Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Schůze rady a zasedání zastupitelstva

Schůze rady se konají cca 2 krát měsíčně a jsou ze zákona neveřejné. V roce 2015 začali radní zveřejňovat na webu projednávané materiály, po volbách 2018 materiály zveřejňovat přestali. Programy schůzí rady bez materiálů, Zápisy bez materiálů, Členové rady

Zasedání zastupitelstva se konají zhruba 5x ročně a jsou veřejná. Na webu radnice je týden předem program. Dříve vedení radnice zveřejňovalo i přílohy, tedy materiály k jednání, od voleb 2018 už je nezveřejňují. V zápisech ještě nezaznamenávají, jak který zastupitel hlasoval, i když jinde je toto již běžné. Programy zasedání zastupitelstva bez příloh – materiálů, Zápisy, Zastupitelé

Aktualizováno únor 2019

Radnici chtějí postavit za dotace a nájemné z bytů

18.9.2019 | redakce s použitím materiálů radnice | Jeden komentář

Vedení kohoutovic chce postavit novou radnici se společenským sálem a garážemi, zhruba za 100 milionů Kč, u páteřní silnice pod kohoutovickou poštou. Na polovinu částky chtějí radní získat dotace od města a kraje, na třetinu částky chtějí použít vybrané nájemné z obecních bytů z minulých let.

“Rozhledna” Grand prix a magistrátní kontrola. Bude zasedání zastupitelstva.

20.2.2019 | Jana Konečná | Žádný komentář

Ve středu 27. února 2019 v pět hodin začne zasedání zastupitelstva, během kterého může přijít i odejít jako divák i každý zájemce - občan. Dotaz nebo připomínku může občan podat jen hned po zahájení, na to je tedy třeba přijít přesně. Dále se občan může hlásit o slovo jen k právě projednávaným bodům.

Koaliční dohoda kohoutovické rady

7.2.2019 | redakce | Jeden komentář

Po urgenci zveřejnila dnes radnice koaliční dohodu, kterou politici ve vedení Kohoutovic uzavřeli po loňských volbách. Tato koaliční dohoda platí pro volební období 2018 - 2022, nové volby budou na podzim roku 2022.

Odměny si zvýšíme, ale odpovědnost za škody po nás nechtějte

8.2.2018 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí, Sdružení Pro Kohoutovice) | Jeden komentář

PenízeV rozpočtu na rok 2018, který zastupitelé schválili v prosinci, číhá nemilé překvapení v položce, ze které jsme placeni my, politici. Zatímco v roce 2017 stačilo na platy starosty, místostarostů a členů komisí a výborů 3,09 mil. Kč, na rok 2018 koalice odsouhlasila razantní zvyšování odměn. Ty přijdou na celkem 4,515 mil. Kč.

Zastupitel Jakub Hruška: Pokud uspěji ve volbách, prosadím gril-pointy

30.6.2017 | Jana Konečná | Jeden komentář

Jakub HruškaKDU-ČSL skončila ve volbách pátá, po odstoupení oblíbeného Radima Chmelíka usedli v zastupitelstvu otec a syn Hruškovi. Oba jsou součástí koalice s ČSSD, otec Petr je místostarostou, jeho syn Jakub je mnoha občanům znám díky facebookové skupině "Kohoutovice jak je chceme". Zastupitel Jakub Hruška chce na Tatranu další fotbalové hřiště, ale veřejně přístupné. Prostory pro setkávání občanů venku vidí na dosud soukromých pozemcích.

Zastupitel Jiří Spousta: Přirozený prostor pro setkávání občanů je u hřiště

2.6.2017 | Jana Konečná | Žádný komentář

Jiří SpoustaZastupitel před rokem opustil kohoutovickou koalici, protože politici ve vedení radnice nectí svobodu projevu v Kohoutovickém kurýru. Vadí mu zavírání sportovišť v Kohoutovicích před širokou veřejností, naději vidí v probouzejícím se komunitním životě. Pokud jde o místo pro setkávání občanů, všechny aktivity velkých i malých obcí se podle něj vždy koncentrují kolem hřiště a mělo by tomu tak být i zde.

Zastupitel Stanislav Zahradník: Podporuji politiku ČSSD

30.5.2017 | Jana Konečná | Jeden komentář

Stanislav ZahradníkStanislav Zahradník je dalším ze sedmi zastupitelů nejsilnější kohoutovické strany, koaliční ČSSD. Největší problém Kohoutovic je podle něj radnice daleko od MHD, v Kurýru mu chybí víc článků k obci. Kladem je pro něj zdejší zeleň, místo pro setkávání občanů vidí na betonovém prostranství před horním Albertem.

