Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Politik Ladislav Macek, bývalý místostarosta (ČSSD)

Ladislav Macek, kohoutovický politik známý chatkou na přehradě nelegálně zvětšenou a přistavenou, viz MF Dnes: Černou stavbu náměstka primátora Brna zlegalizuje verdikt jeho odboru. Od roku 2014 je Ladislav Macek místopředseda finančního výboru v Kohoutovicích, od července 2015 poskytuje poradenské a administrativní činnosti na příkazní smlouvu pro správce obecních bytů v Kohoutovicích MOP s.r.o. za 20-30 tisíc Kč měsíčně. Dříve byl L. Macek předseda kohoutovické ČSSD, v letech 2001-2006 kohoutovický místostarosta, v letech 2006-2014 kohoutovický radní a zároveň náměstek brněnského primátora Romana Onderky. V obecních volbách 2014 nekandidoval, v kohoutovické radě jej nahradila dcera. Coby náměstek brněnského primátora byl odpovědný za aktualizaci územního plánu roku 2014, kterou po půl roce zrušil soud, viz MF Dnes: Pro koho se v Brně mění územní plán. V letech 1993-2000 byl jednatelem a pak společníkem firmy MOP s.r.o. spravující obecní byty v Kohoutovicích. V letech 2010-2014 byl v představenstvu městské firmy Starez Sport (viz Rovnost: Macek jmenoval radního Mikše ředitelem městské firmy), 2010-2011 v představenstvu MCG CDC DEV, a.s., dříve Brno Parking Panenská, viz Řešení…. Také viz Naši politici a noviny a televize.

Aktualizováno 2/2016

Zastupitelé o billboardech, prohrané při a poradenství správci

14.3.2016 | Jana Konečná | Počet komentářů: 3

zastupitelstvo-2016-02-thumbZasedání zastupitelstva, které proběhlo 24. února 2016, doporučilo aktualizovat smlouvu o reklamách na městských pozemcích a odmítlo zjistit případnou škodu, která mohla vzniknout za minulá období. Dále koalice nepřistoupila na opoziční návrh, aby se vymáhala škoda, která městské části vznikla kvůli neplatně podané výpovědi, hovořilo se i o placené činnosti bývalého radního pro firmu MOP Brno. Celé jednání je možné shlédnout na videozáznamu.

Bývalý radní pobírá od Brna dál 25 tisíc měsíčně. Město o tom nevědělo

9.3.2016 | Lukáš Valášek, MF Dnes | Počet komentářů: 4

mfdnes-tajna-smlouva-pro-exnamestka3Někdejší náměstek brněnského primátora pro územní rozvoj Ladislav Macek z ČSSD se ve funkci zviditelnil hlavně jako politik, který si nechal svými podřízenými úředníky zlegalizovat načerno postavené rodinné sídlo s bazénem a saunou u brněnské přehrady.


Můj koníček – můj kůň. Nikdy mě nepodrazí

12.10.2015 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 2

Ladislav MacekŘíká v rozhovoru Ladislav Macek

Ladislav Macek byl dlouholetý a významný člen ČSSD. Po několik volebních období vystřídal různé posty, a to jak na úrovni městské části, ale také na úrovni magistrátu města Brna. Byl zastupitelem, radním i místostarostou Kohoutovic a také zastupitelem, radním a náměstkem primátora města Brna. V komunálních volbách v roce 2014 již nekandidoval a zůstal pouze předsedou místní organizace ČSSD v Kohoutovicích. V červnu letošního roku ho v této funkci vystřídal Václav Božek.

Magistrát odkýval náměstkovi černou stavbu. Úředníci chybovali, uznal soud

18.9.2014 | Lukáš Valášek, Kristýna Kolibová, iDnes.cz | Počet komentářů: 4

macekNáměstek pro územní plánování Ladislav Macek (ČSSD) si načerno postavil u brněnské přehrady vilu. Brněnský krajský soud zrušil změnu územního plánu z roku 2011, která mu část staveb na pozemku legalizovala. Macek je podezřelý ze střetu zájmu, protože změnu posvětili jemu podřízení úředníci.


Kaluže v kohoutovickém aquaparku má vyřešit soud

1.7.2014 | Petra Kozlanská, Rovnost | Jeden komentář

aquapark-Kohoutovice 03 - thumbSpor o kaluže v kohoutovickém aquaparku doputoval až před soud. Voda prosakuje podlahou a poškozuje vybavení strojovny. Město z vad viní stavební firmu, ta zase vidí chybu už v původním projektu. Problémy aquapark provázejí už otevření v roce 2010. Teď má být ale konečně jasno, kdo za chyby může.


