Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Kulturák, halu nebo radnici do MOPu? 19 názorů.

legatoPřípravy na výstavbu kulturáku jsou v běhu, anketa má pomoci vybrat lokalitu. Kohoutovičtí před řadou let objekt chtěli, nedávno však přibyl sál pro 200 osob. Za dnešní situace vznikly diskuse, navazující na články na Kohoutovice.org. Většina vyjádření je k novému objektu odmítavá, některá navrhují rozšířit stávající budovy, přesunout radnici do budovy MOPu či postavit sportovní halu.
 
 

nový objekt kulturáku

ANO/NE

jak s radnicí postavit kde (lokalita) jiné návrhy než nový kulturák  
Alex K. NE   ne vedle Tatranu   Budeme ten kulturní dům navštěvovat? Pochybuji o myšlence stejně jako o míře kulturního nekomerčního využití.
Ája B. NE   když tak nad Tatranem využít Myslivnu a Legato Pokud chtějí mermocí stavět, ať přesunou radnici, postaví multifunkční sál, kde může radnice pořádat i veřejná zasedání, aby se lidi z Kohoutovic mohli vyjádřit přímo k tomu co o jednotlivých akcích radnice myslí. Sál ale není potřeba, pro většinu akcí se hodí Myslivna či prostory Legata, ostatní je v Brně.
Petr L. NE     za kulturou do města Stavět kulturák to naprosto zbytečné – nikdo nebude nic organizovat, nikdo tam nebude chodit. Nemusíme si nic nalhávat, Kohoutky jsou vesnice. Kultura se odehrává dole ve městě.
Martin B. NE        
Martin O. ANO   pod poštou   Spis dostupnost MHD, aby radnice byla z hlavniho tahu hned na ocich a dotvoreni celku Lipsko se mi taky libi.
Martin H. ANO   pod poštou   Něco jako Rubín v Žabovřeskách, vysoce multifunkční, s dělením posuvnými zvukotěsnými bloky. I pro ostatní brňáky.
Alice B.

NE

přesunout radnici do budovy MOPu budova MOPu pro radnici Sloučit radnici s MOPem. Důležitější je přesun radnice na dostupnější místo a sloučení jejích prostor s MOPem, opravy chodníků, zajištění konkurence k Albertu. Kulturák mi tu nechybí.
Ivan K. NE     postavit velký obchoďák Ne kulturák ale kvalitní obchody. Obchoďák pro celé Kohoutovice.
Klára J.

NE

radnici nechat, kde je   pro společenské akce využít Myslivnu, zařídit bus Pro společenské akce je vhodná Myslivna, sice je tam horší spojení, ale zařídít bus je mnohem snažší než stavět nový dům. Do kina a divadla neuškodí jet do centra.
Zdeňka S. NE     využít prostor Legata Pro kulturu jsou vhodné prostory Legata.
Nicola M. NE ani s radnicí   zachovat zeleň Nevím, proč by se měl zbytečně stavět kulturák s radnicí. Myslete aspoň trošku na tu zeleň
Ivo V.

NE kulturák

ANO sportovní hala

    Postavit sportovní halu Chybí sportovní hala, ta se dá využívat i pro společenské akce.
Svatava P.

NE nový kulturák

ANO rozšířit stávající objekty

  rozšířit SV část Lipska nebo budovu MOPu Využít a rozšířit stávající objekty Nezastavovat jakékoliv zelené plochy, radši využít a rozšířit stávající objekty.
Petr P.

NE

radnici možno přesunout do budovy MOPu   Přesunout radnici do budovy MOPu Nestavět kulturní dům, ale sloučit radnici s MOPem. Byl proveden průzkum využití, zájem obyvatel, kolik by stál a provozní náklady? Když radnici nestačí stávající budova, ať se realizuje ve stávajících prostorách Mopu, když nevyužila prostor původního zdravotního střediska.
Kiki S.

ANO

  budova MOPu    
Petr J.

ANO

  využít stávají objekty a rozšířit SV části Lipska   Proč se vám líbí lokalita pod poštou? Proč zastavovat kus volné plochy, když to může být v již existujících barácích hned vedle, přes ulici?
Katka L.

