Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Koalici ČSSD+ODS vyšla nekalá privatizace bytů

Zastupitelstvo Brna posvětilo nekalou privatizaci bytů z dílny kohoutovické koalice ČSSD+ODS. Politici si zachovali moc nad rozdáváním množství zakázek i nadměrných příjmů z bytového fondu.

V roce 2011 ušila kohoutovická koalice privatizaci bytů na míru sobě a svým blízkým. Zároveň ostatním občanům, kteří si řádně požádali, privatizaci zamítli.

Divoká schvalovačka v Kohoutovicích

Politici museli kvůli schválení svého plánu svolat v listopadu 2011 mimořádné zasedání zastupitelstva Kohoutovic. Na tom řádném, v září, je totiž vyděsily davy občanů, kteří vyjádřili k jejich návrhu odpor (viz ČSSD+ODS v září neprotlačili privatizaci svým kolegům a stopku většině ostatních). Na mimořádném zastupitelstvu si politici svůj návrh již schválili, a to bez ohledu na ještě větší množství nesouhlasících občanů a nelegálnost zasedání (viz Zastupitelstvo schválilo privatizaci politikům ČSSD+ODS, občané zůstali za dveřmi).

Požehnání zastupitelstva Brna

Zastupitelé Brna 15.5.2012 tuto zvláštní privatizaci kohoutovickým kolegům posvětili, a to těsnou většinou. Téměř všechny byty navržené koalicí ČSSD+ODS schválili k privatizaci, nevyšla jen Axmanova 8,10,12 – co se zvrtlo, nevíme, možná zájem prominentů o tyto byty nebyl tak velký.

Prostor pro korupci zachován

Velká řada občanů, která nemá to štěstí a nebydlí v některém z domů, na kterých má koalice zájem, má tak smůlu. Po výběrové privatizaci si chtějí politici  na kohoutovické radnici hlavně zachovat moc nad správou obecního bytového fondu. Ten je totiž v Brně – a nejvíc v brněnských Kohoutovicích – nejméně zprivatizovaný z celé České republiky (viz Kohoutovice mají nesmyslně mnoho obecních bytů). Rada MČ Kohoutovice (Petr Šafařík, Ladislav Macek, Martin Mikš, Jiří Zorník a další) totiž celé to množství veřejných zakázek na správu obřího kohoutovického bytového fondu rozdává stále formou nabídky vybraným firmám (viz například Kohoutovická radnice zadává zakázky postaru… další zakázky osloveným firmám 16.5.2012, Schůze rady 28.3.2012 – zakázky osloveným firmám,  Schůze rady 18.4.2012 – zakázka oslovené firmě,…)

A co nájemník?

Dalším aspektem je, že rozpočet Kohoutovic má z nájmů mnohem víc, než kolik do bytového fondu vrátí. Nájemníci bytů tak každý rok dotují jiné investice v Kohoutovicích, ať už chtějí nebo ne. Ale to už je námět na další článek. Zrovna tak jako stále doutnající možnost, že politici nájmy v Kohoutovicích zvýší.

dne 18.7.2012, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Byty privatizace

Další články v rubrice Politici a kauzy

Napsat komentář