Dlouhé ohlédnutí za zasedáním zastupitelstva

4.11.2016 | Jana Konečná | Počet komentářů: 4

zasedání zastupitelstvaPočátkem listopadu radnice zveřejnila videozáznam zasedání zastupitelstva, které proběhlo v září. Mluvilo se tam o velmi špatné úrovni kurýra, malém zastoupení opozice v komisích, lepšící se situaci s přidělováním bytů s dluhem, ztraceném a dosud nenalezeném podání občana, nesnadné situaci s bezdomovci, bytových jádrech ze sádrokartonu místo zděných, ukončení privatizace bytů, nedobrém stavu dětských hřišť, dezinformacím kolem přechodu na nový web a dalších aktuálních záležitostech.

Přidělování obecních bytů s dluhem by mělo být transparentní

21.10.2016 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice) | Žádný komentář

bytyV roce 2015 získalo novou nájemní smlouvu k obecnímu bytu celkem 17 žadatelů. Šest z nich smlouvu uzavřelo díky tomu, že byli ochotni převzít dluh váznoucí na tomto bytě. Převzetí dluhu je podmínkou pro uzavření nové nájemní smlouvy. Níže je uveden přehled těchto bytů, dluhů a pořadí, na kterém byli žadatelé, jež nájemní smlouvu uzavřeli, v seznamu žadatelů o byt:

Radní Václav Božek nechce kritiku

14.10.2016 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

Václav Božek Václav Božek, radní za ČSSD, byl dosud také krajským zastupitelem a náměstkem hejtmana Michala Haška. Po prohraných krajských volbách hovoří o svém dalším působení v politice kohoutovické. Stojí o zlepšení koaličně opozičních vztahů, ale nelíbí se mu "nekompetentní kritika". Na politický odpočinek se nechystá, ale na místo kohoutovického starosty nepomýšlí. Politik poslal odpovědi písemně a doplňující otázky nepřipustil.

Starosta: Všechna bytová jádra do dvou let

18.9.2016 | Jana Konečná | Žádný komentář

P1050519Brněnský magistrát vyzval v březnu městské části, aby zpracovaly harmonogram oprav obecních bytů s předpokládanými náklady na léta 2017 až 2031. Součástí výzvy je přehled bytů k privatizaci - v Kohoutovicích se žádné byty privatizovat nebudou. Naše radnice vypracovala náklady na opravu a rekonstrukci veškerých obecních bytů bez harmonogramu, podle starosty však všechna bytová jádra a výtahy budou vyměněna do konce roku 2018. Dokumenty projedná zastupitelstvo 21. září, přijít můžete i vy.

Ven z cenzury Kurýra aneb návrh zastupitele Jiřího Spousty

20.6.2016 | Jana Konečná | Jeden komentář

kohoutovicky_kuryrZastupitelstvo, které se sejde ve středu 22. 6. v 17 hodin na radnici, bude jako 9. bod programu řešit situaci kolem článků od zastupitelů pro Kohoutovický kurýr. (Připomínám, že hned po zahájení zasedání mají prostor občané na své dotazy). V minulých měsících radní zadrželi několik článků od opoziční zastupitelky. Byly podané včas, podle zákona měly být uveřejněny a zastupitelka ve snaze o zveřejnění dospěla až k soudní žalobě. Na druhé straně vyšel článek zastupitele - radního, i když byl dodaný až po uzávěrce. Situace několikrát řešili zastupitelé, v dubnu třeba schválili návrh místostarosty Petra Hrušky na možnost úprav článků bez následné autorizace. Koaliční zastupitel Jiří Spousta tehdy odmítl hlasovat s koalicí a následně vypracoval návrh, který může dát situaci do shody se zákonem. Navrhl, aby příspěvky zastupitelů (maximálně 350 slov) nepodléhaly schvalování a byly bez úprav uveřejňovány. Celý návrh přetiskujeme:

Dubnové zastupitelstvo bude k územnímu plánu

23.4.2016 | Jana Konečná | Jeden komentář

uzemni planVe středu 27. dubna od 17. hodin se na kohoutovické radnici koná zasedání zastupitelstva. Zasedání je ze zákona veřejné, přijít může každý. Pokud se chce občan na něco zeptat, příležitost dostane na samém počátku jednání - musí se přihlásit, jakmile starosta vyhlásí bod "Dotazy, podněty a připomínky občanů". Později jsou možné již jen dotazy k přímo projednávaným bodům. Občan může přijít na počátek jednání a zůstat celou dobu, může odejít dříve a nebo přijít později. Pozdější příchod se vyplatí například tuto středu kvůli návrhům změn územního plánu, které se začnou projednávat patrně ne dříve než v šest či o půl sedmé.

