Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Martin Ander: Náměstek Macek chce umožnit stavět v zeleni obchody …

radnice"Aktualizace územního plánu se dotkne všech městských částí. Pokud by vstoupil v platnost návrh magistrátu, v Bystrci by například umožnil postavit další supermarket za Albertem na Ečerově nebo stavbu jedenáctipodlažního domu na Horním náměstí," uvedl Vladimír Lošťák. V Kohoutovicích by změna umožnila zastavět například louku za poštou pod ulicí Stamicova, a to nejen její horní část, ale úplně celou. Na dotaz Kohoutovice.org uvedl předseda brněnských Zelených Martin Ander: "Navrhované změny se týkají regulativů, které se plošně promítají všude, po celém Brně. Prostě, když OUPR navrhuje umožnit stavět obchody v zeleni, tak se to samozřejmě týká i zeleně v Kohoutkách." Veřejnou diskusi o tomto tématu pořádá kohoutovická radnice 7. listopadu 2013 v 17:30 hodin v jídelně ZŠ Chalabalova. Následuje článek Viktora Lošťáka převzatý z Bystrčníka ..."

Zahušťování zástavby, zastavování zeleně, asfaltování vnitrobloků nebo legalizace honosných vil u přehrady – to je jen částečný výčet věcí, jež jsou vyčítány aktualizaci územního plánu Brna. Dokument, připravovaný magistrátem, kritizuje opozice, aktivisté i část veřejnosti. Ve čtvrtek 24. října o něm jednala komise pro rozvoj města.

„Na zasedání komise jsme kritizovali záměr náměstka Macka umožnit výstavbu obchodů v plochách zeleně,“ uvedl předseda brněnských Zelených Martin Ander. „Nesouhlasíme, aby zeleň ve vnitroblocích ustoupila výstavbě nekrytých asfaltových parkovišť.“

Komise pro rozvoj Brna ve čtvrtek projednala návrh náměstka Ladislava Macka (ČSSD) vyjmout z aktualizace územního plánu ty nejspornější záměry. Samostatně tak budou projednána zástavba v Medlánkách, nový hypermarket navazující na kontroverzní Bauhaus v Ivanovicích nebo výstavba nových věžáků na Lesné v lokalitě Obzor.

„I přes výraznou kritiku chce náměstek Macek ponechat v obřím balíku změn vysoce kontroverzní záměr umožnit stavět obchody v parcích,“ upozornil Martin Ander. „Záměrem magistrátu je ponechat rozhodnutí o povolení takových staveb jen na diskusi stavebního úřadu s investorem. Volená samospráva by ztratila možnost v rámci územního plánu takové stavby zastavit.“

Opozice požaduje, aby umístění staveb doplňujících vybavenost parků bylo podmíněno odbornou studií projednanou s veřejností, od určité velikosti pak standardní změnou územního plánu.

Aktualizace územního plánu se dotkne všech městských částí. Pokud by vstoupil v platnost návrh magistrátu, v Bystrci by například umožnil postavit další supermarket za Albertem na Ečerově nebo stavbu jedenáctipodlažního domu na Horním náměstí.

„Vedení města ukazuje, že územní plán nedělá pro lidi, ale hlavně pro developery,“ uzavřel předseda Zelených Martin Ander.

Převzato z: www.bystrcnik.cz

Dále vizte: Developeři měli trik, jak obejít územní plán a stavět obří domy. Soud to zatrhl

Navrhované změny Územního plánu města Brna v Kohoutovicích – “Aktualizace ÚPmB”

dne 25.10.2013, www.bystrcnik.cz, -vl-

Další články v rubrice Hotel na louce

Další články v rubrice Politici a kauzy

Další články v rubrice Pozemky

Další články v rubrice Územní plán

  1. Jana Konečná napsal:

    Jen ještě připomínám, že zítra, ve čtvrtek 7. 11. v 17:30 na ZŠ Chalabalova by měl Ladislav Macek vysvětlovat občanům, že chce jedinou změnou územního plánu povolit developerům stavět objekty pro obchod a služby na jakékoliv zelené ploše ve všech městských částech Brna. Blíže viz tento článek.

Napsat komentář