Duha nad Kohoutovicemi

Kohoutovice.org
občanský rozcestník pro Kohoutovice

Brněnská džungle s vraky aut a zbytky domů brzy zmizí, vznikne zde sportovní areál za Anthroposem

Ticho, chátrající budovy, vrata garáží pokrytá rzí a opuštěné vraky aut. Ve tmě ideální místo pro natáčení hororu. Tak vypadá brněnský areál Pisárecká 11, který ještě donedávna sloužil nájemníkům. Tato džungle už brzy zmizí. Vznikne zde staveniště sportovního areálu za Anthroposem.

Lokalita na kraji městské části Brno-střed skýtá pohled na nevyužité likusáky, u plotu stojí zaprášený autobus s nápisem Luxury bus. Poblíž se válí nevyužité pneumatiky. Stěny staveb popíná břečťan. Brána do areálu je otevřená, případné návštěvníky před vstupem varuje pouze cedule s upozorněním na přítomnost psů.

Dělníci už před časem začali místo vyklízet. S žádostí o pomoc při likvidaci odstavených aut oslovili pracovníci brněnského magistrátu, který areál spravuje, městskou část. „Jedná se celkem o patnáct vozidel, které byly zjevně technicky nezpůsobilé k provozu a obnovení technické způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění a opravu podstatných částí mechanismu,“ vysvětlila Kateřina Kubíková za kancelář starosty.

Představitelé odboru životního prostředí podle ní vyzvou majitele vozů, aby je odstranili. „Není-li možné identifikovat odstavené vozidlo nebo jeho vlastníka, obecní úřad pouze zveřejní výzvu k odstranění na úřední desce,“ doplnila Kubíková.

Pokud si majitel auto nepřevezme do měsíce od zveřejnění výzvy, předají úředníci vůz pracovníkovi oprávněnému ke sběru vozidel s ukončenou životností.

O výpovědi nájemních smluv rozhodli brněnští radní. Část z nich skončila už před třemi lety, zbytek v prvních měsících letošního roku. Pracovníci na vyklízení navázali předminulý týden. „Po tomto termínu už bude většina objektů v areálu vyklizená,“ informoval před časem Tadeáš Mima z tiskového oddělení brněnského magistrátu.

Klára Hrbáčková, Brněnský deník

Zdroj: Brněnský deník https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brno-pisarecka-11-areal-dzungle-horor-stavba-sportoviste-anthropos-foto-video.html

dne 25.3.2025

Další články v rubrice Co se má stavět

Další články v rubrice Pozemky

Další články v rubrice Sportoviště

Další články v rubrice Životní prostředí