Zastupitelé o billboardech, prohrané při a poradenství správci

14.3.2016 | Jana Konečná | Počet komentářů: 3

zastupitelstvo-2016-02-thumbZasedání zastupitelstva, které proběhlo 24. února 2016, doporučilo aktualizovat smlouvu o reklamách na městských pozemcích a odmítlo zjistit případnou škodu, která mohla vzniknout za minulá období. Dále koalice nepřistoupila na opoziční návrh, aby se vymáhala škoda, která městské části vznikla kvůli neplatně podané výpovědi, hovořilo se i o placené činnosti bývalého radního pro firmu MOP Brno. Celé jednání je možné shlédnout na videozáznamu.

Veřejné zasedání zastupitelstva 24. února – pozvánka

22.2.2016 | Redakce Kohoutovice.org | Žádný komentář

radnice-podzim-04Ve středu 24. února od 17 hodin mohou občané přijít na veřejné zasedání zastupitelstva na kohoutovickou radnici. Pokud chce občan vznést nějaký dotaz, je třeba, aby tam byl včas, protože prostor na dotazy je hned po zahájení.


Zastupitelka Helena Sýkorová: Naslouchejme více i starším občanům

27.1.2016 | Helena Sedláčková | Žádný komentář

sykorovaJe úspěšná komunální politička. Od roku1994 zasedá v zastupitelstvu MČ Brno-Kohoutovice, byla a stále je členkou různých komisí a výborů. V současné době zastává v Kohoutovicích funkci předsedkyně kontrolního výboru. Co ji znám, vždy vystupuje profesionálně, je dobře připravená a přesně ví, o čem je řeč. Pokud pronese na jednání zastupitelstva nějakou připomínku, je to vždy k věci. Nepatří k těm, co potřebují za každou cenu něco říci, aby se zviditelnili. Kromě Kohoutovic sbírá body i na úrovni města Brna. Je zastupitelkou již čtvrté volební období a kandidovala také do Senátu. Nepřevléká dres a od počátku své politické kariéry hájí barvy Komunistické strany Čech a Moravy.

Občané mohou mluvit na zastupitelstvu

10.11.2015 | Jiří Ohnutek | Žádný komentář

zastupitelstvo-dotazNa adresu naší redakce přišel příspěvek, který se vrací k nedávné novince, pro Kohoutovice převratné. Příspěvek zveřejňujeme v plném znění.Přidělování a správa bytů v Kohoutovicích: stále zamlženo

24.9.2015 | Jana Konečná | Jeden komentář

ZZPoslední zastupitelstvo, které se sešlo 9. září 2015, jednalo o řadě bodů. V připomínkách pak opoziční zastupitelka opětovně upozornila na prostor pro úplatky na bytové komisi.


Zastupitelé mají napravit Kurýra

10.6.2015 | Jana Konečná | Počet komentářů: 6

kohoutovicky_kuryrNapravena má být i nedobrá pověst Kohoutovického kurýra. Články opozičních zastupitelů nemají doposud ve zpravodaji vyhrazené místo, takže v řadě čísel zcela chybí, protože byly zcenzurovány. O návrhu změn budou zastupitelé veřejně hlasovat ve středu 10. června po páté hodině na radnici.

Zastupitelstvo se má otevřít dotazům občanů

8.6.2015 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

zastupitelstvo-thumbV červnu se bude hlasovat o návrhu změn, které nás občany jistě zajímají. Dotazovat se našich volených zástupců na veřejném zasedání zastupitelstva, toto právo nám bylo zatím upíráno. Nyní by se stav mohl znormalizovat v dobrém slova smyslu. Přijďte se podívat ve středu 10. 6. od 17 hodin na radnici.

Rada 11. 2. 2015: prodej bytů, chyby výběru žadatelů o byt a tajemná kronikářka

17.3.2015 | Jana Konečná | Žádný komentář

kohoutovice_065Starosta Šafařík splnil slib a začal zveřejňovat materiály projednávané radou. Toto je velký posun dopředu, protože jednání rady jsou ze zákona neveřejná a bylo vždy velmi obtížné dostat se k projednávaným materiálům. Přitom pětičlenná rada schůzuje 6x častěji než celé zastupitelstvo a schvaluje či odmítá i materiály, které zastupitelé vůbec nedostanou. První schůze, do které tak můžeme pohodlně nahlédnout, je z letošního února.