NE

radnici rozšířit stávající radnice rozšířit radnici Škoda volného místa, už toho tu moc není mezi panelákama. Rozšířila bych radnici. Je tam už dost dlouho, tak může být dál. Nejlepší nestavět.
Jan S.

NE

  nikde   Jsou důležitější věci než stavět nějaký “kulturák”.
Jitka H.

ANO

      Kulturní centrum je dobrý nápad. Ale co nejdříve zjistit zda ho tady lidé vůbec chtějí.

Zdroje: Kde by mohl stát…Srovnání lokalit…,, FB:/mojekohoutovice, FB:/kohoutovice.org (redalce zná celá jména autorů názorů)

Vedení radnice připravuje stavbu společensko-kulturního centra s radnicí. Občany vyzvala, aby anketou vybrali jednu ze šesti lokalit pro stavbu a koncem března má být veřejné projednání, na kterém chce radnice dolaďovat, kde má stavba stát a co v ní má být.

Při přípravě nového kulturáku se politici zaštiťují 13 let starou anketou, ve které si lidé přáli společensko-kulturní centrum. Jenže doba se změnila, vznikly nové prostory (viz Máme se v Kohoutovicích kde bavit?), například společenský sál pro 200 lidí v CVČ Legato. Peníze jsou potřeba na jiné věci než na stavbu a hlavně provoz obtížně financovatelného objektu.

Před dvěma měsíci jsme proto na Kohoutovice.org otevřeli diskusi pomocí článků Kde by mohl stát nový kulturák s radnicí či Srovnání lokalit na nový kulturák, únorová anketa v Kurýru diskuse přiživila. Lidé, kteří se v komentářích vyjádřili, většinou novou stavbu kulturáku odmítli jako zbytečnou a nadbytečnou. Padly návrhy rozšířit stávající objekty, případně jen přesunout radnici do budovy MOPu. Nebo postavit sportovní halu, která by se dala využívat i pro společenské akce.

Přehled zachycuje hlavní teze ze všech 19 názorů občanů z komentářů pod uvedenými články či následně na facebooku. Snad vás inspiroval podobně jako třeba mně.

Ilustrační foto: vystoupení Cirkusu Legrando v Legatu.

dne 1.3.2015, Jana Konečná

Další články v rubrice Nová radnice?

 1. Roman napsal:

  A jak dopadla ta anketa přes Kurr?

 2. Helena Sedláčková napsal:

  To by mě taky zajímalo. Na zastupitelstvu nepadlo o anketě, ani o veřejném shromáždění na téma kulturák, ani slovo.

 3. Roman napsal:

  Nevím zda jste zaznamenali článek na témá výstavby společensko-kulturního centra v dením tisku ale je tam citována občanka Marie Stolářová která říká, že o anketě vůbec nevěla a to se považuje za aktivní obyvatelku Kohoutovic.A samozřejmě zpochybnuje anketu.Nezlobte se na mě,ale pokud je “aktivní” občankou a ani se nenamáhá prolistovat Kurýr kde byly anketní lístky tak by se vůbec neměla vyjadřovat. 

 4. Marie Sotolářová napsal:

  Pro Romana. Až nyní mi po vašem dobře cíleném příspěvku pane Romane došlo, proč jsem ono číslo Kohoutovického Kurýra neměla ve schránce. A proč slečna elévka -redaktorka z deníku Rovnost jasnozřivě volala zrovna mně. A také je mi zcela jasné,  proč ve svém článku citovala “jednu z místních paní Zdenu Suchou”! . Dobrá práce. Moc jste mi pomohl, ale nevím, zda vás pochválí vaši kamarádi z radnice. A v Deníku Rovnost také asi moc radosti mít nebudou. Těším se, jaký bude mít průběh a výsledky  veřejné projednávání tohoto ožehavého tématu. Bude až za celé 3 pracovní dny. Jak bylo zveřejněno v pátek 20.3.2015 v Kohoutovickém Kurýru. Bravo! A pište prosím častěji. Díky.

