Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Údolí Tatran a střet zájmů radního z ODS

Bude na Tatranu (údolí Voříškova) volnočasový areál pro širokou veřejnost a nebo další velké fotbalové hřiště? Rozhodne radní, který je ale zároveň dlouholetý předseda (nyní místopředseda) spolku Tatran Kohoutovice.

Údolí Tatran pod ulicí Voříškova vlastní z poloviny spolek Tatran Kohoutovice, zbytek má město. Na té městské části naplánovalo předchozí vedení radnice volnočasový areál pro širokou veřejnost, ale spolek tam chce další velké a velmi nákladné fotbalové hřiště. Rozhodnout má radní Jiří Zorník, který je zároveň funkcionář spolku (viz Předseda Tatranu by už neměl vést Kohoutovice).

Jiří Zorník je dlouholetý kohoutovický zastupitel za ODS, po letošních volbách usedl opět ve vedení Kohoutovic. Jako radní získal na starost projekt sportovního a volnočasového areálu v údolí Tatran – Voříškova.

Zorník se tak opět dostal do střetu zájmů, protože je zároveň dlouholetý předseda spolku Tatran Kohoutovice (nyní místopředseda). Pro organizované fotbalisty prosazuje v údolí stavbu dalšího hřiště, a to velkoformátového. Tato stavba by ale znemožnila zbudovat volnočasový areál pro širokou veřejnost, který radnice představila v roce 2020. Vedle velkého fotbalového hřiště by se tam prvky pro veřejnost nevešly, zbyl by na ně patrně kus svahu.

Jiří Zorník jednal ve střetu zájmů už v letech 2006 – 2010, kdy byl starosta, a v letech 2010 – 2014, kdy byl místostarosta. Během jeho starostování byla polovina údolí Voříškova s hřištěm bezplatně převedena spolku Tatran Kohoutovice (dříve TJ Tatran Kohoutovice). Připravil také převod druhé poloviny údolí do majetku spolku, to už ale nestihl dotáhnout.

O tuto druhou polovinu se nyní jedná, zda tam bude další velké hřiště nebo bude upravena pro využití širokou veřejností. Podstatné je přitom i to, že kvůli hřišti velkých rozměrů by se musely provést velmi nákladné pozemkové úpravy. Ty by nebyly nutné při stavbě prvků pro veřejnost, které by zahrnovaly i víceúčelové hřiště běžné velikosti. I to by měl starosta vážit, hlavně v dnešní době. 

Jana Konečná

dne 25.10.2022, Jana Konečná

Další články v rubrice Co se má stavět

Další články v rubrice Spolek Tatran

Další články v rubrice Sportoviště

Další články v rubrice Údolí pod Voříškovou ("Tatran")

Další články v rubrice Volby

Translate »