Střípky ze zastupitelstva
Nešlo by to jinak?

12.3.2015 | Helena Sedláčková | Jeden komentář

Zastupitelstvo březen 2015Stručný popis toho, co se na zastupitelstvu 11. března projednávalo a jaká usnesení byla přijata, to si mohou za pár dní přečíst všichni v zápise z jednání, který bude zveřejněn na webových stránkách. Dovolím si proto v následujících řádcích popsat pár situací, o kterých se v zápisech nedočteme.

Přijďte na zastupitelstvo, možná budou i dotazy

10.3.2015 | Jana Konečná | Žádný komentář

2014-nove-zastupitelstvoVe středu 11. 3. v 17 hodin přijďte na kohoutovickou radnici na zasedání zastupitelů. Bude se jednat o prodeji bytů, dotacích, změnách v dozorčí radě MOPu, nápravě nedostatků v přidělování bytů a o tom, zda se daří práce na vylepšení Kurýra a zlepšení postavení občana na zastupitelstvu. Uvidíme novou zastupitelku a starosta slíbil i natáčet.

Zastupitel Dalimil Ospalý: Náklady s provozem „kulturního domu“ musí pokrýt soukromý subjekt

9.2.2015 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 3

ospalyTřetí nejsilnější stranou v kohoutovickém zastupitelstvu podle počtu hlasů je TOP 09. Lídrem a zakladatelem místní organizace v Kohoutovicích je Dalimil Ospalý, který se stal zastupitelem již po třetí volební období. Oslovili jsme ho, stejně jako před časem představitele ČSSD a následně Zelených a Nezávislých, a ptali jsme na to, co čtenáře může zajímat.


Video ze zastupitelstva, dárek od sdružení Pro Kohoutovice

21.12.2014 | Jana Konečná | Žádný komentář

dárekS předstihem dostali kohoutovičtí občané dárek k letošním vánocům. Videozáznam z prosincového zasedání zastupitelstva veřejně na webu a s ním zásadní obrat v jednání kohoutovických radních.Přijďte 17. 12. na radnici, zastupitelé možná odstraní cenzuru Kurýra

12.12.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 18

radnice-podzim-04Pokus o zrušení cenzury Kohoutovického kurýra a větší transparentnost jednání zastupetelstva, rozpočet na příští rok, který neschválil ani finanční výbor s převahou koalice. To a mnoho dalšího bude k vidění ve středu 17. 12. 2014 od 17. hodiny na kohoutovické radnici na veřejném zasedání zastupitelstva. Tak přijďte!


Zastupitelka Dana Kalčíková: Minulé vedení rezignovalo na dotace z EU

22.11.2014 | Jana Konečná | Jeden komentář

kalcikovaZelení a nezávislí, občanské sdružení pro Kohoutovice vybojovali v obecních volbách druhou příčku a získali tři mandáty zastupitele, jsou nejsilnější opoziční stranou. Lídryně Mgr. Dany Kalčíkové jsme se zeptali, jak to vidí očima zastupitelky. Pokud vás neodradí rozsáhlost odpovědí, dozvíte se, že chce "rozsvítit" na radnici a konečně zrušit kohoutovickou cenzuru. Taky upozorňuje, že nám pod rukama zbytečně utíkají dotace z EU a radnice si místo toho raději bere peníze z nájmů, které by mohla investovat zpět do bytů.

Starosta Petr Šafařík: Chtěl bych udělat park

17.11.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 11

SAFARIKČeská strana sociálně demokratická s přehledem vyhrála kohoutovické obecní volby 2014. Z celkem 21 zastupitelů jich má opět sedm, v pětičlenné radě má tři radní včetně starosty. Petr Šafařík funkci starosty obhájil a povede Kohoutovice další čtyři roky. V prvním z rozhovorů s novými zastupiteli jsme se ho zeptali, co se mu v Kohoutovicích povedlo a jak to vidí dál. Kromě jiného jsme se dozvěděli, že je na spadnutí zveřejnění koaliční dohody.

Občané, nechoďte na zastupitelstvo!

6.11.2014 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 16

2014-nove-zastupitelstvoTento vzkaz zazněl, v přeneseném slova smyslu, z úst starosty na ustavujícím zasedání zastupitelstva městské části Brno-Kohoutovice, které se uskutečnilo 5. listopadu 2014. Motivem k tomu, aby člověk zašel na jednání místních politiků, je nějaká starost, nějaký problém, se kterým se na ně chce obrátit, aby jej řešili. Třeba privatizace bytů, nebo rozkopaný chodník…Ale nedozví se nic, protože vůbec nebude mít možnost se na nic zeptat. Pokud totiž problém, se kterým se na zastupitele chce obrátit, není zrovna v programu jednání, a to je málokdy, tak má smůlu. Zasedání je skončeno a občan zůstane sedět a zírat. Jak je to možné?

