Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Žena přes palubu. Dotace Tatranu na tapetě.

Koalici ČSSD+ODS z kohoutovické radnice opustila jedna ze dvou jejích žen. A nechce už být spojována s dotacemi pro TJ Tatran.

Koncem února 2012 vystoupila ze své strany zastupitelka Jitka Bartoníková, zvolená za ODS v posledních obecních volbách. Paní Bartoníková dokonce několik měsíců zastávala funkci radní. Podle svých slov působí paní Bartoníková nyní v zastupitelstvu jako „Nezávislá“. Ve vládnoucí koalici tak vedle dvanácti mužů zůstává již jen jediná žena – zastupitelka Jana Hamplová z ČSSD.

O konci svého působení v ODS informovala o.s. Pro Kohoutovice sama paní Bartoníková. Nejvíce jí přitom leželo na srdci, aby už nebyla spojována s letošním schválením další obří dotace pro TJ Tatran. V zápisech ze zastupitelstva totiž není možné dohledat, kdo jak hlasoval. Tím se Kohoutovice liší od většiny brněnských městských částí. 

Pro poslední obří dotaci tak zvedli ruku všichni přítomní zastupitelé kromě jednoho, který se zdržel. Tatran tak dostal za rok a půl z kohoutovického rozpočtu už přes 200 tisíc korun, což je naprosto vyjímečná částka ve srovnání s ostatními projekty Kohoutovic. Navíc v případě Tatranu plynou obecní peníze i dospělým sportovcům a funkcionářům a využití peněz není možné zjistit. Předsedou Tatranu je místostarosta Jiří Zorník z ODS.

dne 17.8.2012, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Politici a kauzy

Další články v rubrice Spolek Tatran

 1. Viktor napsal:

  Obávám se, že většina městských částí hlasování svých zastupitelů po jménech neuvádí. V Bystrci to také zatím není, snad od října (v září se má konečně schválit změna jednacího řádu).

 2. Jana Konečná, PK napsal:

  Viktore, gratuluji k osvícenějším politikům v Bystrci – tedy že schválili zveřejňování hlasování zastupitelů po jménech. Starosta Šafařík mi právě odmailoval, že v Kohoutovicích tento krok k občanům nechystají.

 3. Viktor napsal:

  Občané nechtějí, občané nedostanou. Není tlak, není pohyb.

 4. Jana Konečná, PK napsal:

  Aha, koukám, že krajské zastupitelstvo má taky problém odtajnit, jak kdo hlasoval – viz váš článek v Bystrčníku

 5. Viktor napsal:

  Chce to systémové řešení, změnu legislativy. Takhle se to někde prosadí, někde ne, a i tam, kde se to povede, se to může kdykoli zrušit. Je třeba to dostat jako prosazovaný bod do agendy některé ze stran. Otázka je které. Jistěže se toho chytí Zelení, ale ti nic neprosadí. Svobodní a Piráti? To už budu víc věřit na marťany. Ze stran se skutečným mocenským potenciálem o to nestojí žádná.
  Ale to je obecně problém jakýchkoli změn dnes.
   

Napsat komentář