Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Předseda Tatranu by už radši neměl vést Kohoutovice

Dlouholetý předseda spolku Tatran Kohoutovice je zároveň významným kohoutovickým politikem. Za jeho starostování získal Tatran do majetku větší část údolí Voříškova a oplotil ho. Nyní kohoutovická rada rozhoduje o tom, kolik ze zbytku údolí dostanou ještě zase fotbalisti a kolik dostane veřejnost pro své volnočasové aktivity. No a Tatran má v kohoutovické radě většinu.

Jiří Zorník je dlouholetý předseda spolku Tatran Kohoutovice a zároveň významný kohoutovický politik (ODS). V letech 2006 až 2010 byl v Kohoutovicích starostou, v letech 2010 až 2014 místostarostou. Od roku 2014 byl pouze zastupitelem, ale od ledna 2021 je již opět v kohoutovické radě.

Během starostování Jiřího Zorníka získal Tatran Kohoutovice do svého majetku větší část údolí Voříškova a areál oplotil. O využití zbytku údolí radní nyní jednají. Část politků by v údolí ráda postavila hlavně prvky pro volnočasové využití veřejnosti, místostarosta Karel Kalivoda (ANO) již představil takový projekt. Politici ODS a TOP09 včak považují za prioritu stavbu dalšího fotbalového hřiště velkých rozměrů. Koncem roku 2020 vystoupili z koalice s ČSSD a ANO a založili koalici novou. V radě mají od ledna 2021 většinu, usedl v ní znovu i Jiří Zorník za ODS. Viz vedení Kohoutovic.

dne 28.5.2021, jana konečná

Další články v rubrice Politici a kauzy

Další články v rubrice Pozemky

Další články v rubrice Spolek Tatran

Další články v rubrice Tatran, údolí Voříškova

Napsat komentář