Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Uzavřeno: Garáže versus les za Chopinovou

Kohoutovické zastupitelstvo po volbách roku 2010 v tichosti schválilo vymezení 1,5 ha lesa za ulicí Chopinova pro hromadné garáže (v takové tichosti, že kohoutovická zastupitelka za KSČM, která měla později o záměru hlasovat na brněnském zastupitelstvu, prohlásila, že tehdy vůbec nevěděla, že něco takového posvětila – viz zvukový záznam ze zasedání brněnského zastupitelstva).
V dubnu 2012 mělo změnu územního plánu z lesa na parkování schválit brněnské zastupitelstvo – až do této chvíle neměli občané Kohoutovic o plánech své radnice žádné tušení.
Necelé tři týdny před klíčovým hlasování brněnského zastupitelstva upozornil občanské sdružení Pro Kohoutovice brněnský zastupitel Martin Ander (SZ). Sdružení vydalo okamžitě tiskovou zprávu, které se chopily všechny hlavní noviny.
Rychle vznikla rozsáhlá občanská iniciativa proti změně lesa na parkování (viz Zachraňme Kohoutovice na FB). Vystoupením na zasedání brněnského zastupitelstva tito lidé za podpory opozičních zastupitelů (Strana zelených, TOP09, KSČM) dosáhli toho, že záměr nebyl odhlasovaný.
Kohoutovická radnice později od záměru ustoupila. Následující články dokumentují kauzu.

Parkování a parkovací domy

3.3.2020 | Helena Sedláčková v rozhovoru s radním Davidem Gerykem (ODS) | Žádný komentář

Nehasnoucím problémem našeho sídliště je parkování, respektive nedostatek parkovacích míst. Téměř permanentně se na toto téma vedou diskuse na sociálních sítích. Mluví se o parkovacím domě, zmiňují se dokonce i některé lokality, kde by případný objekt mohl stát. Mají tyto úvahy reálný základ? S touto otázkou jsme oslovili ing. Davida Geryka, člena Rady městské části Brno-Kohoutovice, zvoleného za ODS. (článek je z únorového Kohoutovického kurýra)

Ze zápisu rady 25. 9. 2013: parkovací dům Ulička, parkoviště Chopinova, “veřejné” zakázky a Vánoční zvonění

17.10.2013 | Jana Konečná, Lukáš Stejskal | Žádný komentář

radnice Radní se věnovali hlavně parkování a posvětili stavbu nového parkovacího domu v lokalitě Ulička a podstatné rozšíření parkoviště na ulici Chopinova. Firmy pro obecní zakázky vybrali bohužel opět jen z těch, které předtím oslovili vyzývacím dopisem. Všechna hlasování o obecních bytech již tradičně vynechal jeden z radních. Podklady z jednání radních poskytla radnice již bez problémů, ještě lepší by bylo, kdyby je automaticky zveřejnila na svém veřejném webu.

Chopinova: les vs. garáže – dokumentace k případu (Zachranmekohoutovice.blogspot.cz)

13.5.2012 | Zachraňmekohoutovice | Počet komentářů: 7

Seznam článků, prohlášení, videozáznamů a dalších dokumentů ke kauze.

Garáže Chopinova: záznamy setkání občanů s radnicí a vlastníky

3.5.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 2

Kohoutovická radnice se pokusila velkou část lesa (jeden a půl hektaru) za ulicí Chopinova vyhradit pro hromadné garáže. Zastupitelstvo Brna ustoupilo odporu občanů Kohoutovic a záměr zatím nepustili dál. Na první veřejné projednání 2.5.2012 přišly již ne desítky, ale stovky občanů. Bystrčník situaci v sále zdokumentoval i formou fotografií a videa.

Dopis zastupitelům Brna

2.4.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Jeden komentář

Chopinová neprošla, je čas na diskusi. Letáky neostouzejí, ale informují.

3.4.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 11

Kohoutovická radnice chce změnit územní plán za ulicí Chopinova a velkou část lesa vyhradit pro hromadné garáže. Jde o celé červeně vytečkované území. Na hlasování zastupitelstva Brna 3.4. ustoupili zastupitelé názoru občanů Kohoutovic a záměr nepustili dál.

Garáže místo lesa? Chopinova a arogance moci.

14.3.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 34

Tisková zpráva os pro Kohoutovice: Kohoutovická radnice chce změnit územní plán a velkou část lesa vyhradit pro parkoviště. Občané Kohoutovic nemají tušení.

Garáže Chopinova: rada a zastupitelstvo rok 2010

22.4.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Kohoutovická radnice chce velkou část lesa za ulicí Chopinova vyhradit pro hromadné garáže. Zastupitelstvo Brna ustoupilo odporu občanů Kohoutovic a záměr zatím nepustili dál. Příspěvek dokumentuje schvalovací proces rady a zastupitelstva koncem roku 2010.