Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Jezírko nebo tůň? Radnice pustila do hlasování raději zmoklé slepice

V květnovém kurýru starosta Petr Šafařík informoval, že Kohoutovice se stanou průkopníky v zachytávání dešťové vody ze střech paneláků. Na tuto myšlenku zkusil navázat projekt v Dáme na vás 2019: "Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice", vedení radnice ho ale odmítlo. V podzimním hlasování občanů o peníze Brna tak zabojuje aspoň "Konec zmoklých slepic u Antroposu", který rovněž spadá do katastru Kohoutovic.

Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice

červen 2019:

Chceme v Kohoutovicích vybudovat vodní biotop? Třeba jezírko nebo tůň? Brno může zafinancovat odbornou studii, která by byla podkladem pro takové rozhodování.

Odborná studie může vytipovat místa vhodná pro umístění jezírka nebo umístění tůně. Politici ve spojení s veřejností pak mohou rozhodnout, zda některé z takových řešení chtějí. Případná realizace by pak byla záležitostí dalších let, možná i dalšího Dáme na vás. 

Voda do jezírka nebo tůně by se přiváděla z nádrže s dešťovou vodou. Takové nádrže má vedení městské části v úmyslu zřídit a jímat do nich dešťovou vodu ze střech paneláků. Proto právě v této chvíli, kdy teprve vzniknou projekty na zachycování dešťovky, je vhodné myslet i na různé možnosti jejího využití. Nemusí to být jen zavlažování zeleně, může to být i vodní biotop. Kohoutovické vedení i kohoutovičtí občané však potřebují odborný podklad pro rozhodnutí, zda by využití v podobě jezírka nebo tůně vůbec chtěli, a když ano, tak kde.

Do podzimního hlasování občanů postoupily jen “zmoklé slepice”

2.9.2019:

Projekt “Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice” zarazilo vedení kohoutovické radnice, i když příslušné odbory magistrátu jej odsouhlasily. Do podzimního hlasování občanů ale postupuje projekt s názvem “Konec zmoklých slepic u Antroposu”, který také spadá pod Kohoutovice. 

dne 31.8.2019, Dáme na vás, Jana Konečná

Další články v rubrice Dáme na vás

Translate »