Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Dáme na vás 2022 startuje

V roce 2022 může každý občan Brna podat projekt/y od února do půlky května. Každý projekt může chtít až 5 mil Kč (nemůže jít o projektovou dokumentaci). Všechny projekty, které budete chtít posunout do finále, můžete "lajkovat" do konce května. V listopadovém finále můžete hlasovat, které mají být uskutečněny.

Město Brno uskutečňuje projekty od občanů pomocí soutěže. V roce 2022 může každý občan Brna podat projekt/y od února do půlky května. Každý projekt může chtít až 5 mil Kč (nemůže jít o projektovou dokumentaci). Všechny projekty, které budete chtít posunout do finále, můžete “lajkovat” do konce května. V listopadovém finále můžete hlasovat, které mají být uskutečněny.

Kohoutovičtí občané podali v minulých letech řadu projektů. Některé zarazila kohoutovická radnice (např “Park Libuška”, “Rekreační a sportovní areál Voříšek”, “Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice”), některé nepodpořilo dost lidí na postup do finále (např “Stánek pro rekreaci”, “Rekreace a sport v Kohoutovicích”, “Bezbariérově z podchodu k Žebětínské!”) a některé se do finálového hlasování dostaly, ale neuspěly v konkurenci s projekty z ostatních městských částí (např “Kvetoucí step v Kohoutovicích”, “Zachraň cyklisty v ulici Šárka!”, “Vytipování míst pro malou vodní nádrž, tůně či mokřad”). Brno zrealizovalo “Obnovení stezky podél části Pisárecké” a “Přestupní uzel Anthropos – chodník” mimo “Dáme na vás”. 

dne 30.1.2022, redakce Kohoutovice.org

Další články v rubrice Dáme na vás

Translate »