 5. Marie Sotolářová napsal:

  A aby podivnostem nebylo dosti, přikládám kopii mé korespondence s redakcí deníku Rovnost po prapodivném rozhovoru a ještě prapodivnější manipulací se zprávami na mém fb profilu

  Kopie chronologie korespondence s redakcí deníku Rovnost přes facebook:

  První zpráva odeslána v úterý těsně po rozhovoru se slečnou redaktorkou:

  17.3.2015 18:22

  Marie Sotolářová  Dobrý den, mám dotaz, kde mohu najít seznam všech redaktorů Brněnského deníku? Děkuji. PhDr. Marie Sotolářová

  17.3.2015 18:41

  Brněnský deník Rovnost Dobrý den, veřejně takový seznam neexistuje. S čím Vám můžeme pomoci?

  17.3.2015 19:00

  Marie Sotolářová Byla jsem požádána paní (slečnou?) Dominikou Vágnerovou o rozhovor. představila se jako vaše pracovnice. Slíbila jsem ji přeposlat doplňující informace a trochu mne následně zarazilo, že mi dala mail s koncovkou g mail a ne s koncovkou vaší redakce.

  17.3.2015 19:10

  Brněnský deník Rovnost  Dominika Vágnerová je naše elévka. Je tedy plnohodnotnou součástí redakce. Děkujeme za zprávu a mějte se hezky.

  17.3.2015 19:15

  Marie Sotolářová Díky. Nemusíte mi odpovídat. Jen přidávám trochu podivu – zatímco začíná Brno transparentní, vy svůj tým nezveřejňujete. Je pro to objektivní důvod nebo jenom prostý zvyk?

  18. 3. 2015  18:20

  Brněnský deník Rovnost Dobrý den. Odpověď jsme vám již poslali 17. března v 19:10: “Dominika Vágnerová je naše elévka. Je tedy plnohodnotnou součástí redakce. Děkujeme za zprávu a mějte se hezky.” Když se podíváte do historie zpráv, najdete ji tam. Rozhodně se snažíme vždy odpovídat

  18. 3. 2015  21:27

  Marie Sotolářová Dobrý večer. Jak to víte, že mi náhle zmizly vaše odpovědi ze zpráv na mém fb profilu?

               18.3.2015 21:34

  Brněnský deník Rovnost Dobrý večer. Třeba tak, že když vám odpovíme na dotaz a vy vzápětí píšete, proč nereagujeme Tak snad vám naše poslední zpráva došla a vše už je jasné. Mějte hezký večer

             18. 3. 2015  9:41pm

  Marie Sotolářová  Jejda,  já vám ale vůbec nepsala, že nereagujete! Nechcete mi poslat váš mail? Udělám vám kopii svých zpráv a vašich odpovědí i s časy, které záhadně zmizely z mého fb profilu a nyní se po 10 hodinách objevily i s vašim tvrzením, že jste mi přece odpověděli. Třeba v tom budeme mít jasněji. Děkuji.

  18.3.2015 21:54

  Brněnský deník Rovnost Bohužel se tam neudělaly odstavce, tak je to hůř čitelné.

   

  18.3.2015 22:10

  Marie Sotolářová Zprávy opět zmizely. tak se stavím i s jejich kopiemi do vaší redakce. Zdraví srdečně PhDr. Marie Sotolářová, psycholog pro krize a neštěstí

   

  18.3.2015 22:17

  Brněnský deník Rovnost Pokud chcete, napište mi mail, a já vám kopii komunikace ještě zkopíruju do mailu. V zásadě o nic nejde, jen jste nám psala, že vám neodpovídáme na dotaz a já jsem odpovídal, že ano. Toť vše Hezký večer

  18.3. 2015 22:22

  Marie Sotolářová   Jde o hodně, protože někdo manipuluje s naší poštou. Mám vše zdokumentované. Stavím se do vaší redakce, porovnáme si vzájemně své texty a posléze se můžeme obrátit na Polici ČR.

Napsat komentář