Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Kdo bude starostou a jaký bude Kurýr?

cssd-safarikNa tuto otázku dá odpověď ustavující zasedání zastupitelstva městské části Kohoutovice, které se bude konat ve středu 5. 11. 2014 v 17.00 hodin v zasedací místnosti radnice.


Vítězem voleb v Kohoutovicích se stala ČSSD, která s největší pravděpodobností získá místo starosty. Takže lze předpokládat, že do křesla usedne opět Petr Šafařík. Výsledky koaličních jednání nejsou doposud známy, takže nevíme, kdo obsadí posty místostarostů, ani kolik budeme platit uvolněných funkcionářů.  Co však můžeme odhadnout již z ustavujícího zasedání, bude přístup nově zvolených zastupitelů ke komunikaci s občany. Uvidíme, zda budou mít „obyčejní lidé“ možnost ptát se politiků na všechno, co je zajímá. Zda jim bude umožněno psát do Kurýra a zda budou zveřejněny i články, které se k jejich konání budou stavět kriticky. Jedním z projednávaných bodů má být návrh na změnu zásad pro vydávání Kohoutovického kurýra, který podává Dalimil Ospalý (TOP 09) a volba redakční rady.

Přijďte se tedy podívat a uvidíte a uslyšíte to sami!

 

 

 

dne 29.10.2014, Zbyněk Svoboda, Helena Sedláčková

Další články v rubrice Volby

 1. Z napsal:

  Informace z FB stránky Zelení a nezávislí:

   

  Ustavující zasedání zastupitelstva bude 5.11. Budeme mít jednoho uvolněného starostu (ČSSD), jednoho uvolněného místostarostu (A co Brno) a jednoho neuvolněného místostarostu (KDU-ČSL). Je navrženo zřízení výboru pro národnostní menšiny, protože se k moravské národnosti přihlásilo 20,6% obyvatel. Zvolený zastupitel za KDU-ČSL pan Chmelík se vzdal mandátu zastupitele, zastupitelem se tak stal pan Hruška ml. Bude 5 členů rady městské části. S napětím očekáváme, kdy KDU-ČSL Brno-Kohoutovice přizná, že vyjednali koalici (ve skutečnosti koalice byla domluvena již před volbami, ale koho to dnes zajímá…).

 2. martin hodek napsal:

  …..pro anonyma “Z”………….oproti Vám ale musím přiznat,že KDU-ČSL se o koalici snažila a dosáhla ji,oproti jiným partajím,které akorát mlely pantem o svém velikášství a myslely si,že s nikým nemusí jednat..Samozřejmě,také jsem zvědavý jak to všechno bude teď vypadat ale třeba p.Hruškovi mladšímu držím palce i když jsem bezvěrec……

   

 3. Z napsal:

  pro martina hodka: Doporučuji znovu přečíst úvod mého příspěvku – “Informace z FB stránky Zelení a nezávislí:”

  Hodnocení KDU-ČSL není moje, celý text je převzat ze zmíněné FB stránky.

 4. Jana Konečná napsal:

  Vypadá to, že informace Rovnosti (viz http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ods-prisla-po-letech-o-post-starosty-komina-20141030.html ) , že v koalici usedne kromě ČSSD, KDU-ČSL a A co Brno? také zástupce Moravanů, se zakládá na pravdě. 

Napsat komentář