Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Záznam jednání zastupitelů – Hynek Bouší: Výsledek považuji za vítězství

video ze zastupitelstva

Nespokojení obyvatelé Kohoutovic dorazili v úterý 3. dubna v hojném počtu na jednání brněnského zastupitelstva. Vybaveni transparenty protestovali proti změně územního plánu, která má podle nich způsobit vykácení 1,5 hektaru lesa. Místo stromů by u Chopinovy ulice měly stát garáže a možná i bytové domy, obávají se místní lidé.

Zastupitelstvo na nátlak občanů nakonec k záměru nepřijalo žádné rozhodnutí. Je to úspěch či neúspěch? A co bude dál? Zeptal jsem se jednoho z kohoutovických aktivistů pana Hynka Bouší.

Viktor Lošťák: Dobrý den, pane Bouší. Jak hodnotíte průběh a výsledky jednání brněnského zastupitelstva?

Hynek Bouší: Dobrý den. Nevím, jak by dopadlo hlasování v případě, že by občané Kohoutovic osobně nebyli přítomni tomuto zasedání a disciplinovaně nevyjádřili občanský nesouhlas k diskutovanému bodu.

V každém případě výsledek považuji za vítězství a cítím směrem od zastupitelů MB (ne ode všech) k občanům vyslaný signál, že jim nejsou lhostejné „nářky občanů“. Těmto zastupitelům děkuji, že svými dotazy rozvířili diskusi na jednání zastupitelstva a díky tomu se podařilo vrátit diskutovaný bod do Kohoutovic k veřejné diskusi s občany městské části. O průběhu rozpravy a hlasování ať si udělá každý představu po zhlédnutí videa na vimeo.com/39764952.

Zájemce upozorním, že záznam je hlavně po obrazové stránce dost nekvalitní. To ovšem není vina těch, kdo ho pořídili, ale způsobu, jakým video poskytuje občanům brněnský magistrát. Obrazový přenos z jednání je záměrně udělán tak, aby bylo technicky obtížné až nemožné uložit si jej. Magistrát sám žádný archiv z jednání nenabízí. Lidem, kteří záznam přesto pořídili, nezbylo než uchýlit se k technicky absurdnímu způsobu – natáčet obrazovku notebooku videokamerou.

Zpět do kohoutovického lesa. Pane Bouší, čeho chcete nyní dosáhnout a jaké budou vaše nejbližší kroky?

Nyní se soustředíme na oslovení co nejširšího počtu obyvatel Kohoutovic. Chceme věci neznalým vysvětlit, co za rizika představuje případné odsouhlasení změny územního plánu. Souběžně s „osvětovou činností“ poběží petiční akce proti změně územního plánu v podobě, která byla předložena zastupitelům Brna. Budeme se snažit probudit občany k většímu zájmu o dění v Kohoutovicích a spolurozhodovat.

V.L.: Děkuji za odpovědi.

Hynek Bouší: Výsledek považuji za vítězství (Bystrcnik.cz)

dne 10.4.2012, Viktor Lošťák, www.bystrcnik.cz

Další články v rubrice Uzavřeno: Garáže versus les za Chopinovou

Napsat komentář