Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Nové vedení Kohoutovic

Starostou je Jakub Hruška, s Kohoutovicemi jak je chceme získal v radě většinu. Naopak ODS s TOP09 většinu v radě ztratili.

Po prvním zasedání nového zastupitelstva je starostou Kohoutovic Jakub Hruška, s uskupením Kohoutovice jak je chceme získal převahu v radě. V radě zůstali i politici ODS s TOP09, ale ztratili v ní většinu. Nicméně Jiří Zorník, dlouholetý předseda spolku Tatran Kohoutovice (nyní místopředseda spolku) získal na starosti projekt sportovního a volnočasového areálu Voříškova, ve kterém dosud prosazoval stavbu dalšího velkého a nákladného fotbalového hřiště. 

Starostou byl zastupiteli zvolen Jakub Hruška z Kohoutovice jak je chceme, uvolněným místostarostou Ondřej Švéda z Kohoutovice jak je chceme, dalším místostarostou Michal Velička ze Společně – ODS a TOP09 (k němu zastupitel Petr Šafařík podotkl, že ve funkci by měl být člověk, který v Kohoutovicích bydlí).

Dalšími členy rady byli zastupiteli zvolen:

Dalimil Ospalý ze Společně – ODS a TOP09 (má na starosti školství)

Jiří Zorník ze Společně – ODS a TOP09 (dlouholetý předseda spolku Tatran Kohoutovice, nyní místopředseda, získal na starost projekt sportovního a volnočasového areálu Voříškova. Prosazuje tam výstavbu dalšího velkého fotbalového hřiště. Tato stavba by ale znemožnila zbudování volnočasového areálu pro veřejnost, který radnice představila v roce 2020.)

Eva Sychrová z Kohoutovice jak je chceme (jediná žena zvolená za koalici) 

Viktor Šeďa z Kohoutovice jak je chceme (získal starost o cyklodopravu).  

Zdroj: Video ze zasedání zastupitelstva (je špatně rozumět, pokud je v textu z toho důvodu nepřesnost či chyba, omlouvám se) 

Zastupitelé 2022 – 2026

Starosta, radní, koalice

Jana Konečná

dne 21.10.2022, Jana Konečná

Další články v rubrice Spolek Tatran

Další články v rubrice Volby

Translate »