Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Parkoviště před Juventusem

28.4.2011: Senioři a mladé rodiny potřebují odpočinková místa, snad nedostanou jen parkoviště

Projektová kancelář RGB studio se nyní snaží vhodně umístit cca 30 nových parkovacích stání. Sporné jsou především dvě travnaté plochy, které prozatímní návrh projektu mění na parkoviště:

  1. Chráněná travnatá plocha pod hlavním vchodem vhodná pro odpočinek, dětské hřiště nebo posilovnu v přírodě. Projekt sem umisťuje parkoviště pro pět aut a přidává několik metrů nové silnice na místo nynějšího chodníku a schůdků.
  2. Travnatý pás pod jeslemi vhodný pro lavičky nebo venkovní posezení se stolem. Projekt zde navrhuje parkoviště, chodník přesouvá pod svah.

Prostor před Juventusem je třeba využít tak, aby auta nezabrala zmíněné travnaté plochy. Naštěstí je možné použít variantní řešení a rozšířit parkoviště ke svahu lesa.

Vedle toho je možné využít zákonné možnosti a snížit povinné množství parkovacích stání. (Projekt navrhuje 87 parkovacích míst pro 91 bytů. Takové množství však vyhovuje některým předpisům, ale ne budoucí skladbě obyvatel Juventusu.)

V každém případě je třeba myslet na potřeby budoucích obyvatel Juventusu a ctít smysl plánované přestavby.

23.7.2011: Stavební řízení na rozšíření parkoviště

V současné době bylo zahájeno stavební řízení na rozšíření parkovacích ploch pro budoucí obyvatele Juventusu.

V souladu s naším doporučením (vypracovala Jana Konečná) projektová kancelář RGB studio upravila svůj původní návrh a navrhla

  • snížit celkový počet parkovacích stání na 85 (původní návrh 87)
  • zachovat travnaté plochy pod hlavním vchodem. Sporná stání budou oproti původnímu návrhu umístěna pod svah lesa (toto místo je již nyní zpevněné – vyasfaltované).

dne 23.7.2011, Jana Konečná

Další články v rubrice Byty startovní, seniorské

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Translate »