Pro koho se v Brně mění územní plán

6.6.2014 | Martin Ander, SZ | Počet komentářů: 4

upKauza potají upraveného územního plánu ve prospěch rodiny náměstka primátora otevírá mnohem zásadnější otázku – komu má prospět obří chaotická Aktualizace, ve které se leccos ztratí a unikne pozornosti veřejnosti.Náměstek nabízí za pláž les. Jeho cenu zvedlo, když znalec “našel” stromy

2.6.2014 | Lukáš Valášek, iDnes.cz | Žádný komentář

chataNáměstek brněnského primátora Ladislav Macek má v popisu práce hájit stavební zákony. Nejvíce ale proslul, když jeho rodina načerno postavila u brněnské přehrady chatu s bazénem. Částečně na městském pozemku, který nyní chce směnit za jiný. Jeho hodnota se v krátké době podivuhodně zvýšila.


Náměstek načerno stavěl vilu u přehrady, za pozemek rodina nabízí les

25.3.2014 | Lukáš Valášek, iDnes.cz | Jeden komentář

IM000601.JPGLadislav Macek z ČSSD je náměstek brněnského primátora pro územní plánování. Přesto jeho rodina u přehrady před lety postavila načerno stavbu. Úřadu slíbila opravu původní chatičky. Ve skutečnosti na místě zbudovala - zákonu navzdory - sídlo s bazénem, sportovním hřištěm a altánem.


Připomínky k návrhu aktualizace územního plánu Brna

31.1.2014 | Dana Kalčíková, o.s. Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 19

upmb2Kontroverzní návrh aktualizace územního plánu, který zvedl obrovskou vlnu kritiky po celém Brně, nenechal chladným ani občany v Kohoutovicích. Současné vedení brněnského magistrátu zpřístupnilo svůj návrh veřejnosti sice značně nepřístupně, přesto se občanskému sdružení Pro Kohoutovice podařilo detailně prostudovat navržené změny. Členka sdružení Pro Kohoutovice Dana Kalčíková pak vypracovala k návrhu připomínky, které mohou zamezit zhoršení kvality života kohoutovických občanů. Aby tyto připomínky vzal magistrát v potaz, je nyní třeba podpisů 200 občanů, kteří Danu Kalčíkovou podpoří coby zástupkyni veřejnosti (viz pokyny na konci článku). Podpisové archy budou pak doručeny náměstkovi primátora Ladislavu Mackovi, vedoucí odboru územního plánování a rozvoje (OÚPR) Kateřině Leopoldové a primátoru Romanu Onderkovi, kteří jsou za návrh odpovědní.

Martin Ander: Náměstek Macek chce umožnit stavět v zeleni obchody …

25.10.2013 | www.bystrcnik.cz, -vl- | Jeden komentář

radnice"Aktualizace územního plánu se dotkne všech městských částí. Pokud by vstoupil v platnost návrh magistrátu, v Bystrci by například umožnil postavit další supermarket za Albertem na Ečerově nebo stavbu jedenáctipodlažního domu na Horním náměstí," uvedl Vladimír Lošťák. V Kohoutovicích by změna umožnila zastavět například louku za poštou pod ulicí Stamicova, a to nejen její horní část, ale úplně celou. Na dotaz Kohoutovice.org uvedl předseda brněnských Zelených Martin Ander: "Navrhované změny se týkají regulativů, které se plošně promítají všude, po celém Brně. Prostě, když OUPR navrhuje umožnit stavět obchody v zeleni, tak se to samozřejmě týká i zeleně v Kohoutkách." Veřejnou diskusi o tomto tématu pořádá kohoutovická radnice 7. listopadu 2013 v 17:30 hodin v jídelně ZŠ Chalabalova. Následuje článek Viktora Lošťáka převzatý z Bystrčníka ..."

Garáže Chopinova: záznamy setkání občanů s radnicí a vlastníky

3.5.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 2

Kohoutovická radnice se pokusila velkou část lesa (jeden a půl hektaru) za ulicí Chopinova vyhradit pro hromadné garáže. Zastupitelstvo Brna ustoupilo odporu občanů Kohoutovic a záměr zatím nepustili dál. Na první veřejné projednání 2.5.2012 přišly již ne desítky, ale stovky občanů. Bystrčník situaci v sále zdokumentoval i formou fotografií a videa.

Černou stavbu náměstka primátora Brna zlegalizuje verdikt jeho odboru

5.3.2012 | Deník MF Dnes | Žádný komentář

Po čtyřech letech odkladů a sporů s úřady se rodině primátorova náměstka Ladislava Macka zřejmě podaří legalizovat černé stavby kolem jejich chaty na Brněnské přehradě. Umožní to změna územního plánu, kterou schválil magistrátní odbor podřízený právě Mackovi. Střet zájmů náměstek odmítá.

Rovnost: Macek jmenoval radního Mikše ředitelem městské firmy

14.3.2011 | Rovnost | Počet komentářů: 2

Radní Macek se obhajuje a napadá – Občane neškoď! (Deník referendum)

13.4.2012 | Olga Hubíková (Deník referendum) | Počet komentářů: 6