Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Pozemek prodaný, strategie parkování naknop a kurýr nanic

P1090496_thumbV roce 2011 byl v tichosti prodán lukrativní obecní pozemek 2208/2 na Glinkové ulici. Kohoutovická radnice nabídku zveřejnila na webu radnice v červenci 2011 v době dovolených a po čtyřech dnech ji zase stáhla, v Kohoutovickém kurýru informaci nezveřejnila vůbec, viz Pozemek na garáže nabídnut k prodeji v tichosti. Jednalo se o pár metrů travnatého svahu se stromem a keři a pod tím parkoviště pro 6 až 8 aut, v proluce mezi garážemi.

Dále se nic nedělo. Až před pár dny byli obyvatelé nejbližších domů informováni, že pozemek má soukromého majitele a ten zažádal o stavební povolení na stavbu dvou garáží. Občané nyní zjišťují, že pozemek již není obecní, třešeň má být pokácena, travnatý svah vybagrován a vybetonován a místa pro parkování ztracena. Narychlo sepsali petici a doufají ve zvrat.

Strategie parkování v Brně i Kohoutovicích až do roku 2030

18. 3. 2014 radnice má Strategii ve verzi ke zveřejnění, po připomínkování

V dubnovém Kohoutovickém kurýru informace o Strategii zveřejněna nebyla (9. 4. byla uzávěrka)

23. 4. Strategie zveřejněna na webu, některé domy pozvány na veřejné projednání

7. 5. uzávěrka pro námitky občanů

14. 5. veřejné projednání v Kohoutovicích

Poučení?

Právě je “v běhu” schvalování „Strategie parkování v Brně“ pro období až do roku 2030, která řeší i jednotlivé ulice městských částí Brna včetně Kohoutovic. I když uzávěrka pro námitky občanů je již 7. 5., radnice občany o Strategii neinformovala v Kohoutovickém kurýru, ale až koncem dubna na webu radnice. O týden později, tedy 14. května v 18 hodin na ZŠ Chalabalova, proběhne „veřejné projednání“ tohoto návrhu.

Máte-li tedy nějaké námitky ke “Strategii”, rychle ji prostudujte (je to rozsáhlý, detailní a nesrozumitelně formulovaný dokument) a včas je podejte na kohoutovickou radnici.

No a máte-li nějaké námitky k tomu, jakým způsobem vás politici informují o záměrech obce, zamyslete se, zda jste minule volili správně do zastupitelstva. A v podzimnních obecních volbách hledejte politiky, kteří před vámi nebudou informace skrývat, ale budou vás opravdu a včas informovat. Připomínám, že prodej lukrativního pozemku před občany utajili radní za ČSSD a ODS, za šibeniční termín pro námitky k strategickému dokumentu zodpovídají radní za ČSSD, ODS a KDU-ČSL.

 

dne 5.5.2014, Jana Konečná

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Další články v rubrice Pozemky

Translate »