Kdo bude starostou a jaký bude Kurýr?

29.10.2014 | Zbyněk Svoboda, Helena Sedláčková | Počet komentářů: 4

cssd-safarikNa tuto otázku dá odpověď ustavující zasedání zastupitelstva městské části Kohoutovice, které se bude konat ve středu 5. 11. 2014 v 17.00 hodin v zasedací místnosti radnice.


Kohoutovická radnice transparentnější? Předvolební sliby stran.

26.9.2014 | Jana Konečná (Zelení a nezávislí, sdružení pro Kohoutovice) | Počet komentářů: 6

2014-zastupitelstvoKohoutovická radnice je "sto let za opicemi" v poskytování informací občanům. Nezveřejňuje, jak který zastupitel či radní hlasoval v dané záležitosti, nezveřejňuje videozáznamy ze zasedání zastupitelstva. Které volební strany chtějí situaci změnit a kterým to takto vyhovuje? Výrazné zlepšení slibují KSČM, Zelení a nezávislí, sdružení pro Kohoutovice, Svobodní a A co Brno?

Bylo nás pět. Možná čtyři

22.6.2014 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 5

ospaly_kalousekTolik občanů se zúčastnilo zasedání kohoutovického zastupitelstva, které se konalo 18. června 2014. O čem tento počet vypovídá? Dílem o tom, že lidi to nezajímá, že se jim nechce anebo také proto, že mají pocit, že stejně nemohou nic změnit. Nebo také z jiného důvodu. Zastupitelé schvalovali například závěrečný účet za rok 2014 a rozpočtové opatření 11/2014. Opozice upozornila na předražené docházkové zařízení, a také na to, že starosta a dva místostarostové na plný úvazek nemají dostatečnou pracovní náplň.

Interpelace na kohoutovické zastupitele nebudou, snad jindy

8.4.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 4

2014-zastupitelstvo-thumbTi, kdo zašli v březnu na veřejné zasedání kohoutovického zastupitelstva, odcházeli rozezlení a znechucení. Co se přihodilo? Mělo se schvalovat, že občané budou moci pokládat svým zastupitelům různé dotazy tak, jako je to běžné jinde. Schvalování se však nekonalo, návrh zastupitelky za KSČM Heleny Sýkorové na úpravu jednacího řádu byl vyřazen z programu.


Přijďte na zastupitelstvo 19. 3. 2014 – budou interpelace, privatizace a možná i OKO

14.3.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 9

radnice-podzim-04Březnové zasedání zastupitelstva se koná ve středu 19. března v 17 hodin v budově radnice a je veřejné. Pokud se přijdete podívat na své zastupitele, dozvíte se například o stavu privatizace bytů v Kohoutovicích nebo zda zastupitelé stojí o dotazy občanů. Možná nejzajímavější však bude bod, který na programu zasedání není - chystaná stavba v OKU, která se právě dostala do fáze územního rozhodování.

Zastupitelstvo, rozpočet 2014 a tři radní na plný úvazek

14.1.2014 | Jana Konečná, upraveno 17. 1. 2014 | Počet komentářů: 6

radnice-podzim-04Ráda bych ještě dnes doplnila informace, které v předchozím článku nakousla Dana Kalčíková. Na veřejném zasedání zastupitelstva 18. 12. 2013 vedla opozice spor nad návrhem rozpočtu obce na rok 2014. Zastupiteli za TOP09 se nelíbily zbytečně vysoké výdaje na uvolněné radní, snížit chtěl i některé další výdaje. Koalice ČSSD, ODS a KDU-ČSL však držela pevně.

Dozvuky zastupitelstva

3.1.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

kameraRáda bych na úvod zmínila jednu výbornou změnu: v dobách jen nedávno minulých (třeba před dvěmi lety) totiž kohoutovičtí občané nemohli na zasedání zastupitelstva vůbec promluvit, jen sledovat. Jakoby mezi nimi a zvolenými zástupci stála nějaká neviditelná hradba. Ale když jsem tam přišla těsně před Vánoci, hradba tam nebyla. Přihlížející občané mluvili, ptali se, říkali svůj názor. A radní se pokoušeli odpovídat.

