Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Volby? Soud rozhodne o osmnácti stížnostech

soud-volby-2018Nové hlasování. I takovým rozhodnutím může skončit posuzování stížností na letošní komunální volby na jihu Moravy. Krajský soud v Brně zaznamenal osmnáct stížností. Brna se týká sedm z nich. (Městských částí se týkají tři stížnosti).


Krajský soud v Brně zaznamenal osmnáct stížností. Brna se týká sedm z nich. „Od doručení stížnosti pracujeme na přípravných úkonech a následně soud rozhodne. Může se stát, že bude nutné hlasování opakovat. Jsou totiž tři kategorie stížností a jedna z nich je i na neplatnost celých voleb,“ oznámila mluvčí soudu Eva Angyalossy. Na posouzení stížností má soud dvacetidenní lhůtu.

Mezi prvními podali stížnost brněnští komunisté. „Máme důkazy, že nejméně v jednom okrsku nebylo ve prospěch našich kandidátů započítaných víc než pět set hlasů,“ uvedl jejich mluvčí Aleš Růčka.

Kromě Brna lidé podali stížnost na volby i v Horních Věstonicích na Břeclavsku. Starosta a lídr tamního vítězného hnutí Sdružení nezávislých kandidátů Pod Martinkou Vladislav Moravčík se ke stížnosti nevyjádřil.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy…

Seznam návrhů podaných u Krajského soudu v Brně: https://justice.cz/documents/…


Jak se lídři dvou stran, které dopadly v Kohoutovicích nejlépe, vyjadřují k povolebním vyjednáváním si přečtěte na Koalice v městských částech – jednání se vlečou.

dne 21.10.2018, Pavla Hloušková, Deník Rovnost

Další články v rubrice Volby

Translate »