Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

“Můžeme se tím zabývat.”

kohoutovice_065Přinášíme další příspěvek mapující situaci kolem neprůhledného přidělování obecních bytů v Kohoutovicích. Jak jsme popsali v předešlých článcích, byty jsou v naší městské části přidělovány v naprosté většině žadatelům, kteří nejsou podle počtu bodů na řadě. Vypadá to však, že se blýská na lepší časy. Když se starosty zeptali, proč radní nezdůvodňují přeskakování nejpotřebnějších žadatelů, sdělil: "Stávající pravidla to nevyžadují, ale můžeme se tím zabývat."

Opoziční  zastupitelka Dana Kalčíková (Zelení a nezávislí, sdružení pro Kohoutovice) se na červnovém zasedání zastupitelstva pozastavila nad tím, že obecní byty byly opět přiděleny jiným lidem, než těm, kteří mají v seznamu žadatelů více bodů. Odpovídal jí starosta Petr Šafařík (ČSSD):

Zastupitelka Kalčíková:

Na několika radách nyní byly schváleny nové nájemní smlouvy k obecním bytům, a ty byty nebyly přiděleny žadatelům, kteří byli podle bodů na nejvyšších pozicích. Z jakého důvodu ta rozhodnutí o schválení nájemní smlouvy neobsahují zdůvodnění, proč byli zvýhodněni žadatelé na nižších pozicích oproti těm žadatelům, kteří mají více bodů?

Starosta Šafařík:

“Stávající pravidla žádné důvody nevyžadují.”

Zastupitelka Kalčíková:

“A nemyslíte, že by to pro transparentnost bylo vhodné, kdybyste zdůvodňovali, proč přeskakujete žadatele, kteří mají více bodů?”

Starosta Šafařík:

“Můžeme se tím zabývat. Stávající pravidla to nevyžadují, ale můžeme se tím zabývat.”

Budeme se tedy těšit, že se tím radní budou zabývat a snad změní dosavadní praxi a nebudou již bez vysvětlení přidělovat obecní byty žadatelům mimo pořadí.

Zdroj: Videozáznam ze zasedání zastupitelstva, viz https://www.kohoutovice.org/video/ (cca 12:30 minuta)

dne 18.7.2016, Jana Konečná

Další články v rubrice Byty - přidělování

Translate »