Chystané zasedání zastupitelstva 18. 12. 2013 – herny, Kurýr, rozpočet a špatný plán práce

17.12.2013 | redakce Kohoutovice.org | Žádný komentář

penizeNa veřejné zasedání kohoutovického zastupitelstva, které proběhne ve středu 18. 12 . 2013 v 17 hodin v budově radnice, by se měli zastupitelé připravit opravdu důkladně. Měli by napravit chybný návrh plánu práce a věnovat čas poněkud neprůhlednému návrhu kohoutovických radních týkajícímu se zákazu hazardních her pro celé Brno. Kromě toho mají schválit rozpočet MČ Brno-Kohoutovice na rok 2014, který jim radní připravili. Veřejné projednání návrhu rozpočtu se koná hodinu před samotným zasedáním zastupitelstva, tedy v 16 hodin.

Ze zápisu rady 20. 11. 2013 – pozemky soukromníků, pozemky v OKU, herny, byty

15.12.2013 | Jana Konečná | Jeden komentář

radnice-podzim-04Druhá část článku ke schůzi kohoutovické rady 20. 11. se zabývá hlavně pozemky. Dozvíme se také, že investor parkovacího domu a Lidlu v OKU se pokouší vyjednat si mnohem lepší pozici, než kterou mu přisuzují dosavadní dohody.

Ze zápisu rady 20. 11. 2013 – kronika, úřední deska, Kurýr, školství a nepečovatelství v Juventusu

13.12.2013 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

radnice-podzim-04Po další schůzi rady jsem pokračovala v detektivní práci. Z nicneříkajících holozáznamů zápisu schůze typu "starosta podal informaci" jsem díky žádostem podle zákona o svobodném přístupu k informacím získala bližší představu, o čem radní na schůzi jednali. Tato schůze měla mnoho bodů, dnes k těm spíše "kulturním".

Již trojkoaliční rada 6. 11. 2013 jednala o bytech a zakázkách

28.11.2013 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

Pavlovska-25-27-29-31_01Vlk se nažere, ale koza zůstává celá - tak by se dal charakterizovat efekt rozšíření vládnoucí koalice ČSSD+ODS o KDU-ČSL (radním je od září 2013 Petr Hruška). Dříve jednohlasné schvalování všech bodů programu schůze rady je sice v nenávratnu, nicméně i tak je vše schváleno. Občan je panem "Proti" pouze upozorněn, kde má hledat zádrhele.

Ze zápisu rady 16. 10. 2013 – zakázka, černé stavby za cukrárnou MOP a tajemné “ZUK”

10.11.2013 | Jana Konečná | Žádný komentář

cukrarna-mop-01Rozklíčování posledního zápisu schůze rady bylo opět pro detektiva. Abych mohla napsat tenhle článeček, poslala jsem žádost o informace podle zákona o veřejném přístupu k informacím ke třem bodům jednání a dozvěděla se například, co to je "prodloužení ZUK".
Milé překvapení mě čekalo u bodu "Změna termínu pro splnění úkolu ...", který byl oproti minulým zvyklostem detailně popsán (předseda bytové komise David Geryk dostal na kontrolu bytů od 55 bodů výše delší termín).

Ze zápisu rady 25. 9. 2013: parkovací dům Ulička, parkoviště Chopinova, “veřejné” zakázky a Vánoční zvonění

17.10.2013 | Jana Konečná, Lukáš Stejskal | Žádný komentář

radnice Radní se věnovali hlavně parkování a posvětili stavbu nového parkovacího domu v lokalitě Ulička a podstatné rozšíření parkoviště na ulici Chopinova. Firmy pro obecní zakázky vybrali bohužel opět jen z těch, které předtím oslovili vyzývacím dopisem. Všechna hlasování o obecních bytech již tradičně vynechal jeden z radních. Podklady z jednání radních poskytla radnice již bez problémů, ještě lepší by bylo, kdyby je automaticky zveřejnila na svém veřejném webu.

Opravený zápis schůze rady 11. 9. 2013: další privatizace se neotevírá pro Pavlovskou, ale pro Voříškovou

25.9.2013 | Jana Konečná | Počet komentářů: 9

radniceRadnice opravila původně zveřejněný zápis schůze rady. Bod "Žádost o opětovné projednání prodeje bytů", který se dá rozklíčovat jen po téměř detektivní práci, se nyní nevztahuje k domům na Pavlovské, ale na Voříškové.
Zápis je na internetu bohužel opět bez příloh, není zachyceno ani jmenovité hlasování radních. Ze zápisu se tedy nedozvíme, jak se postavili jednotliví radní k plánované rekonstrukci sportoviště na Bellové předtím, než ji stáhli z programu.

