Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Zastupitelstvo schválilo privatizaci politikům ČSSD+ODS, občané zůstali za dveřmi

Kohoutovická radnice drží nejvyšší podíl ne-zprivatizovaných bytů v celé republice. Koalice ČSSD+ODS na druhý pokus protlačila privatizaci svým kolegům a stopku většině ostatních navzdory tomu, že průběh zasedání zastupitelstva byl nelegální, protože desítky občanů se nevešly do sálu. (Řádnou stížnost občanů na nelegálnost tohoto zasedání koalice ČSSD+ODS později odmítla.)

Olga Hubíková:

Starosta Slunce…

… a „transparentní“ prodej obecních bytů v Brně-Kohoutovicích (popis průběhu zasedání zastupitelstva k privatizaci, Britské listy)

Co se koalici ČSSD+ODS nepodařilo v září (protlačit privatizaci svým kolegům a stopku většině ostatních, viz níže “ČSSD+ODS neprotlačili…”), udělali patrně na mimořádném zasedání zastupitelstva 16.11. Nevíme to ale jistě, nevešli jsme se do zasedacího sálu napěchovaného zájemci o privatizaci. Spolu s dalšími nejméně 30-50 občany, kteří také měli zákonné právo být přítomni při projednávání věci, která se jich týkala. Někteří z nich čekali v chodbě před zasedačkou, jiní prostě odešli.

(Další fota včetně záběru z plné chodby před zasedačkou jsou u redakci webu k dispozici pro případnou správní žalobu ohledně nelegálního průběhu zasedání.)

O situaci “za dveřmi” a nesouhlasu s ní sepsala jedna občanka zprávu, kterou řada z čekajícíh podepsala, papír byl poslán přes hlavy ostatních občanů politikům do sálu k přiložení k zápisu ze zasedání.

Nikdo ze zastupitelů – a to ani opozičních – neprotestoval proti zahájení zasedání z důvodu nemožnosti občanů být mu přítomen, i když tato situace nastala již na samém počátku zasedání, před schvalováním programu. Nelegální zasedání tak proběhlo.

dne 22.11.2011, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Byty privatizace

Další články v rubrice Politici a kauzy

Translate »