Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Obecní byty se budou přidělovat podle pořadníku – aprílový článek

AprilBolavým místem Kohoutovic je dlouhodobě přidělování obecních bytů. Systém bodování žadatelů je velmi složitý a o přidělení bytu nakonec stejně nerozhodne počet bodů, ale sympatičnost žadatelů.Na své poslední schůzi těsně před Velikonocemi rada Kohoutovic, tedy starosta, místostarosta a několik radních, schválili své rozhodutí, že s platností od 1. dubna 2018 se budou byty v Kohoutovicích přidělovat opravdu podle toho, kolik má kdo přidělených bodů v seznamu čekatelů na byt. Kromě toho přistoupili k tomu, že schválili na místo předsedkyně bytové komise opoziční zastupitelku Danu Kalčíkovou (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice). “Jen ať to všechno pěkně ohlídá,” poznamenal k tomu starosta Petr Šafařík. a přidal se místostarosta Petr Hruška: “Ano, už bylo načase.”

Zeptali jsme se zastupitelky Kalčíkové, jaké první kroky plánuje udělat v nové funkci: “To je přece jasné, zjednodušíme bodový systém, který tak, jak je nastavený teď, zanechává obrovský prostor lidové tvořivosti pro ty, kdo bodují. No a také vyzveme všechny ty lidi na seznamu žadatelů, aby si hlídali úřední desku radnice. Protože už asi dva roky platí, že se o každý konkrétní byt musí člověk přihlásit, aby měl šanci soutěžit s ostatními zájemci o jeho přidělení.” 

Pak ještě dodala: “Jako předsedkyně bytové komise si taky v Kurýru otevřu sloupek, kde budu dávat aktuální info o dění kolem bytů. Protože moje aktuální články, co píšu pro Kurýr, mi vždycky starosta a spol zkrouhne a dá je až za tři měsíce. kdy už aktuální nejsou. A nebo je nedají vůbec. Ale to už jim soudce naštěstí vysvětlil, že to fakt nemůžou.” 

Takže toto byl dnešní příspěvek k dění na kohoutovické scéně dne 1. dubna. Redakce Kohoutovice.org vám přeje hezké svátky.

dne 1.4.2018, Jana Konečná, redaktorka Kohoutovice.org

Další články v rubrice Byty - přidělování

Translate »