Ze zápisu mimořádné schůze rady 4. 9. 2013 – ceny bytů, MOP,…

13.9.2013 | Jana Konečná | Žádný komentář

radnice Zápis mimořádné schůze rady je na internetu opět bez příloh. Radní doporučili schválit ceny bytů k prodeji podle znalce Krejčího a zadali práci společnosti Starez-sport a.s., spojené s polovinou z nich, a konečně vyslovili nespokojenost s prací MOPu.

Schůze rady 14. 8. 2013 – MOP, zakázka, rozpočtový výhled

3.9.2013 | Jana Konečná | Žádný komentář

radniceZápis schůze rady ze srpna 2013 je na internetu stále bez příloh. Radní se chystají něco udělat ve věci nedostatečného vymáhání dluhů z nájmů firmou MOP Brno, s.r.o. Také připravili materiály, které by měly ovlivnit rozdělování peněz na dlouhá léta dopředu.


Schůze rady 24. 7. 2013 – pozemky, byty, zakázky, …

28.8.2013 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

radniceZápis schůze rady z července 2013 je na internetu stále bez příloh. Dosud jednomyslné hlasování koaličních radních z ČSSD a ODS se začíná stávat minulostí, objevily se i první protinávrhy.Schůze rady 26. 6. 2013 – OKO, zakázky, pozemky

9.7.2013 | Redakce | Jeden komentář

radniceKohoutovická rada na své schůzi jednomyslně schválila například výstavbu garážového domu a domu s obchodními plochami s venkovním parkovištěm v "OKU", jednomyslně zamítla propojení chodníků na Talichové a jednomyslně připravila pár zakázek výběrem z oslovených firem. Různé postoje členů rady se projevily jen při jednáních o prodeji a pronájmu několika pozemků v Kohoutovicích, bohužel bez bližšího určení.

Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko

24.6.2013 | Lukáš Stejskal | Počet komentářů: 2

zastupitelstvo-2013-06Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko, a to v obou významech toho slova. U tří kontroverzních bodů programu se rozvinula živá debata: stížnost na Kohoutovického Kurýra, petice proti zástavbě louky na ulici Stamicova a ocenění bytů určených k privatizaci, kvůli kterému přišli občané v hojném počtu.

Na červnovém zasedání zastupitelstva se bude jednat o důležitých věcech

15.6.2013 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

radniceVeřejné zasedání zastupitelstva se bude konat ve středu 19.6. v 17 hodin a nemělo by uniknout pozornosti kohoutovických občanů.
Bude se jednat nejen o bytech, louce za poštou, ale také o závěrečném účtu. V neposlední řadě i o rozdělení více než 10 milionů, které městská část dostala nyní navíc.

Radnice ani po roce nezlepšila komunikaci s občany

3.6.2013 | Jana Konečná | Žádný komentář

odpadkovy_kos_2Po roce jsem zopakovala zjišťování, jakým způsobem nakládá kohoutovická radnice s dotazy svých občanů. Bohužel jsem zjistila, že se situace nezlepšila a dotazy ke zveřejnění jsou stále pečlivě vybírány.
Článek tedy věnuji pokračujícímu kohoutovickému fenoménu "Hážeme dotazy občanů pod stůl."

Žena přes palubu. Dotace Tatranu na tapetě.

17.8.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 5

Koalici ČSSD+ODS z kohoutovické radnice opustila jedna ze dvou jejích žen. A nechce už být spojována s dotacemi pro TJ Tatran.

Schůze rady 1. 8. 2012 – zvýšení nájmu z dílny Šalomouna

8.8.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 3

Na prvního srpna si radní svolali mimořádnou schůzi a projednali zvýšení nájemného v obecních bytech.

Schůze rady 16. 7. 2012 – vyvolené firmy “vyhrály” obecní zakázky

30.7.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Radní opět zadávali práce výběrem z několika málo firem. Soutěžit totiž mohly jen firmy předem vybrané a oslovené. Stalo se na schůzi rady 16.7.2012.

Koalici ČSSD+ODS vyšla nekalá privatizace bytů

18.7.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Zastupitelstvo Brna posvětilo nekalou privatizaci bytů z dílny kohoutovické koalice ČSSD+ODS. Politici si zachovali moc nad rozdáváním množství zakázek i nadměrných příjmů z bytového fondu.

