Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Zastupitelé o billboardech, prohrané při a poradenství správci

zastupitelstvo-2016-02-thumbZasedání zastupitelstva, které proběhlo 24. února 2016, doporučilo aktualizovat smlouvu o reklamách na městských pozemcích a odmítlo zjistit případnou škodu, která mohla vzniknout za minulá období. Dále koalice nepřistoupila na opoziční návrh, aby se vymáhala škoda, která městské části vznikla kvůli neplatně podané výpovědi, hovořilo se i o placené činnosti bývalého radního pro firmu MOP Brno. Celé jednání je možné shlédnout na videozáznamu.

V čase 1:06 započala rozprava ke zprávě kontrolní komise o plnění smlouvy s firmou euroAWK s.r.o. z roku 1998, o reklamách na městských pozemcích. Kontrolní zpráva uvádí, že v rozporu se smlouvou jsou umístěny dva velkoplošné reklamní panely na Libušině třídě (jeden u Borodinové, druhý u křižovatky Žebětínská), není placen poplatek 500 Kč za jednu čekárnu ročně a tak dále, viz posledních 5 stránek Zprávy o činnosti kontrolního výboru 06 Z117. Zastupitelstvo jednomyslně doporučilo smlouvu aktualizovat a uvést ji do souladu s platnými právními předpisy a stávajícím stavem zastávek MHD a reklamních ploch. Zastupitel Viktor Šeďa (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice) dále navrhl, aby byla zjištěna výše případně vzniklé škody, přijetí jeho návrhu zablokovali zastupitelé koalice a KSČM. 

V čase 1:58 v dotazech zastupitelů se zastupitelka Dana Kalčíková (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice) vrátila k soudnímu sporu o neplatnost výpovědi, který radnice prohrála se svou bývalou zaměstnankyní. Následně jí musela být vyplacena ušlá mzda. Zastupitelka se zeptala, zda zasedla škodní komise, která by určila, kdo je viníkem neplatné výpovědi a po kom by měla být vymáhána škoda. Starosta Petr Šafařík (ČSSD) uvedl, že se to neřešilo a následně požádal o dotaz písemnou formou.

V čase 2:08 se zastupitelka Kalčíková dotázala ještě na příkazní smlouvu, kterou firma MOP Brno, spol. s.r.o. uzavřela s bývalým radním za ČSSD Ladislavem Mackem. (“MOP”, který zajišťuje správu obecních bytů a údržbu zeleně, chodníků, komunikací a hřišť, je 100% vlastněn městskou částí.) Jednatel “MOPu” Miroslav Priessnitz sdělil, že pan Macek každý měsíc fakturuje 20 až 30 tisíc Kč za administrativní a poradenskou činnost, smlouva začala v červenci 2015 a nemá pevné ukončení. (Později se v novinách vyjádřil starosta: “O angažmá pana Macka jsem se dozvěděl v lednu. Nejsem si sice jistý, zda jednateli můžeme nařídit, aby smlouvu zrušil, pokud by ale nerespektoval názory valné hromady, nejspíše bychom ho museli odvolat,“ – viz Bývalý radní pobírá od Brna dál 25 tisíc měsíčně, město o tom nevědělo.)

Jednání zastupitelstva natáčela a zveřejnila radnice:

 

dne 14.3.2016, Jana Konečná

Další články v rubrice Byty opravy, MOP

Další články v rubrice Politici a kauzy

  1. Marie Sotolářová napsal:

    Buďto jde o totální neschopnost nebo musely téct někomu za billboardy hodně velké prachy do kapsy či pro volební propagaci. Proto ta neochota se v tom zpětně brodit. Jen se divím, že v tom hlasování jedou i komunisté. Prostě jsou pro naše radní dobří “parťáci do nepohody”.

  2. Jana Konečná napsal:

    Ano, ti komunisté mě taky překvapili, byla to jedna z mála poznámek, co jsem si napsala přímo na tom zasedání zastupitelstva, že KSČM podpořila koalici a odmítla zjištění případné škody, která vznikla Kohoutovicícm z toho “nepořádku” v pronájmu ploch na billboardy.

Napsat komentář