Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Přidělování a správa bytů v Kohoutovicích: stále zamlženo

ZZPoslední zastupitelstvo, které se sešlo 9. září 2015, jednalo o řadě bodů. V připomínkách pak opoziční zastupitelka opětovně upozornila na prostor pro úplatky na bytové komisi.


Bytová komise má podle zastupitelky Dany Kalčíkové (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice) velký vliv na přidělování obecních bytů, ale neposkytuje informace, které poskytovat má. Zastupitelka uvedla, že komise zveřejnila pořadí žadatelů o byt jen dvakrát za dvanáct měsíců, přitom to má dělat každý měsíc. Starosta Petr Šafařík (ČSSD) řekl, že podezření na korupční jednání je nefér, ale že vnímá, že jde o pochybení. 

Slovům starosty ale neodpovídá jeho předchozí jednání. Už téměř rok vede radu, která nedovoluje zvolit do bytové komise žádného zástupce nejsilnější opoziční strany (Zelení a Sdružení pro Kohoutovice). Nedávno se zase zasadil o oslabení funkce kontrolního výboru, když v něm zvýšil zastoupení ČSSD a opozice tam tak ztratila většinu. Přitom je zvykem, že kontrolní výbor ovládá opozice, a tento zvyk dodržuje město Brno i další obce a městské části. Kohoutovická koalice (ČSSD, KDU-ČSL, A co Brno?, Pro Kohoutovice a Moravu) si většinu v tomto výboru přivlastnila poté, co chtěl zkontrolovat, jak správce bytů MOP Brno s. r. o. plní smlouvy s radnicí.

Jak vidno, kolem přidělování a správy bytů v Kohoutovicích je stále zamlženo, což opravdu může nahrávat různým podezřením. A je na starostovi Šafaříkovi, zda se bude ohrazovat jen slovy, nebo situaci opravdu napraví a spraví alespoň nefunkční kontrolní výbor a složení a práci bytové komise. Nástroje k tomu má ve svých rukou, ČSSD má totiž většinu v radě i v celé koalici, a v bytové komisi má jako jediná strana hned tři zástupce.

Zasedání zastupitelstva 9. 9. 2015 na videu viz Zastupitelstvo 9. 9. 2015

dne 24.9.2015, Jana Konečná

Další články v rubrice Byty - přidělování

Další články v rubrice Byty opravy, MOP

Translate »