Zastupitelstvo odkrylo nejasnosti kolem financování Juventusu

11.7.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Na červnovém zasedání zastupitelstva (20.6.2012) upozornila opozice na ne zcela korektní převod peněz z bytového hospodářství na rekonstrukci Juventusu. Rovněž výběrové řízení spojené s Juventusem doprovázejí pochybnosti.

Schůze rady 6. 6. 2012 – interpelace staženy, změny v MOPu a prodej bytu.

22.6.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Jednatel MOPu rezignoval a ředitel MOPu má asi střet zájmů. Rada prodala byt na Chopinové a nedoporučila prodej zahrádky na Jurance. Nachystala čtyři veřejné zakázky bez otevřené soutěže a jednala o pozemcích v OKU. Interpelace občanů odsunula do nedohledna. Schůze rady 6.6.2012.

Zasedání zastupitelstva 20.6.2012: účet za rok 2011

18.6.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Nic zvláštního se na červnovém zastupitelstvu patrně neodehraje. Do závěrečného účtu za loňský rok většinou opozice nešťourá a toužebně očekávané interpelace občanů stáhla rada z programu.

Schůze rady 16. 5. 2012 – prodej tajeného pozemku a další zakázky osloveným firmám

30.5.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Na své schůzi 16.5.2012 rada na podnět místostarosty Radka Rabušice podnikla kroky k prodeji dvou pozemků v Kohoutovicích - parcelní čísla jednoho z pozemků nezveřejnila. Následovaly další zakázky osloveným firmám: Dirs Brno, ing. Milan Straka a Robert Čadílek z Harald´s rekonstrukce.

Kohoutovická radnice háže dotazy občanů do koše

16.5.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 13

Taky vám vaše radnice neodpovídá na dotazy? Občanské sdružení Pro Kohoutovice srovnalo výsledky radnic v Bystrci a Kohoutovicích a zjistilo, že kohoutovická radnice háže polovinu dotazů do koše.

Schůze rady 21.5. 2012 – MOP

20.5.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Jeden komentář

Starosta Petr Šafařík informoval radní o zasedání dozorčí rady firmy MOP Brno, do zápisu však žádné podrobnosti neuvedl. Dále se rada zabývala situací kolem pochybení účetního na ZŠ Pavlovská. Schůze rady 21.5.2012.

Zastupitelstvo schválilo privatizaci politikům ČSSD+ODS, občané zůstali za dveřmi

22.11.2011 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Kohoutovická radnice drží nejvyšší podíl ne-zprivatizovaných bytů v celé republice. Koalice ČSSD+ODS na druhý pokus protlačila privatizaci svým kolegům a stopku většině ostatních navzdory tomu, že průběh zasedání zastupitelstva byl nelegální, protože desítky občanů se nevešly do sálu. (Řádnou stížnost občanů na nelegálnost tohoto zasedání koalice ČSSD+ODS později odmítla.)

Schůze rady 28.3.2012 – zakázky osloveným firmám

7.4.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Zakázky osloveným firmám Gromatic, OSS Brno, Enbra as.

Schůze rady 18.4.2012 – zakázka oslovené firmě, prodej pozemku

27.4.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Zatímco okolní městské části vybírají firmy na opravy a údržbu domů v majetku obce transparentně na netu, rada MČ Kohoutovice stále ještě přiděluje zakázky vybraným firmám.

Schůze rady 7.3.2012 – Stavební dvůr, dotace Tatranu…

22.3.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Rada řeší lokalitu "Stavební dvůr" a hlavně rozdává dotace: 100 tisíc TJ Tatran (hlasoval i předseda TJ Tatran Jiří Zorník), desítky tisíc gymnastkám i asociaci sportu na Merhautové ulici. Ostatní neziskovky včetně knihovny dostanou jen několik tisíc.

Schůze rady 15.2.2012 – další zakázka jen osloveným firmám a Juventus

1.3.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Rada schválila seznam firem, které osloví kvůli zakázce, hledá nájemce pro Juventus...

Schůze rady 25.1.2012 – nekvalitní práce MOPu, nová šéfredaktorka Kurýra

20.2.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Rada je nespokojená s prací MOPu s pohledávkami a schvaluje firmy, které osloví kvůli zakázkám.

Garáže Chopinova: rada a zastupitelstvo rok 2010

22.4.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Kohoutovická radnice chce velkou část lesa za ulicí Chopinova vyhradit pro hromadné garáže. Zastupitelstvo Brna ustoupilo odporu občanů Kohoutovic a záměr zatím nepustili dál. Příspěvek dokumentuje schvalovací proces rady a zastupitelstva koncem roku 2010.