Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Přípravy na stavbu nového sportovního areálu pokračují

Co se týče financování, rádi bychom využili možnosti získat dotace od Národní sportovní agentury, stejně tak i od Magistrátu města Brna. - V nejbližší době bude zpracována videoprohlídka areálu k představení celého projektu a následně budou mít všichni občané možnost projevit svůj názor v chystaném průzkumu veřejného mínění.

Návrh projektu na výstavbu sportovního areálu pod ulicí Voříšková se blíží do finále. Jedná se o multifunkční sportovní areál s několika menšími sportovišti. Celý areál by měl nabízet kromě nového fotbalového hřiště další různorodé aktivity pro naše obyvatele všech věkových kategorií. Pro mladší generace by měla být k dispozici workoutová a parkourová zóna, dále počítáme například s agility pro psí mazlíčky . (Agility je psí sport, při kterém pes podle pokynů psovoda překonává sérii překážek – pozn.red.). Všichni zájemci o aktivní trávení volného času budou moci využívat lanové centrum či jóga plochu. Projekt byl navržen ve snaze být co nejvíce rozmanitý a nabízet příjemné prostředí, součástí projektu je i výsadba nové zeleně a umístění nových laviček k odpočinku.

Co se týče financování, rádi bychom využili možnosti získat dotace od Národní sportovní agentury, stejně tak i od Magistrátu města Brna. V případě získání dotace bychom mohli snížit doplatek na celý areál na částku v řádech jednotek miliónů. Byli bychom rádi, kdyby harmonogram stavby probíhal následovně – v průběhu letošního roku bychom chtěli dokončit všechny administrativní kroky, které jsou nezbytné k získání dotace. V příštím roce, v případě získání dotace by započala soutěž na zhotovitele a následně samotná stavba.

Závěrem bychom chtěli zdůraznit, že tento areál se stane středobodem setkávání v Kohoutovicích, tudíž nás zajímá názor občanů a chceme vás proto zapojit do rozhodování o jeho finální podobě i o podobě okolí této stavby. Jelikož tento areál bude sloužit nejen současným ale i dalším generacím, bylo by dobré, aby se k návrhu vyjádřil co největší počet občanů. V nejbližší době bude zpracována videoprohlídka areálu k představení celého projektu a následně budou mít všichni občané možnost projevit svůj názor v chystaném průzkumu veřejného mínění.

Autor článku Jiří Zorník je kohoutovický radní, dříve starosta a místostarosta. Zároveň je řadu let předseda spolku Tatran Kohoutovice.

Zdroj: Kohoutovický kurýr 5/2021

dne 27.5.2021, Jiří Zorník (ODS), radní Kohoutovic a předseda spolku Tatran Kohoutovice

Další články v rubrice Areál údolí Voříškova

Další články v rubrice Co se má stavět

Další články v rubrice Politici a jejich kauzy

Další články v rubrice Spolek Tatran

Napsat komentář