Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

V Brně tohle nemáme

Jizdny_T-thumbPod tímto provokativním titulkem najdeme v příloze Hospodářských novin povídání o dvou velmi úspěšných mladých mužích, jejichž kořeny jsou zatím pevně zapuštěny v Kohoutovicích. Jde o Ondřeje Kaniu a Tomáše Jízdného, kteří „vyvolali pozdvižení, když vloni coby 23letí mladíci bez vysokoškolského diplomu koupili pražské gymnázium“, citujeme z deníku. Hlavní tváří jejich firmy J&K Consulting byl doposud Ondřej Kania. Vyšly s ním rozhovory v řadě velkých médií, byl „u Šípa v televizi“ a psali jsme o něm nedávno také na našem webu.

Tentokrát vidíme na obrázku Tomáše Jízdného, který popisuje jednotlivé vzdělávací projekty, které studentům nabízejí, takto: „Je to jako s autem. Máte základní verzi, pak střední, kde je klimatizace a nejvyšší verzi s koženými sedačkami a dalšími vymoženostmi. Právě tou je v našem případě škola v Americe, která nás inspiruje a kam posíláme klienty.“

V další části povídání na sebe kromě jiného prozrazuje: „Od svého otce si na podnikání prý nikdy nevzal ani korunu. Chtěl jsem něco dokázat sám. American Academy, kterou otevřeme v září, bude americká high school uprostřed Prahy“.

Přestože brzy budou mít v našem hlavním městě už dvě školy, stěhovat se sem neplánuje. Některé aspekty života v moravské metropoli je přitom ochoten vidět kriticky. Třeba kvalita personálu v restauracích v Praze je daleko vyšší. A přestože je Morava vinařský kraj, víno bych si v brněnské restauraci vybíral raději sám, podotýká Tomáš Jízdný poté, co si nechal doporučit bílé víno zahraniční značky.“ A to v restauraci, o které se domnívá, že takovou v Brně nenajdeme.

s použitím zdroje: http://archiv.ihned.cz/c1-65702950-v-brne-tohle-nemame#disqus

dne 26.4.2017, Helena Sedláčková

Další články v rubrice Rozhovory

  1. roman napsal:

    Z odkazu :…..(navíc Kania měl na střední škole čtyřky a maturoval až v USA)

    Doufejme že jejch American Academy bude poskytovat vzdělání na vyšší úrovní než v USA

  2. Lojza napsal:

    A kdepak na to chlapci vzali? Že by rodičové, nebo pra….. ???????????

Napsat komentář