí, že by prostor využíval jen Tatran. „Kolem jsou paneláky pro tisíce lidí a chybí tu veřejná sportoviště. Chceme, aby se o využití pozemku jednalo s lidmi,” prohlásila tamní zastupitelka a organizátorka petice Dana Kalčíková. Petici za zapojení veřejnosti podepsalo přibližně 150 lidí.

Proti hřišti nic nemá starosta Kohoutovic Petr Šafařík. „Pokud nám ale přijde petice, svolám veřejné setkání a zachovám se podle jeho výsledků,” reagoval starosta. Hřiště na místě Tatran plánuje už od roku 1999.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz, úvod: redakce

dne 24.4.2017, Jan Žlebek, Deník Rovnost

Další články v rubrice Sportoviště

Další články v rubrice Údolí pod Voříškovou ("Tatran")

Translate »